A másodperc ajánlata: Angels From Hell 4500 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel
Vissza a témakörökhöz

[1]

mx5 kevin #14376) 2016.07.12. 19:16:05
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Én ha egy nagyon drága elektródát csináltatnék én körbenéztem.Ilyen méreg drága dologban ami atom biztos azon az alap ezüst volt egy henger amiről már pontosan írtam, és ez teljesen körbevolt burkolva platinával.A felvivő anyag azon kritériumoknak hogy a legjobb vezető fém,egy erős kemény felvivőanyag és ellenálló profi szakemberek tanácsa is.Ezen gyakorlatilag mivel teljesen körbevont nincs olyan pont amin a vegyi anyagok fogást találnának és tiszta ötvözetlen platinával is kivitelezhető.A felvivőanyag egy erős alap ami szintén fontos és ebben járatos szakember ajánlata.És ami még kritérium az ehhez szükséges elektromosság sem okoz neki gondot.A próbléma túl drága,nagyon kicsi a felület (de már tökéletesen működőképes),az erre alkalmas elektródáknak a legnagyobb felületűekhez képest is a többszöröse az ára,.Amit pl elektródát írtam fogsz egy huzalszeget és próbáld ki pont az a paraméter (bizonyos szintig mérhető előre kalkulálható viszonyítási alap).Én semmi maradandót nem heggesztenék semmilyen elektródán sem.Én úgy oldottam meg hogy pl nálam minden cserélhető javítható és ha valami nem olyan úgymond sérülésmentesen visszaállítható az eredeti állapot.A cellán belűli légkörben a leg kényesebb dolgozni,ha akarnék pl egy MMO anódhoz aminek nincs szára házilag egy szárat egy nagyon kényes dolog.Ami van azon a cellán bellül az egy nagyon halogén mindent támadó anyagkörnyezet és nagyon körültekintően kell épp ezért abban a környezetben mindent kialakítani.

mx5 kevin #14375) 2016.07.12. 16:48:10
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Én ha vastagon burkoltatnék akkor csakis ezüst alapra burkoltatnék mivel a legjobb vezető és aránylag nem is a leg reakcióképesebb fém akkor is ha teljesen körbeburkolt,illetve egy kemény erős anyag.Annyira drága a platina hogy az az ezüst már eltörpül melette.Az én véleményem egy vastag elektródánál platina esetében nagyon kis felületet lehet kihozni ennek az a hátránya kevésbé nyelődik el az oldatban pl a klór,a másik hátrány hogy a legdrágább megoldás.Ilyen vastag drága fajtánál van a tiszta platina,van az irridiumos platina,pár mikronossan felvitt platinánál ott inkább főleg ródiummal erősítik.Ilyen drága megoldásokat a nagyon nagy többség nem használ.Készre gyártott titán alapra felvitt pár mikronosan felvitt platinát már pár ezerért kapni,ezeket használják a legtöbben (rácsos vékony nagy felületű lap szárral) a választék is nagy belőle.Én egy olcsó elektródát vennék,főleg elsőnek ha drágát veszel írdatlan vastag platinával akkor úgy vedd hogy egy életre veszed.Jön egy rossz ötlet főleg az első időszakban kísérletezés nélkül nem lehet kibírni nem a legdrágább elektróda fog megsérülni.Ezek az elektródák akkor tartósak amikor rutinszerűen vannak használva és tisztítva és már nincs semmi újítás váratlan ötlet ami rosszul sülhet el.

