A másodperc ajánlata: TEXAS HOLDEM tűzijáték bombetta telep. 29518 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Itt leírhatod a véleményed a galériába feltöltött videókról 959. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 [959] 960

xXPYROREXx #14385) 2017.01.02. 19:41:25
xXPYROREXx avatarja
71 db. hozzászólás
40 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2013.01.21.    
tag
Na idén ezt sikerült összehozni! :-)
A 80 milis szerintem sokkal jobban sikerült a tavalyinál. A közönség hangja elég meggyőző :-E
Ha kérdésetek van, bátran tegyétek fel! ;-)
Ja a 2 telepből, csak az egyik van a videóban, mert a másik videón látszik valaki!

Ez egy hozzászólás a(z) "2016-2017 szilveszter!" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14384) 2016.09.03. 10:07:01
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Amivel ezt még érdemes lenne kipróbálni ezt a benzines atomeffektet de nagyon kényes az az ammónium perklorát magnézium turbózott változata titán nélkül.Az m84 USA beli katonai villanógránátokban használják pl SWAT fényben,hangban teljesítményben biztos ott van.Ezt direkt profik fejlesztették hogy hangban fényben ott legyen és rendessen odavágjon (tehát nem házi amatőr keverék).Amit láttam videókat azon nagyon fényes cucc volt.Ez egy erős alternatíva lehet az extrém fényes de sokkal gyengébb bárium nitrátos flashre és ötvözheti a perklorát extrém erejét.Ez lehet az a flash ami ötvözi a perklorát extrém erejét a bárium nitrát extrém fényességével.Házi körökben nagyon kevés róla az infó és nem véletlen.Ezt szigorúan kálium dikromáttal K2Cr2O7 lehet passziválni mert a lenolaj semmit nem véd ammonium perkloráttal szemben.Ez azért fontos mert nedvesség hatására magnézium-hidroxid keletkezik ami reagál az ammónium perkloráttal és magnézium perklorátot hoz létre ami erőssen hydroszkopikus és még több vizet vonz be.Az ammónium perklorát készítése az nagyon kényes csak profiknak való akik teljesen tisztán előtudják állítani mivel az ammónium klorát teljesen instabil és önmagában is robbanékony.A magnézium készítése nagy tételben szintén kényes mivel malomban pl nagy tételben csak ínert környezetben készíthető és ha nem fokozottan oxidáljuk el hanem ez hirtelen kapna levegőt begyulladna.Szóval házilag nagyon elit profi réteg csinálhatja.Viszont megfelelő eszközökkel házilag megéri.A konyhasó szalmiáksó (ammonium klorid NH4CL) bojleranód mind olcsó a kálium dikromát drágább de belefér ár érték arányban.Amivel még ezt az elegyet nem szabad keverni azok a nitrátok semmilyen nitráttal nem keverhető az ammónium perklorát.

