A másodperc ajánlata: UGLYONE - RUT tűzijáték bombetta telep. 5315 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Itt leírhatod a véleményed a galériába feltöltött videókról 958. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 [958] 959 960

A hatos tanulo #14370) 2016.07.04. 10:43:14
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Kevin, elsonek egy dicseret: sokat javult az iraskeped... Atolvastad vagy nyugodtabban, kipihenten irtad a mostanit?

Sajna nekem a perkolarat-klorat dolog meg nem jatszik, legfeljebb a cella alapanyagok beszerzeseig vihetem a dolgot.

Es akkor itt jon a kerdes: Mi az amit szerinted viszonylag kis szivassal es borzaszto alacsony eszlelhetoseggel be lehet szerezni? Csak mert nem szeretem a felvont szemoldokoket, hogy miert veszek X vagy Y vegyszert vagy hozzavalot. A koltsegek masodlagosak, inkabb a jol mukodo, kezbentarthato rendszer az ami erdekel. Ha lehet perkloratra, mert ugye klorattal nem kene jatszani...


Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14369) 2016.06.22. 13:02:44
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A módszer egyszerű,gyors,alacsony veszteséggel dolgozik és nagy mennyiségű Kálium Perklorátot lehet vele alkalmanként gyártani.A leg egyszerűbb nem nyögve nyelős módszer amivel perklorátot lehet gyártani.A nátrium perklorát gyártása házilag elektrolízissel majd reagáltatása Kálium kloriddal Kálium Perklorát gyártásához házilag annyira eltejedt,egyszerű és bevált,hogy a tulnyomó többség kifejezetten erre a módszerre esküszik.A módszert azoknak akik házilag malmot,egyvhiscoszövőgépet vagy hasonlót építettek bátran ajánlom mert annál ez sem sokkal komplikáltabb.Az általam leírt sejt egy fél literes dunctosüvegből készített perklorát sejt aminél alkalmanként rövid időn bellül gyakorlatilag tisztán negyed kiló körüli Kálium Perklorátot lehet kinyerni.Természetesen ez egy kis sejt be lehet üzemelni ezt egy 5 literes üvegben is ami kilós tételben termel alkalmanként ugyan ezekkel a paraméterekkel ugyan ennyi időn belül megvan csak mindenből nagyobb kell.Bátran ajánlom nem könnyű de megéri, már csak plusztán ha csak flash por hoz van használva akkor is.

Részletesebben itt a blogomban írok róla és egyébb lehetőségekről:Receptek Sufnipirotechnikusoknak

A platina és az ólomdioxig a leg elterjettebb hozzá de perklorátgyártáshoz alternatívaként házi Mangándioxid anód is szóba jöhet.A mangándioxid anód hátránya hogy perklorát sejtben gyorsan szétesik.
Azok számára akik nem rendelkeznek sem ólomdioxid,sem platina anóddal,de házilag szeretnének perklorát gyártással foglalkozni sokkal nehezebb megvalósítani a dolgot de jó hírekkel kell hogy szolgáljak.Ha klorát készítésről van szó ott sokféle anód is szóba jöhet sajnos ezek perklorátkészítésre nem alkalmasak de a kapott klorátokat elektrolízis nélkül is átlehet alakítani perkloráttá.Úgynevezett Titán alapra felvitt MMO anódokat (Ruo2+Iro2) vagy (Ruo2+Iro2+Tio2) alapút elterjedten sok helyen lehet kapni,olcsó és több évig bírja egy ilyen anód a Klorátok gyártását Klorátok gyártásához alternativaként még szóba jöhetnek a gövetkező házilag készített anódok Magnetit,Mangán dioxid anód (klorát selytben perklorátokkal ellentétben szintén jól bírja),.De igazából felesleges mert tartós srtababiró MMO anódokat fillérekért kapni.

A kapott klorátok átalakítására két féle módszert találtam elektrolízis nélkül ami biztos hogy jó az első a hőbontásos módszer.Itt főleg a jóval alacsonyabb olvadáspontú Nátrium klorátot említeném meg aminél a reakció sokkal gyorsabban is megy végbe mint kálium klorát esetém és a dolog jóval alacsonyabb hőmérsékleteken is kivitelezhető.A másik módszer az úgynevezett US2853362 - Process of producing perchlorates from chlorates szabadalom amit ipari gyártásra terveztek hogy klorátjainkat perkloráttá alakítsuk elektrolízis nélkül.Ezt inkább kálium klorát kálium perkloráttá való átalakításához ajánlom.Sajnos utóbbi módszerek már nem ilyen egyszerűek.A hőbontásos módszer a kettő közül az amit inkább fórumokon meg lehet találni hogy házi körökben alkalmaznak.


Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14368) 2016.04.19. 14:05:20
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Hát mit ne mondjak, te már profin nyomod a termites tűzrakást. Lehet megtetszik az ötlet Bear Grylls-nek is, és a túlélés törvényei következő adásában ő is ezt fogja ajánlani. Bár ha jobban megnézzük, akkor azokat a hatalmas rönköket nem nagyon akarta behúzni :-E Legküzelebb pattogassatok termit felett kukoricát vagy pírítsatok mályvacukrot!:crazy:

Ez egy hozzászólás a(z) "Tüzrakás profi modra" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14367) 2016.04.11. 14:38:37
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A teljes projektet ujjításokat a blogomban találjátok:

https://mx5-kevin.blogspot.com

Ha bármi újat vagy jobbat találok azt itt publikállom először.

A videóban bamutatom a fémporkészítéstől a passziváláson át a különböző teszteken át a villanóporig az eljárást.Amit kiemelnék hogy a (fémlapos) én gránitlapot használtam a fémporkészítésnél jól teljesít.Nagy sfelületen súllyal őről,a fémpor részecskék alig tapadnak,az örlőfelületek szépen egymásra simulnak malom nélkül a leg haladóssab módszer amit eddig (nagy nehezen) találtam.A végeredmény selymesen finom teljesen szemcsementes fémpor és technikai őrlési akadályokat nem tapasztaltam.Más anyagokat is gyönyörűen porít pl faszén.Kombináltam a fémporkészítésnél régi mákdarálós eljárást a (fémlapos) módszerrel az eredmény az minőségben nagyon jó lett és az eljárás haladósnak mondható és az eszköz is olcsó és nagyon hatékony.Igazából annyira ultrafinom porokat gyárt hogy nálam be is került a kötelező alapkellékek közé és már az első nap nagyon bejött a dolog.Bátran ajánlom kötelező alap felszerelésnek olcsó is és nagyon hatékony.Igazából megemlíteném hogy fémpor készítéshez meg finomításhoz eléggé válogatott speciális (spéci) őrlőeszközök kellenek és nélkülük igazából a dolog halva született mint a finomítás mint a készítés.A bedobom a kávédarálóba meg lepróbállom finomítani a mozsárban ezek itt teljesen már halva született dolgok.

A videó magában foglalja:Villanóporok készítése petárdákhoz,pyrotechnikai magnézium és alumínium por készítése házilag,Magnéziumpor passziválása lenolajjal,villanópor érzékenységi tesztek,a villanóporok erejének tesztelése petárdákban.

A villanóporokat kifejezetten petárdákhoz terveztem a videóhoz mellékeltem Magnézium,Alumínium és Magnáliumról pár adatot a Shimizu könyvből 14:16-nál és 5:37 nél és hogy milyen anyag hogyan támadja ezeket a fémporokat.Lehet belőle ötleteket nyerni mi mi ellen véd és mi mi ellen nem hol hogyan érdemes és hogyan nem passziválni.Ajánlom mindenkinek a (Firevorks the art stsientse and technikue Takeo Shimizu 1996) olvasmányt.

A lenolajos passziválás nagyon szépen teljesített.Magnézium esetén Flashben igazából teljesítményben semmilyen minőségromlást nem hozott sőt épp ellenkezőleg több hónap tárolás után is tökéletesen megőrizte a flash és a belőle készült eszközök a minőségét.Korábban volt olyan gond hogy megdöglött a magnéziumos flash.Ezt a problémát a megfelelő passziválás szépen orvosolta és stabilizálta az elegyet.A Magnézium flashek gyújthatóságán sebességén igazából a passziválás semmit nem változtatott és technikai különbséget teljesítményben semilyen téren nem tapasztaltam.