mx5 kevin #14373) 2016.07.08. 17:06:42
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Igen az mindenképp felejtős szigorúan Titán alap,esetleg grafit (de az inkább házi anódoknál).A rezet semmi idő alatt marja szét az oldat légköre.Ha ezüstre vinnéd az is inkább teljesen zárt kivitelben körbeburkolva platinával (tehát ahol nincs szabad ezüst rész) bármi másnál ugyan így.Ha nem titán alapú vagy grafit én meg sem próbálnék olyat készítettni hogy ott a cellában bármi anyag érintkezzen a légkörrel.Pár mikronossan felvitt platina ami emberi áron van ez mind ilyen rácsos lap anód nézd meg a youtubon,sciencemadness,APC fórumon meg google képkeresésben gyakorlatilag platinánál mindenki azt használja (platinazed titan anode).Vagy ha nem platina erős titán alapra felvitt Béta ólomdioxid a kivitel hasonló.Én az árat nézném elsősorban kicsi sejthez tíz ezer forint alatt is kaphatsz anódot.Ha van fedetlen rész a cellában de az oldaton kívül akkor a titán meg a grafit bírja.A fémeket amúgy teljesen széteszi villám gyorsan a cellában lévő légkör.A pár mikronosan felvitt platina mindig erősített platina van többfajta (ötvözetű) ebben ne kérdezz pontosan melyik milyen (ezt nézném meg én) a platinások nagy része ezt használja (szinte minden platinás).Én ha vennék vagy egy pár mikronosan titánra felvitt platinát vagy titánra felvitt dioxidost vennék.De arra figyelj nagyon eltérőek az árak ötezerért is kaphatsz meg negyvenért is de márt százért is láttam.Én egy tizes körül gondolkodnék az ilyen 20-25 ezertől való kategóriához már nagyon jót kéne mondani hogy megvegyem.Pár ezer forintól indulnak a perklorátkészítésre alkalmas elektródák 5000ft alatt is kapni (minőségi célnak megfelelő anódot). Nekem az a véleményem nem hajt a tatár átgondoltan a legjobb ajánlatot kell megvenni.Ha nem vagy biztos megnézed más próbálta e jó e neki (vagy gyártói oldalak).Minden méretben készre gyártottra már lehet kapni minden esetben.És ezt mind dioxidosba platinásra titán alapra viszik,Dioxidosban még van a titán kap egy vékony MMO réteget az még jobb.Ha lehet gyárilag szára legyen ez fontos ami kivezethető a cellán kívüre.Beleraksz egy fémet abba a légkörbe gyakorlatilag úgy álj hozzá hogy az egészet széteszi.Az oldaton bellül meg már az anód felőli részen meg ami nem bevont és áram megy át rajta és reagál az oldattal semennyi felület nem lehet ezt is nézd a vásárlás előtt.

Előzmény: #14372


A hatos tanulo #14372) 2016.07.08. 09:00:36
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Lattam rez alapra felvitt platina anodot. Ilyennel van tapasztalatod esetleg?

mx5 kevin #14371) 2016.07.05. 00:35:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Először rövidebben: Nátriumperklorát nátrium kloridból elektrólízissel majd a kálium kloridos reakció,perklorát gyártáshoz sufnis körökben a leg elterjetebb anód a titán alapra pár mikronosan felvitt platina ezen kívűl a titán alapra felvitt Béta PBO2 itt sokszor van még a titánon egy extra MMO bevonat is és erre viszik fel az ólomdioxidot a két leg közkedveltebb.Amit én még hozzátennék a késöbbiekben nem árt elgondolkozni azon hogy két lépcsőben készüljön mivel a klorátok egy sima MMO anóddal elkészíthetőek klorátokhoz sem platina sem ólomdioxid nem szükséges potom pénzért kapni és kímélni lehet így a drágább perklorátokhoz alkalmas anódokat (erre semmi nem kötelez csak ötlet).Persze perkloráthoz alkalmas anódokkal ettől függetlenül tökéletesen megy a klorátkészítés egy tanács nem kötelező. Illetve 6V nál nem tanácsolom rövid időre sem hogy többet kössünk rá,az alacsonyabb oldathőmérséklet főleg nyáron fontos amikor elérheti a 45°C fokot is kíméli az eszközt (főleg platinánál) a PH szabájozás itt inkább az ólomdioxid. Az elektródáknál sokat lehet spórolni meg bukni,mérlegelni kell mert felszerelés kell hozzá megfelelő klórgáz ellen védő védőmaszk,ph mérő,főzőpohár,alúminium edény,nem egy két forint.Igaz egyszer kell megvenni de vissza is kell hogy jöjjön.Az ehhez alkalmas elektródák terén meg nagyon eltérőek az árak.Itt egy elektróda árából sok esetben célnak ugyan úgy megfelelő több másik elektródát kilehet hozni.