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14383) 2016.09.02. 06:43:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Egy valamire gondolunk egy színes robbanásra.Ahány féle anyagból álló flashport használtam eddig az annyiféle robbanást produkált.Az hogy azt mondtam ezek teljesen ugyan olyanok minden téren még nem volt még nem kevertem két különbözőből olyat.Vagy effektben,vagy bontásban,vagy színben,hangban és ezek kombinációiban minden téren eltértek egymástól.Sok esetben nagyon látványos eltérésekről van szó tehát teljesen mást tud akár teljesen ellenkező hatást ér el.Egyesek közűlük kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkeztek de voltak amelyeknek kiemelkedő hátrányaik voltak de emelett technikailag tökéletesen működnek.Színben kifejezetten kiemelkedő erős pirosat vagy erős zöldet nagyon mély kéket nem nagyon lehet (van de ritka).Itt a baj amik ilyen mély színeket produkálnának azokhoz precízen kikevert adalékanyagok is kellenek.Ezek az adalékanyagok a teljesítményt hazavágják.Ettől függetlenűl főleg világosba hajló árnyalatokkal működik a dolog és az ötlet teljesen jó.A színbeli különbségek is jól kivehetőek de ami elmélyűlne extrémen egy vörösben,lilában,zöldben se videón se képen sehol nem láttam.De ami sárgásra pirosasra lilás felé hajlik már érezhetően de leginkább egyébb effektekbe az nem egyedi.De ez nem annyira érezhető mint pl a legmélyebb egzotikus lilás rózsaszínes csillagnál vagy a legmélyebb kéknél.Vagy egy mély színes rakéta hajtóanyagnál ahol miközben száll fel a rakéta a hajtóanyag mély erős színnel pompázik.Stroncium nitráttal pl biztos hogy elérhető a vöröses robbanás,nátrium nitrátal a sárgás,.Bárium nitrát magnézium kén keverékével kiemelkedően erős fehér fényű elegy (az eddigi leg erősebb fényű keverék amit valaha is kevertem).Ezt pl úgy jellemzik fórumokon hogy egy ilyen durrantás után este nagy szemkáprázás melletti bolyongások voltak.Ezek közül jó néhány úgynevezett ünnepi flash tehát különleges alkalmakra való pl ára végett.Hangban viszont szép sztenderden azt lehet mondani hogy egyformán erősek.Ezalól kiemelkedő kivétel a kálium perklorát.Hátrányos flash pl a kálium permanganát/alupor/kén páratlanul gyorsan romlik meg és elővigyázatosságot igényel mert arra is van esély hogy munka közben elindul,és arra is hogy a tárolás folyamán beindul (nálam még nem történt meg).Ezért ez pl kifejezetten alkalmi ünnepi flash, viszont egzotikusan nagyot bont,a színe sem egészen fehér hanem különlegesebb.Hátrányos flash pl a Nátrium nitrát mivel hidroszkopikus de ez házilag pl nagy tételben olcsón előállítható és nagy teljesítményű flash készíthető belőle.Ami igazán elviszi a pálmát minőségben az a kálium perklorát petárda terén technikailag olyan kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkezik ami az összes flasht a hátérbe szorítja.A leg hangosabb petárdát pl kálium perklorát magnézium kén keverékéből készítettem kifejezetten durva flash.A Kclo4/mg/s már kifejezetten a kellemetlenűl dobhártyaszaggató durván extrém kategória volt.A kálium perklorát alu és magnézium terén igazi mély 1,5 kilóméteres túrákat igényel lakott területtől messze.Én amikor először kipróbáltam szó szerint minden áron azt akartam és utólag mióta már tartósan használlom és már megvan ez a dolog elmélyült fokozódott és nagyon megszilárdult.Ha flash por zömében szinte csak kálium perklorát.Ami flash por terén nagyon kompatibilis oxidállószer terén a kálium perklorát redukállószer terén pedig a magnézium.Ez alatt azt értem a magnéziumpor szinte minden neves oxidállószerrel keverve üt a kálium perklorát pedig minden neves fémporral keverve üt.A többi fémpor oxidállószer pl alupor,cink már nagyon válogatósak.

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14382) 2016.09.01. 19:51:52
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Én nem a színes bontásról beszéltem, hanem arról ,hogy mi lenne ha oxidálószert cserélnél a flash-ben? Csinálnál mondjuk egy stroncium nitrátos mgal-os kénes flasht. Na az elvileg vörösen ég. Ezt becsomizos, gyzs-t bele és bumm. Nem tudom a fénye vörös lenne-e. A bárissal (bárium nitrátos) már gond van, mert annak valóban kevés a fénye. CuO(II) / MgAl termittel hogy állsz? Tudom hogy az nem ég kéken XD, de egy petkóban mit mutat, az más dolog. utólagosan: azért egy lila flash az odabaszna, nemigaz?:-E
Most jut eszembe! létezik színes flash! asszem degn colored report vagy mi a fene. pyrodb-n fenn van ennek a degn csávónak a színes fash recije. am szerintem ez a színes-flash meló ez neked való.:thumb: te szeretsz a végletekig tökéletesíteni valami, még akkor is ha nincs semmi értelme. meg nem is kell hozzá nagy mennyiség. 5g-nál már látszania kell a hatásnak.