Ez egy hozzászólás a(z) "A fémporkészítéstől a petárda villanóporig teljes eljárás tesztekkel" című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14366) 2016.02.07. 06:15:28
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Itt akkor arról lenne szó, hogy egy újfajta gy.zs-t kreálsz, tömören összefoglalva. Most a helyesírásba, stilisztikába nem mennék komolyabban bele, mert arról lehetne regélni, de egye hibát azért megejtenék:-E: "Ez a gyújtózsinór kifejezetten.... kezdetű mondatnál azért nem kell ekkora túlzásba esni! Idézem-"tömör légmentesen zárt préselt és tömören légréteg nélkül záró fojtások." Itt kétszer is leírtad ugyan azt, csak máshogy fogalmaztál. Ha valami tömör, légmentes az szerinted(!) nem egyenlő azzal, hogy tömör, légréteg nélküli?
A másik:
Lehet, hogy ez a megoldás közel 100%-os, de mikorra csinálsz ezzel a módszerrel 100-200m ilyen zsinórt? elvégre még pöcsölősebb, mint a sima bm. Megint csak azt tudom mondani, hogy ez azoknak jó, akik nem gondolkoznak nagyban és ráérnek ilyen dolgokkal szórakozni.

Ez egy hozzászólás a(z) "Lőporos gyújtózsinór készítése tűzijátékokhoz petárdákhoz (zárt téren való átvezetéshez)" című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14365) 2016.02.04. 20:04:37
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Nekem tetszett, bár azért annyit hozzáfűznék, hogy a kclo4 is képes eldurranni kalapács alatt. Természetesen nem önmagában, de ha whistel mixet csinál az ember arra azért ott oda kell figyelni. Igaz, egy jópárat rá kell vágni, de attól még eldurran. Azé a kclo3-s cuccost nem merted mozsárban dörzsizni?.:-E:-E Annyit még hozzáfűznék, hogy nem gyújtanék semmit gyufával. Ott a csodajó lőporos kanócod, miért nem azt használod?

Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium klorát összehasonlítása kálium perkloráttal" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14364) 2016.01.14. 15:08:18
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Lőporos gyújtózsinór készítése tűzijátékokhoz petárdákhoz (zárt téren való átvezetéshez).

Akik erős fojtásokon szeretnének átvezetni gyújtást pl betolit,tömör papírrétegek közt,préselt fűrészpor,házi készítésű tűzijátékokhoz,petárdákhoz egy kifejezetten masszívan égő lőporos gyújtózsinór (lőporos kanóc).Ez a gyújtózsinór kifejezetten arra a célra készült hogy tömör légmentesen zárt préselt és tömören légréteg nélkül záró fojtásokon égjen át.A készítése két lépésből áll röviden az első lépésben tiszta ragasztóanyag mentes lőpor egy vékony tiszta pamut hímzőcérnában van bellüről elnyeletve ami megduzzad és mélyen belülről köti meg nagy mennyiségű lőport,illetve itatja át a pamutot Kálium nitráttal.Ha ezt felszívta és 1,8mm re megduzzad már fojtásokon tökéletesen átég.Erre jön még egy második réteg a blackmatch készítésnél ismert bevonat ami lőporból és hozzáadott+5% ragasztóanyagból áll.Ez megköti kívülről a lőporos gyújtózsinórt és plusz Blackmatch minőségű extra réteget is biztosít.Amit tudni kell róla hogy a hagyományos blackmatchnél sokkal stabilabban megbízhatóbban ég és a kialvás esélye rendkívül csekély.Statisztikailag több év tartós használat mellett meglepően egy két alkalom volt több száz házi készítésű tűzijáték és petárda mellett hogy kialudt ez a gyújtózsinór.Hátrány hogy precíziós időzítésre sajnos alkalmatlan.Ilyen célra hogy valamit időzítsünk vele mert az égése stabil erős de kiszámíthatatlan.De ha elé rakunk például egy befőttes gumit vagy más módon nem közvetlen gyújtjuk akinek nem állrendelkezésére profi gyári gyújtózsinórok ilyen esetben ha rakunk valamit elé és azt gyújtjuk meg tökéletesen fog működni.Külön megjegyezném hogy hosszú ideig amég nem volt dextrinem meg egyéb ragasztóanyagom a félkész gyújtózsinórt használtam.Félkész állapotban már tökéletesen kell működnie.A gyújtózsinór érdekessége ha a félkész gyújtózsinórt fognám és addig nyúznám még abba lőpor nem marad az átitatott kálium nitráttól a pamut akkor is lángolva ugyan úgy elégne.A Hagyományos Blackmatchel szemben ez belülről is beszívja nagy mértékben a lőport és minden alkotóelem még a Kálium Nitráttal átitatott pamut is aktívan ég el.Akiknek egész alap vegyszereik vannak és nem csinálják meg a ragasztóanyagos bevonatot akkor is teljesen fog működni a dolog.Hosszú ideig amíg nem volt Dextrinem men nitrocellulózom (pinponglabdás) akkor még nem vontam be külön.A vékony (tiszta pamut) himzőcérna ehhez elengedhetetlen.Ez a sokszorosára fog duzzadni ahogy felszívja a lőport ezért ezt a receptet vastag (madzagokkal nem lehet).