Bővebben:

Az elektrolízissel való átalakítása a Nátrium Klorátnak (vagy direktben nátrium kloridból elkészítve) ez a módszer könnyű és nem nyögvenyelős.Pár mikronosan felvitt platina elektródát amit titán alapra visznek fel viszonylag egyszerűnek számít szerezni.Erős béta ólomdioxid anódot sem lehetetlen találni.Ár érték arányban ebben a kategóriában ez az ami megéri.Platina terén van egyénileg készített vastagabb változat 0,2mm falvastagságtól pl ezüst alapra de ez nagyon drága és nagy hátránya a kis felület (írtam róla részletesen a blogomban) ez finoman szólva is mégegyszer annyiba kerül jelenleg 40.000ft fölött van amit én írtam egyedi elektródát egyetlen előnye jó vastagon van rajta a platina amivel az unokáid,unokái is gyárthatnak perklorátot, nagy tételekhez már halott dolog.A pár mikronosan felvitt platina elektródát kicsit 10.000ft tól már lehet kapni.Ólomdioxid anódban ha egy darabot veszel ezért az árért 10-15 ezer már elég méretes anódokat is lehet kapni.Én a nátrium perklorátból való készítését a kálium perklorátnak oly módon hogy a nátrium perklorát elektrolízissel készül én csak ajánlani tudom mindenkinek.Azért ajánlom mert: nagytételben termel,alacsony a veszteség,az átkristályosítás meg a ph ellenőrzés a munka legmacerásabb része,olcsók a vegyszerek hozzá,diszkréten meglehet szerezni mindent hozzá,aki járatos a témában ezer helyről be lehet szerezni az elektródákat nem kell ugrani az első ajánlatra (van választék bőven).Diszkréció szempontjából meg ezek az elektródák olyan dolgok hogy egytől egyig ezer másik dologra használják őket,diszkréten beszerezhetőek. A módszer gyakorlatilag meseszép.Ha nagy tételben kell a legegyszerűbb módon akkor ez a módszer a leg kevésbé szívatósabb.Ezt a módszert kétféleképpen lehet direktben a nátrium kloridtól a nátrium perklorátig végig viszed egy perklorátokhoz alkalmas elektródával vagy két lépcsőben készíted.A két lépcső abból áll hogy a nártium klorátig elkészíted egy klorátokhoz alkalmas elektródával és ezután átváltasz egy perklorátokhoz alkalmas elektródára.A kétlépcsős módszer sem túlzottan drágít a módszeren.MMO anód olcsó,grafit olcsó,kábel olcsó,a műanyagcső olcsó,metilinkék olcsó(később is ráér elsőnek nyilván direktben ajánlom).A felszerelés viszont drága hozzá mert egy védőmaszk és egy ph mérő,egy főzőpohár,főzőlap drágább mint az egész berendezés kompletten kálisóval,konyhasóval,sósavval mindenesen.Én tiszta alumínium edényt használok és ezt kiemelném nem véletlen.Ez nem lesz egy halom rozsda ami elkezd feloldódni az adott vegyszerektől.Maga a berendezésnek az aksitöltő meg az elektróda a legdrágább része.Ha megfelelően vannak válogatva az eszközök minden eszköz tartós ami fogyócikk az a konyhasó,kálium klorid meg a sóssav,a szilikon meg a vezeték de ezek sokáig tartanak még elfogynak.Úgy terveztem meg hogy minden gyorsan gond nélkül cserélhető benne.