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14381) 2016.08.30. 21:24:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Most csak egzotikus cuccokat próbállok.Beleraktam az adott flasht 1,6g os háromszögbe kis szikrára számítottam erre 3 méteres bontások.Olyan volt mint a gyári 40-45mm-es kisbombák.A titános cuccok fényesek.Magnéziummal is próbáltam csak nem tudom jelenleg mivel porítsam elég durvára hatékonyan.Amit lecsiszoltam köszörűfejjel illetve smirglipapírral az túl finom sajnos elég szikrák nélkül.Kell egy időhossz amíg ég hogy kifejtse a szikrahatást és ehhez kell a megfelelő nagyságúszemcseméret.Megfelelő szemcseméretnél a magnézium erős vakitó szikrát ad még szerintem a titánnál is látványosabb.A bárium nitrátos magnéziumos kénes flash esetén a perklorátosnál jóval erősebb vakitó fényt a legfényesebb fehér éles és sűrű villanást adja azok közül amit én használlok.Jelenleg fogalmam sincs mivel lehetne kis kavicszerűen porítani az anódot.Túl nagy szabályos méretű szemcseméretek kellenének.A benzines effektnél a szikrák meg mégnagyobb szemcseméretnél érvényesülnének igazán. De ott vannak az egyébb szikrakeltő fémek Fe,FeTi,MgAl,Mg,Zn,Ti,Al, az alu itt kilőve,a vas az nagyon sárgít és még sokkal halványabb is,a FeTi szintén,ami jó áron van megfelelő szemcseméretben és formában az a vas.Viszont ront a színen,a fényen nem javít és se a magnéziummal se a titánnal köszönő viszonyban nincsen.A többi fém megfelelő szemcseméretben,formában mind drága megfelelő szemcseméretű titánt is vadászni kell.A titánnál reakcióképesebb Mg,MgAl,Zn ami gyárilag olyan ezek elég gyorsan elégnek szóval itt főleg nagy darabkák kellenek lehetőleg kavicszerű.A másik gond ami pl az atomhoz ideális lenne a kicsikhez túl nagy szemcseméret,ami a kicsihez ideális az a atomhoz és a nagyobbakhoz túl finom. Szines gömbrobbanást még nem nagyon láttam,gyárilag nem csinálnak házilag is költséges,az aktív színt összekombinálni a megfelelő erővel nagyon célzott alapanyagok kellenének.

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14380) 2016.08.29. 04:22:16
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Most jutott eszembe! Tégy egy próbát Mg-vel! Vagy a kettő keverékével, esetleg felesbe. Mert ugye az Mg az olcsóbb, így akinek nincs titánja az is hozzá mer fogni. Elvileg hasonló lesz a végeredmény. A flash elegy az maradhat, de ne titánt rakj hozzá hanem Mg-t, esetleg többféle finomságút is egyszerre. Léteznek "színes flash"-ek is, azokkal hogy állsz? Faszán nézne ki egy ilyen vörösen, vagy zölden. más kérdés hogy a bárium-nitrátos flash-nek milyen a színe. A stroncis azzal asszem működik a dolog.

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14379) 2016.08.23. 09:40:16
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A villanópor:A kclo4 Al S ről azt tudnám mondani hogy nagyon fényes nagy bontású nagy teljesítményű és nagyon hangos és igazából ez az effekt ettől lesz az igazi.Ez az effekt villanópor terén igényli a nagy erejű nagy bontóeffektű és egyben éles hangos keveréket.A kclo4 al s nél 20g osban nagyon fényes átlag feletti ember nagyságú bontásokat tudtam elérni ami említésre méltó.Igazából ez a lelke az egésznek.

A titán:ez egy érdekes dolog a fényerő és egyben az effekt további növelésére is alkalmas.Amit találtam róla 225-450&#181;m között jobban növeli a fényerőt de rövidek a szikrák. 500-1000&#181;m között hoszabbak a szikrák a fényerőt picit háttérbe szorítja. 1000&#181;m felett a szikra hossza még tovább tart 1000-2000 &#181;m még intenzívebb szikraeső viszont 225-450&#181;m nem a szikrára hanem a kezdeti gömbeffekt fényére és nagyságára erősít és egy afféle tüskés effektet ad neki tehát inkább a villanópor hatását tunningolja (másabb) talán a fényre érdemesebb jobban rátunningolni mert jobban kijön mint a szikraeffekt.A szikraeefekt nagyon elnyelődik a benzinesnél az erőssége inkább a kezdeti bevillanó gömbeffekt.