Ez egy hozzászólás a(z) "Lőporos gyújtózsinór készítése tűzijátékokhoz petárdákhoz (zárt téren való átvezetéshez)" című tűzijáték videóhoz.

csirek #14363) 2016.01.11. 22:09:29
65 db. hozzászólás
18 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.12.19.    
tag
A fater volt az operatőr. A failokat meg azért tettem bele, mert nélkülük nem lett volna teljes. Mármint ne értsétek félre, hogy a failokra megyek, de nekem így teljes a kép. Jövőre rendes kamerával, meg nagyobb cuccokkal szeretnék készülni. :-D Köszönöm a tanácsokat/ dícséreteket.:thumb::pyro:

Ez egy hozzászólás a(z) "Szilveszteri tűzijáték showm. :-D " című tűzijáték videóhoz.

xXPYROREXx #14362) 2016.01.11. 18:56:47
xXPYROREXx avatarja
71 db. hozzászólás
40 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2013.01.21.    
tag
Hú, a csillagágyúk elég durvára sikeredtek :-E
Az 50-eseken is van még mit javítani, de így elsőre egész jó ;-)


Ez egy hozzászólás a(z) "Szilveszteri tűzijáték showm. :-D " című tűzijáték videóhoz.

őstermelő #14361) 2016.01.11. 18:35:24
őstermelő avatarja
249 db. hozzászólás
168 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Labortöltelék
   2010.12.10.    
tag
Aztán miért ne vágja bele a rossz lövéseket ha nem sikerül valami az nem szégyen

Ez egy hozzászólás a(z) "Szilveszteri tűzijáték showm. :-D " című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #14360


mole98 #14360) 2016.01.11. 17:39:50
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Honnan a bánatból kameráztad te ezeket?:-E Oké, hogy fő a biztonság, ne is vedd kritikának. Aztán a szar lövéseket meg minek vágtad bele?:crazy: Anélkül tök faszányos lett volna, pláne így elsőre! A csillagágyú miatt meg ne bánkódj! Jó volt így is! Am gondolom a csillagok azok tt-k voltak. Összességében nem rossz, de legközelebb ne vágd bele a fail lövéseket.

Ez egy hozzászólás a(z) "Szilveszteri tűzijáték showm. :-D " című tűzijáték videóhoz.

csirek #14359) 2016.01.10. 21:54:35
65 db. hozzászólás
18 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.12.19.    
tag
A videón vetőcsőbe került 12db 50mm-es bombetta.
Ebből 2db nem bontott, és egy félt a magasságtól.
Megy egynél vetés után ki lett kapcsolva a kamera:roll:.

Van még egy petárda, és három csillagágyú.
Amikből az első kettő felrobbant.:-E:crazy:XD

A tériszonyos bombi meg lett késelve, és szépen tette a dolgát, még kettő később fellőtt bajtársával együtt. Amiket sajna nem videóztunk le.:roll:

Ez egy hozzászólás a(z) "Szilveszteri tűzijáték showm. :-D " című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14358) 2016.01.05. 17:37:46
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Ahogy látom, ez nem egy mostani videó :)egy pár kérdés azért felmerült: Most is szősz vele, vagy csak unaloműzés céljából nyomatja? Miért csak 1 cérnaszálat használsz vezetőnek? Hány miliset sző? Ja ,és a csapágyazást hogy oldottad meg? Amúgy elég pofás gépezet!

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi visco masina" című tűzijáték videóhoz.

St3v3 #14357) 2016.01.02. 15:43:50
St3v3 avatarja
197 db. hozzászólás
506 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Labortöltelék
   2010.06.15.    
tag
Igen TT volt de nem titánnal csak alu porral, aztán D1 is volt közte, a végén meg better pearl.

Ez egy hozzászólás a(z) "20 lövetű csillagágyú telep, sajna csak ennyire futotta idén" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #14351


Ladis #14356) 2016.01.02. 14:39:00
Ladis avatarja
1281 db. hozzászólás
280 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.06.06.    
moderátor
Na igen, szerintem a tornacipős csillagagyu volt az év durranása... &#128518; :crazy:

Ez egy hozzászólás a(z) "Vissza a kezdetekhez! By: Mole" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #14347


< << 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 [958] 959 960
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 1
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3577574
Látogatók ma: 29


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.12661 mp.