Anód szempontjából (perklorát anód): Platina: ezen bellül egyedi paraméter amit írtam a blogomban (ezüstre burkolt hengert) piszok drága,vastag,kis tételben termel generációkat szolgál ki gyakorlatilag nem annyira elterjedt a használata ami nagy hátránya kis elektródafelület áromot vezetsz át rajta szóval vastagság is kell és felület is a kettő együtt ilyen elektródánál kilőve.Mivel vastag de kicsi a felület az anódon keletkező vegyületeket (pl a klór) közel sem nyeleti el úgy az oldatban mint egy nagy felületű elektróda ez alatt már (amit én konkrétan írtam paramétert nem írom szándékosan ide, esélytelennek tartom a dolgot hogy normálisan működjön) 40 ropiból mellesleg már sok másik elektróda kijön,(nem mindegy 10-15 ezer vagy 30-40 ezer forint) csinálsz vele valami hülyeséget szép platinaréteget lelehet faragni (javítani persze nem fogják tudni ha bármi okból megtörténik) át sem veszik ha nem tiszta platina hanem nem ötvözet de valamire futtaták pl és ilyen gond adódna (mivel rásajtolják szétszedni utólag nem tudja pótolni javítani sem tudják biztos forrásból tudom nem részletezném).Tartosság szempontjából viszont sokkal strapabíróbb mint pár mikronos platina vagy egy dioxid anód.Persze ezért az árért nem egy jóval nagyobb felületű ugyan arra a célra alkalmas anódot kapsz.Ismerős küldött képet rákötötte Klorát sejt 6 helyett 12 voltra meg 60-80°C fokon műkötedte azt elkezdett sérülni rajta a platina rövid időn belül valamivel még melegítette is külön alulról.Azt is megjegyezném a legtöbb esetben pl platina esetén normális használat melett pár mikronossan felvitt platina esetén írják akik használják kérdezték őket hogy jól bírja semmit nem lát rajta.Még a vastagabb esetében volt aki tiszta volt aki irridiumos platinát használt ennek ellenére ne legyen félreértés jókat halottam.Volt akik huzalt csináltattak azok kb katasztrófálisan működtek ő el is adta,meg volt akinél rákapcsolta az áromot azt elfüstölt az valami platina drót lehetett.Ezek megjegyezném még a magyar kálium klorátot szeretnénk széria régi időszak pl Piro&robbantás rákötöttem a 110V ra régóta csinállom egy óra alatt termelem ki a kálium klorátot platina kell más nem létezik,az elektrolízis szerintem hülyeség,nyomom a klórgázt ezzerel bele azt termelem a kilókat,korszak egyik eredménye.Az is megfontolandó hogy mennyit érdemes rá költeni egy akaratlan tévedés és a leg drágább leg profibb elektródát is egy pillanat alatt gajra lehet vágni.A legtöbb sejt amit láttam platina esetén egy titán alapra felvitt pár mikronos platina elektróda volt amit írtak magyar tagok még a régi időkről böhöm drága vastagon vont meg huzal elektródákat.ilyen huzalokat senkinél nem láttam vastagabban felvitt drágább platinát is elvétve technikai megoldásoknál (tehát amin az illető bemutatja a perklorát sejtet).Platinán belül az olcsóbb a titán alapra felvitt amit készen árulnak 10-15 ezerért márt kapni sérülékeny de olcsó sokan használják bevált elterjedt a használata,sok helyen kapni.Ólom dioxid itt is két részre osztanám (titánra felvitt ,készre gyártott): a leg elterjetebb a platina után az iparban is bőven megéri 15 ezerért márt szép nagy darabokat kapni (kényesebb a platinánál) szeretik nagyon sufnis körökben viszont jó vastagon viszik fel nehezebben beszerezhető de ez is sok helyen kapható.Erről azt tudom mondani idővel használlódik de ez nem öt hat használat.Ezen bellül is van a kényesebb ólom dioxid az igényre gyártott.Ólom dioxid esetén ha igényre gyártatod van egy minimális rendelés (ezt nem fejtegetem van több gyártó).Kérsz egy olyan kis sejtben valót mind nekem van igény szerint is le gyártanak több darabot sokkal olcsóbb mint másodkézből.Széles körű megint csak a felhasználása.Egy fél literes cellába való rúd ólom dioxid anód amin kéred MMO alapra vigyék fel egy grafit rúd méretű alapra kéred a leg vastagabban burkolják filléres dolog darabja megvan a minimális tétel legyártják leküldik.Gond nélkül ilyen esetben még egyszer annyiért itthon is külföldön is eladhatod (kapnak rá a vevők) érted sok mindenhez jó széles körű a felhasználása.Viszont abban az árban itt már többet kapsz nagyobb elektródákat amik már nagyobb sejtekhez is ha úgy gondolod később jók lesznek emelett jóval nagyobb felület a klór és az oxidok is jobban az oldatban elnyelődnek ami nem mellékes.Nem mx5 kevin néven meg nem a legközelebbi pyrofórumon ajánlgatva én is elmerném adni nem csak megvenni (ennyire kényes) úgy hogy mellette akár figyelnek.Több lehetőség van működik ezzel is azzal is az elektródánál ott sokat lehet spórolni ár érték arány.Én azt tudom mondani először érdeklődni.A kis szivással és borzasztó alacsony észlelhetoseggel be lehet szerezni, költsegek másodlagosak, inkabb a jól műkődő, kézbentarthato rendszer az ami érdekel kategóriában ezek benne vannak de egyiknek ez az előnye a másiknak meg az.Azt is megjegyezném ilyen kis sejt is negyed kilós körüli dózis ezzel a módszerrel itt egy 5 literes sejt már túlzottan is a sokat termelős kategória.Ami egy fél literes üvegben elmegy nekem mondjuk bőven kitermeli ami kell,nem is tervezek ennél nagyobb sejtet készíteni.Igazából több lehetőséged is van sok helyen kapni sok félét én nem kapkodnám el nézném ár érték arányban a legjobbat a ph mérőn az edényen a főzőlapon át mindenbe.