Itt egy kis összehasonlítás:



149-420micron



500-1000micron



1000-2000 micron

Technológia:Az 500-1000&#181;m titán igazából kisebb effektekhez és titánesőhöz van mérve.Jelenleg nem rendelkezem házilag olyan módszerrel amivel hatékonyan az adott effekthez kifejezetten olyan méretű titánt gyártsak amilyet szeretnék.Tehát külön amihez a 225-450&#181;m jobb meg külön amihez . 500-1000&#181;m a jobb.Ha valaki ismer ilyet említse meg.Igazából ez drága de egy 250g az én flash arányommal 1kg dark aluhoz elég.

Alupor: igazából a dark alut nem mondanám olyan drágának.A bolti szíriusznál árban még olcsóbb (ami technikailag mellesleg katasztrofális dolgozni vele főleg mert mindenbe belemegy,szállingózik mindent összefog nincs az a pént amiért mégegyszer hozzányúlnék rémálom).Ahhoz hogy esetleg malomban alufóliából megcsináljam ár érték munka arányban nem spórolnék olyan jelentős összeget.A magnéziumnál már más a helyzet házilag töredék árért meglehet csinálni de most jön a buktató kisebb petárdákban jobb mint a dark alu de nagy petárdákban már nekem katasztrófálisan kicsit bontott a hangja tuti de a fény az nagyon gyenge.

Az effekt:Itt először egy fényes gömböt bont és erre a részére kell igazából ráerősíteni.Ez nagy bontóeffektű nagyon fényes nagy teljesítményű hangos villanóporral az igazi.Ebből felugrik egy gömbszerű atomeffekt ez egy extra effekt ez sokkal fakóbb.Maga az effekt olyan hogy ott helyben nappali fényeséget csinál és félelmetes nagyot bont,és hosszabban is tart.Az effekt nagysága az brutálisan nagy ha 1kg flasht elnyomnék magában az ennél az én véleményem hogy ehhez képest unalmas és gyenge lenne.Maga ár érték élmény arányban annyira durva hogy szerintem megéri az árát.



Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mole98 #14378) 2016.08.21. 16:58:25
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Húb@aszod! ez az atomefekt név találó! Nekem tetszett!
De 130g dark alus flasht elnyomni..meg titán is...nem egy olcsó mulatság, 10% erre luxus. Vettél volna inkább dízelt XD A titánt ugye nem te csinálod?

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14377) 2016.08.21. 02:23:04
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Egy kis Augusztus 20.ai filmes extrafényes petárda mx5 kevin módra filmes extra fényes atomeffektel;).Hatóanyag 130g Kálium perklorát/Dark alumínium por 3-4 micron/kénpor Kclo4 Al S 5/4/1+10% titán 450-1000 micron 6l 95-ös benzin.Henger: 40mm belső 20cm magas falvastagság 3-4 mm a belső átmerőnek a 8-10%-a vízüveggel fénymásolólappal készült gipsz zárás 5cm.Az egyik leg fényesebb villanó porommal.:-P

Ez egy hozzászólás a(z) "Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14376) 2016.07.12. 19:16:05
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Én ha egy nagyon drága elektródát csináltatnék én körbenéztem.Ilyen méreg drága dologban ami atom biztos azon az alap ezüst volt egy henger amiről már pontosan írtam, és ez teljesen körbevolt burkolva platinával.A felvivő anyag azon kritériumoknak hogy a legjobb vezető fém,egy erős kemény felvivőanyag és ellenálló profi szakemberek tanácsa is.Ezen gyakorlatilag mivel teljesen körbevont nincs olyan pont amin a vegyi anyagok fogást találnának és tiszta ötvözetlen platinával is kivitelezhető.A felvivőanyag egy erős alap ami szintén fontos és ebben járatos szakember ajánlata.És ami még kritérium az ehhez szükséges elektromosság sem okoz neki gondot.A próbléma túl drága,nagyon kicsi a felület (de már tökéletesen működőképes),az erre alkalmas elektródáknak a legnagyobb felületűekhez képest is a többszöröse az ára,.Amit pl elektródát írtam fogsz egy huzalszeget és próbáld ki pont az a paraméter (bizonyos szintig mérhető előre kalkulálható viszonyítási alap).Én semmi maradandót nem heggesztenék semmilyen elektródán sem.Én úgy oldottam meg hogy pl nálam minden cserélhető javítható és ha valami nem olyan úgymond sérülésmentesen visszaállítható az eredeti állapot.A cellán belűli légkörben a leg kényesebb dolgozni,ha akarnék pl egy MMO anódhoz aminek nincs szára házilag egy szárat egy nagyon kényes dolog.Ami van azon a cellán bellül az egy nagyon halogén mindent támadó anyagkörnyezet és nagyon körültekintően kell épp ezért abban a környezetben mindent kialakítani.

Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14375) 2016.07.12. 16:48:10
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Én ha vastagon burkoltatnék akkor csakis ezüst alapra burkoltatnék mivel a legjobb vezető és aránylag nem is a leg reakcióképesebb fém akkor is ha teljesen körbeburkolt,illetve egy kemény erős anyag.Annyira drága a platina hogy az az ezüst már eltörpül melette.Az én véleményem egy vastag elektródánál platina esetében nagyon kis felületet lehet kihozni ennek az a hátránya kevésbé nyelődik el az oldatban pl a klór,a másik hátrány hogy a legdrágább megoldás.Ilyen vastag drága fajtánál van a tiszta platina,van az irridiumos platina,pár mikronossan felvitt platinánál ott inkább főleg ródiummal erősítik.Ilyen drága megoldásokat a nagyon nagy többség nem használ.Készre gyártott titán alapra felvitt pár mikronosan felvitt platinát már pár ezerért kapni,ezeket használják a legtöbben (rácsos vékony nagy felületű lap szárral) a választék is nagy belőle.Én egy olcsó elektródát vennék,főleg elsőnek ha drágát veszel írdatlan vastag platinával akkor úgy vedd hogy egy életre veszed.Jön egy rossz ötlet főleg az első időszakban kísérletezés nélkül nem lehet kibírni nem a legdrágább elektróda fog megsérülni.Ezek az elektródák akkor tartósak amikor rutinszerűen vannak használva és tisztítva és már nincs semmi újítás váratlan ötlet ami rosszul sülhet el.

Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

A hatos tanulo #14374) 2016.07.12. 08:59:50
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
A rez alapos elektrodanal eleg vastag a platina bevonat, mert robbantasos heggesztessel csinaljak, ezert merult fel bennem, mint tartos lehetoseg. Raadasul a rez kivalo vezeto es jol forraszthato, tehat a "hatalmas" amperek bevitelevel se lesz gond. (mondjuk a platinanak ha nem hagyja magat forrasztani meg a szaraba furok menetet es legfeljebb felcsavarozok ra egy sarut)

Egyebkent annyira nem parazok a "kilogas" miatt, hisz lehet "atmeno" elektrodat is csinalni ha rudbol van, csak megfelelo reaktortestet kell csinalni. (Az uveget is viszi a korkivago ha ugyes az ember, tehat egy luk alul es felul es maris csak a platinas resz van az oldatban. Tomiteni meg igy is, ugy is szukseges...

Bar a rud elektrodanal meg mindig ott van a kis felulet problemaja, szoval lehet rudakat kellene inkabb irnom. Eromuvi technikaban is a sok kis csovel maximalizaljak a hofelvevo feluletet a kazanban. Ez kb ugyanez csak forditva. :)


Meg gondolkozom....

