Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - 30 mm telepbombi, pyromaisternek dedikálva válaszul a 30 mm salute-jára
Vissza a témakörökhöz

[1]

flysyd001 #13704) 2013.07.04. 17:55:09
flysyd001 avatarja
630 db. hozzászólás
191 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Kutyul
   2007.12.05.    
tag
Párszor már én is leírtam az én módszeremet ,de ezt megteszem ismét. Na szal fogod a csöveket és a fojtás fölé fúrsz két lukat egymással ellentétesen. Ez után vágsz akkora visco darabokat ahány seces időzítést akarsz, ennek a közepét betekered tesa szalaggal. Fogod a csövet bekened a fojtás fölötti lyukat ragpisztollyal majd bele a visco. Hosszában a csövet is beragasztózod ,majd a hozzá csatlakozó csőnek a lyukát is be kened ragasztóval, ez után csak egymásra kell fordítani a két csövet. Ezzel a módszerrel olyan telepet kapsz amitől nem hullanak szét a csövek és a vetéskor keletkező szúróláng se tud átfújni egyik csőből a másikba. Szoknyáról meg csak annyit ,hogy tényleg full felesleges. Az előttem lévők szépen leírták ,hogy hogyan is kell. Lezárásnak meg 3mm es kartonkorongot ajánlok. Pl 20-as kaliberhez kivágsz kb 30mm-es kartonkorongot, ez előtt átnyomod egy 20-as csövön (hogy picit megrogyjon). Ebből csinálsz pár darabot és mehetnek is a bombik fölé. Ez ad egy kevéske fojtást is meg nem engedi ,hogy kiszóródjon a cucc a csőből.

pyromaister94 #13703) 2013.07.04. 12:23:39
pyromaister94 avatarja
241 db. hozzászólás
343 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2010.06.09.    
tag
Jééé, most nézem hogy nekem van dedikálva :-D
Szép 30as.Gratulálok! :)

Ehhez ne használj vető tartót.Én alulgyújtós verzióval és "szorulós" bombival tolom.Nagyon kevés bp kell alá.Ha passzentos a csővel akkor még gagyi bp-vel is nagyon magasra felküldi.

szabix #13700) 2013.07.02. 20:49:48
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Túl erős BP nincsen.. Telepben dupla fojtás kell ha normális, kompakt telepeket akarsz csinálni... Ezt a módszert magamnak fejlesztettem ki, és csak utána vettem észre, hogy a gyári telepek is ugyan ezt használják. A kis ötletlopók, mi? XD

A lényeg, hogy alul van ugye az a minimális mennyiségű vető a csőben, ami fojtás alatt pont jó magasságba löki a bombát.(Semmi vető tartó időpazarló, túlbonyolító szar, csak a cső aljára öntöd a BP-t.) Erre jön a bombi az alsó fojtással, ami végülis a bombi gyújtása köré, és egészen a cső faláig elérő papírzsepi "szigetelés"
A lényege annyi, hogy nem engedi a bomba mellett elszelelni a gázokat, hanem vetéskor rápréselődik a bomba aljának széleire, és közben a cső falához is, és dugattyúként hasznosítja a vető összes energiáját. (úgy kell elhelyezni ezt a kis szigetelő papírzsepi darabot, hogy vetéskor ne tudjon elcsusszanni a bomba és a cső fala között. akár egy pár pötty meleg ragaccsal rögzíteni is lehet a bombi aljához. A csőbe helyezéskor szorulnia kell egy kicsit. ha túl szoros, akkor szétkaphatja a csövet... PVC csöveknél szépen belecsusszan, papírnál kevésbé) Efölé meg csak egy szimpla bombát helyén tartó fojtás kell.
Így alul a bp közvetlenül érintkezik a bombi gyújtásával, és a vetőt gyújtó viscoval, szóval tuti hogy minden gyullad. Kevés bp-t igényel a módszer, szóval gazdaságos is, mindössze egy kis tesztelést igényel, hogy a ti BP-tekből mennyi kell alá. A fojtás miatt pukkanó hangja van a vetőnek, de elég erőteljesen felküldi a bombit.
Én 35 milis PVC csövekkel, és a "tömeg gyártott telep hengeres" módszerrel gyártott bombikkal használtam azt a módszert, szépen csapta fel a bombikat, minden gyújtott, és újra használható a cső is.
Gyári telepekben cső ID átmérőjű karton korongokat használnak (persze az alsóban van egy lyuk, hogy a a gyújtás gyulladhasson.)

Ha valami nem tiszta, akkor majd firkálok nektek valamit paintban. :D

Pyromad #13697) 2013.07.01. 09:17:52
Pyromad avatarja
367 db. hozzászólás
170 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2012.08.07.    
tag
Hát igen, én is szívesebben szerelnék nyugodtan, csak amióta van jó BP-m, nem csinálom szorulósra a bombikat, ezért szállítás alatt kihullhatnak. De van egy új 5letem is: a vetőt kis p.zs. darabokba csomagolom és külön dobozban viszem. A telepet otthon összekötöm, majd a helyszínen csak vető, a tetejére meg a bombi.

nt8 #13696) 2013.07.01. 06:29:43
nt8 avatarja
836 db. hozzászólás
61 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.15.    
moderátor
Két részre bontom a hozzászólásomat :D
A bombi azokból az anyagokból amik neked vannak, tökéletes, szépet bont, kár h nem sikerült teljesen elkapni a bontást! Ennél nagyobb bontás max akkor lesz ha vmi hot flash-t használsz, szóval ez 5* :thumb:


Viszont: nem értem miért körülményeskeded túl a gyújtást! Én a 35mmes telepbombiknál eleve nem használok vetőtartót, összekötöm az általam használt módszerrel viscóval a csöveket, összeállítom a telepet. Ha ez kész akkor mindegyik cső kap egy megfelelő mérőkanálnyi vetőt, azután rányomkodom a bombikat! (persze mindig ellenőrzöm h mindegyik cső kapott-e vetőt, utána meg bombit :-E, szép lenne ha pl vetőt nem kapna)

Ha meg mindenképp ragaszkodsz mindenhol a vetőtartóhoz, akkor egyszerűen olyan anyagból csináld az alját amit a viscó átéget! Alúlgyújtósnál sokan így csinálják, így nem kell semmit kivezetni se kiszúrni!
Ja, és telepet ne a helyszínen lövés előtt szerelj, vagy ha csak ott tudod akkor egy nyugodt helyen ahol minden eszköz a rendelkezésedre áll!

Előzmény: #13691


Pyromad #13691) 2013.06.30. 09:16:25
Pyromad avatarja
367 db. hozzászólás
170 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2012.08.07.    
tag
Ez a kis 30mm-es jószág egy telepbe lett volna kötve, vagyishogy be is volt, csak hát a BP kicsapta a viscókat a csövekből, mert nem ragasztottam oda. Bocsi a háttérszövegért, tudjátok, a rokonság... Amúgy tanultam belőle, ezentúl párhuzamosan kötöm őket. Ez abból áll, hogy van egy fő zsinór, amely tulajdonképpen egy marhahosszú spolette, ebből állnak vki a viscók, amelyek az egyes tölteteket indítják.

[1]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 1
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3578412
Látogatók ma: 9


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.16168 mp.