Amik ezen felül vannak lehetőségek azok sokkal nagyobb veszteséggel dolgoznak és nehezek,szívatóssak,minden de nem gördülékenyek a módszerek kidolgozása.Ezeket már nem mindenkinek ajánlom hanem csak a leg elszántabbaknak.Egy (Ruo2+Iro2) vagy (Ruo2+Iro2+Tio2) MMO anódot beszerezni gyerekjáték amivel rengeteg klorátot lehet készíteni.Ezt átalakítani perkloráttá sokkal nehezebb mint a klorátot megcsinálni de aki mindenáron akarja megfogja oldani.Ha engen kérdezel mennyi egy kálium klorátot készíteni én azt mondom ma már ez nem kihívás,egy egyszerű valami.Nátrium Klorátot készíteni már sokkal nehezebb.Ezeknélkül sokkal komplikáltabb nehezebb a dolog (nehéz és nyögvenyelős) de garantáltan működik.Amit én eltudnék mondani ha valaki a klorátig eljut egy MMO anóddal és nagyon érdekli a téma megfogja oldani a perklorátot.Ami ezt a dolgot kölségessé teszi az az ha nincs meg a bevált módszer.Amit én eltudnék mondani igazából meglehet platina ólomdioxid nélkül meg elektrolízis nélkül is csinálni a perklorátot klorátból de ott már nagyon benne kell lenni a témában.Ezt én igyekszem részletesebben fejtegetni hogy aki ezt szeretné jobban átlássa a dolgokat.Nyilván megnézed a perklorátkészítéssel foglalkozó egyéneket a dokumentált videók meg a leírások része túlzottan is a nátrium kloridból elektrólízissel nátrium perklorátot módszer felé hajlik.Alternatívaként még perklorát gyártáshoz elektrolízissel említettem a mangán dioxidot is ezt megint nem a szopizás nélküli módszerekhez sorolnám mert szétesik gyorsan perklorát sejtben.Ha hőbontást akarnál alkalmazni az megint csak nem az egyszerű örömteli módszer (leírtam miért),a vegyi úton való átalakítás US2853362 szabadalom szintén nem az,.Emelett ezzel csak azt mondom sokkal macerásabb de egyátalán nem azt hogy nem éri meg.

Előzmény: #14370


A hatos tanulo #14370) 2016.07.04. 10:43:14
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Kevin, elsonek egy dicseret: sokat javult az iraskeped... Atolvastad vagy nyugodtabban, kipihenten irtad a mostanit?

Sajna nekem a perkolarat-klorat dolog meg nem jatszik, legfeljebb a cella alapanyagok beszerzeseig vihetem a dolgot.