mx5 kevin #14373) 2016.07.08. 17:06:42
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Igen az mindenképp felejtős szigorúan Titán alap,esetleg grafit (de az inkább házi anódoknál).A rezet semmi idő alatt marja szét az oldat légköre.Ha ezüstre vinnéd az is inkább teljesen zárt kivitelben körbeburkolva platinával (tehát ahol nincs szabad ezüst rész) bármi másnál ugyan így.Ha nem titán alapú vagy grafit én meg sem próbálnék olyat készítettni hogy ott a cellában bármi anyag érintkezzen a légkörrel.Pár mikronossan felvitt platina ami emberi áron van ez mind ilyen rácsos lap anód nézd meg a youtubon,sciencemadness,APC fórumon meg google képkeresésben gyakorlatilag platinánál mindenki azt használja (platinazed titan anode).Vagy ha nem platina erős titán alapra felvitt Béta ólomdioxid a kivitel hasonló.Én az árat nézném elsősorban kicsi sejthez tíz ezer forint alatt is kaphatsz anódot.Ha van fedetlen rész a cellában de az oldaton kívül akkor a titán meg a grafit bírja.A fémeket amúgy teljesen széteszi villám gyorsan a cellában lévő légkör.A pár mikronosan felvitt platina mindig erősített platina van többfajta (ötvözetű) ebben ne kérdezz pontosan melyik milyen (ezt nézném meg én) a platinások nagy része ezt használja (szinte minden platinás).Én ha vennék vagy egy pár mikronosan titánra felvitt platinát vagy titánra felvitt dioxidost vennék.De arra figyelj nagyon eltérőek az árak ötezerért is kaphatsz meg negyvenért is de márt százért is láttam.Én egy tizes körül gondolkodnék az ilyen 20-25 ezertől való kategóriához már nagyon jót kéne mondani hogy megvegyem.Pár ezer forintól indulnak a perklorátkészítésre alkalmas elektródák 5000ft alatt is kapni (minőségi célnak megfelelő anódot). Nekem az a véleményem nem hajt a tatár átgondoltan a legjobb ajánlatot kell megvenni.Ha nem vagy biztos megnézed más próbálta e jó e neki (vagy gyártói oldalak).Minden méretben készre gyártottra már lehet kapni minden esetben.És ezt mind dioxidosba platinásra titán alapra viszik,Dioxidosban még van a titán kap egy vékony MMO réteget az még jobb.Ha lehet gyárilag szára legyen ez fontos ami kivezethető a cellán kívüre.Beleraksz egy fémet abba a légkörbe gyakorlatilag úgy álj hozzá hogy az egészet széteszi.Az oldaton bellül meg már az anód felőli részen meg ami nem bevont és áram megy át rajta és reagál az oldattal semennyi felület nem lehet ezt is nézd a vásárlás előtt.

Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #14372


A hatos tanulo #14372) 2016.07.08. 09:00:36
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Lattam rez alapra felvitt platina anodot. Ilyennel van tapasztalatod esetleg?

Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #14371) 2016.07.05. 00:35:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Először rövidebben: Nátriumperklorát nátrium kloridból elektrólízissel majd a kálium kloridos reakció,perklorát gyártáshoz sufnis körökben a leg elterjetebb anód a titán alapra pár mikronosan felvitt platina ezen kívűl a titán alapra felvitt Béta PBO2 itt sokszor van még a titánon egy extra MMO bevonat is és erre viszik fel az ólomdioxidot a két leg közkedveltebb.Amit én még hozzátennék a késöbbiekben nem árt elgondolkozni azon hogy két lépcsőben készüljön mivel a klorátok egy sima MMO anóddal elkészíthetőek klorátokhoz sem platina sem ólomdioxid nem szükséges potom pénzért kapni és kímélni lehet így a drágább perklorátokhoz alkalmas anódokat (erre semmi nem kötelez csak ötlet).Persze perkloráthoz alkalmas anódokkal ettől függetlenül tökéletesen megy a klorátkészítés egy tanács nem kötelező. Illetve 6V nál nem tanácsolom rövid időre sem hogy többet kössünk rá,az alacsonyabb oldathőmérséklet főleg nyáron fontos amikor elérheti a 45°C fokot is kíméli az eszközt (főleg platinánál) a PH szabájozás itt inkább az ólomdioxid. Az elektródáknál sokat lehet spórolni meg bukni,mérlegelni kell mert felszerelés kell hozzá megfelelő klórgáz ellen védő védőmaszk,ph mérő,főzőpohár,alúminium edény,nem egy két forint.Igaz egyszer kell megvenni de vissza is kell hogy jöjjön.Az ehhez alkalmas elektródák terén meg nagyon eltérőek az árak.Itt egy elektróda árából sok esetben célnak ugyan úgy megfelelő több másik elektródát kilehet hozni.