Es akkor itt jon a kerdes: Mi az amit szerinted viszonylag kis szivassal es borzaszto alacsony eszlelhetoseggel be lehet szerezni? Csak mert nem szeretem a felvont szemoldokoket, hogy miert veszek X vagy Y vegyszert vagy hozzavalot. A koltsegek masodlagosak, inkabb a jol mukodo, kezbentarthato rendszer az ami erdekel. Ha lehet perkloratra, mert ugye klorattal nem kene jatszani...

mx5 kevin #14369) 2016.06.22. 13:02:44
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A módszer egyszerű,gyors,alacsony veszteséggel dolgozik és nagy mennyiségű Kálium Perklorátot lehet vele alkalmanként gyártani.A leg egyszerűbb nem nyögve nyelős módszer amivel perklorátot lehet gyártani.A nátrium perklorát gyártása házilag elektrolízissel majd reagáltatása Kálium kloriddal Kálium Perklorát gyártásához házilag annyira eltejedt,egyszerű és bevált,hogy a tulnyomó többség kifejezetten erre a módszerre esküszik.A módszert azoknak akik házilag malmot,egyvhiscoszövőgépet vagy hasonlót építettek bátran ajánlom mert annál ez sem sokkal komplikáltabb.Az általam leírt sejt egy fél literes dunctosüvegből készített perklorát sejt aminél alkalmanként rövid időn bellül gyakorlatilag tisztán negyed kiló körüli Kálium Perklorátot lehet kinyerni.Természetesen ez egy kis sejt be lehet üzemelni ezt egy 5 literes üvegben is ami kilós tételben termel alkalmanként ugyan ezekkel a paraméterekkel ugyan ennyi időn belül megvan csak mindenből nagyobb kell.Bátran ajánlom nem könnyű de megéri, már csak plusztán ha csak flash por hoz van használva akkor is.

Részletesebben itt a blogomban írok róla és egyébb lehetőségekről:Receptek Sufnipirotechnikusoknak

A platina és az ólomdioxig a leg elterjettebb hozzá de perklorátgyártáshoz alternatívaként házi Mangándioxid anód is szóba jöhet.A mangándioxid anód hátránya hogy perklorát sejtben gyorsan szétesik.
Azok számára akik nem rendelkeznek sem ólomdioxid,sem platina anóddal,de házilag szeretnének perklorát gyártással foglalkozni sokkal nehezebb megvalósítani a dolgot de jó hírekkel kell hogy szolgáljak.Ha klorát készítésről van szó ott sokféle anód is szóba jöhet sajnos ezek perklorátkészítésre nem alkalmasak de a kapott klorátokat elektrolízis nélkül is átlehet alakítani perkloráttá.Úgynevezett Titán alapra felvitt MMO anódokat (Ruo2+Iro2) vagy (Ruo2+Iro2+Tio2) alapút elterjedten sok helyen lehet kapni,olcsó és több évig bírja egy ilyen anód a Klorátok gyártását Klorátok gyártásához alternativaként még szóba jöhetnek a gövetkező házilag készített anódok Magnetit,Mangán dioxid anód (klorát selytben perklorátokkal ellentétben szintén jól bírja),.De igazából felesleges mert tartós srtababiró MMO anódokat fillérekért kapni.

A kapott klorátok átalakítására két féle módszert találtam elektrolízis nélkül ami biztos hogy jó az első a hőbontásos módszer.Itt főleg a jóval alacsonyabb olvadáspontú Nátrium klorátot említeném meg aminél a reakció sokkal gyorsabban is megy végbe mint kálium klorát esetém és a dolog jóval alacsonyabb hőmérsékleteken is kivitelezhető.A másik módszer az úgynevezett US2853362 - Process of producing perchlorates from chlorates szabadalom amit ipari gyártásra terveztek hogy klorátjainkat perkloráttá alakítsuk elektrolízis nélkül.Ezt inkább kálium klorát kálium perkloráttá való átalakításához ajánlom.Sajnos utóbbi módszerek már nem ilyen egyszerűek.A hőbontásos módszer a kettő közül az amit inkább fórumokon meg lehet találni hogy házi körökben alkalmaznak.

[1]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3575654
Látogatók ma: 52


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.1847 mp.