Bővebben:

Az elektrolízissel való átalakítása a Nátrium Klorátnak (vagy direktben nátrium kloridból elkészítve) ez a módszer könnyű és nem nyögvenyelős.Pár mikronosan felvitt platina elektródát amit titán alapra visznek fel viszonylag egyszerűnek számít szerezni.Erős béta ólomdioxid anódot sem lehetetlen találni.Ár érték arányban ebben a kategóriában ez az ami megéri.Platina terén van egyénileg készített vastagabb változat 0,2mm falvastagságtól pl ezüst alapra de ez nagyon drága és nagy hátránya a kis felület (írtam róla részletesen a blogomban) ez finoman szólva is mégegyszer annyiba kerül jelenleg 40.000ft fölött van amit én írtam egyedi elektródát egyetlen előnye jó vastagon van rajta a platina amivel az unokáid,unokái is gyárthatnak perklorátot, nagy tételekhez már halott dolog.A pár mikronosan felvitt platina elektródát kicsit 10.000ft tól már lehet kapni.Ólomdioxid anódban ha egy darabot veszel ezért az árért 10-15 ezer már elég méretes anódokat is lehet kapni.Én a nátrium perklorátból való készítését a kálium perklorátnak oly módon hogy a nátrium perklorát elektrolízissel készül én csak ajánlani tudom mindenkinek.Azért ajánlom mert: nagytételben termel,alacsony a veszteség,az átkristályosítás meg a ph ellenőrzés a munka legmacerásabb része,olcsók a vegyszerek hozzá,diszkréten meglehet szerezni mindent hozzá,aki járatos a témában ezer helyről be lehet szerezni az elektródákat nem kell ugrani az első ajánlatra (van választék bőven).Diszkréció szempontjából meg ezek az elektródák olyan dolgok hogy egytől egyig ezer másik dologra használják őket,diszkréten beszerezhetőek. A módszer gyakorlatilag meseszép.Ha nagy tételben kell a legegyszerűbb módon akkor ez a módszer a leg kevésbé szívatósabb.Ezt a módszert kétféleképpen lehet direktben a nátrium kloridtól a nátrium perklorátig végig viszed egy perklorátokhoz alkalmas elektródával vagy két lépcsőben készíted.A két lépcső abból áll hogy a nártium klorátig elkészíted egy klorátokhoz alkalmas elektródával és ezután átváltasz egy perklorátokhoz alkalmas elektródára.A kétlépcsős módszer sem túlzottan drágít a módszeren.MMO anód olcsó,grafit olcsó,kábel olcsó,a műanyagcső olcsó,metilinkék olcsó(később is ráér elsőnek nyilván direktben ajánlom).A felszerelés viszont drága hozzá mert egy védőmaszk és egy ph mérő,egy főzőpohár,főzőlap drágább mint az egész berendezés kompletten kálisóval,konyhasóval,sósavval mindenesen.Én tiszta alumínium edényt használok és ezt kiemelném nem véletlen.Ez nem lesz egy halom rozsda ami elkezd feloldódni az adott vegyszerektől.Maga a berendezésnek az aksitöltő meg az elektróda a legdrágább része.Ha megfelelően vannak válogatva az eszközök minden eszköz tartós ami fogyócikk az a konyhasó,kálium klorid meg a sóssav,a szilikon meg a vezeték de ezek sokáig tartanak még elfogynak.Úgy terveztem meg hogy minden gyorsan gond nélkül cserélhető benne.

Anód szempontjából (perklorát anód): Platina: ezen bellül egyedi paraméter amit írtam a blogomban (ezüstre burkolt hengert) piszok drága,vastag,kis tételben termel generációkat szolgál ki gyakorlatilag nem annyira elterjedt a használata ami nagy hátránya kis elektródafelület áromot vezetsz át rajta szóval vastagság is kell és felület is a kettő együtt ilyen elektródánál kilőve.Mivel vastag de kicsi a felület az anódon keletkező vegyületeket (pl a klór) közel sem nyeleti el úgy az oldatban mint egy nagy felületű elektróda ez alatt már (amit én konkrétan írtam paramétert nem írom szándékosan ide, esélytelennek tartom a dolgot hogy normálisan működjön) 40 ropiból mellesleg már sok másik elektróda kijön,(nem mindegy 10-15 ezer vagy 30-40 ezer forint) csinálsz vele valami hülyeséget szép platinaréteget lelehet faragni (javítani persze nem fogják tudni ha bármi okból megtörténik) át sem veszik ha nem tiszta platina hanem nem ötvözet de valamire futtaták pl és ilyen gond adódna (mivel rásajtolják szétszedni utólag nem tudja pótolni javítani sem tudják biztos forrásból tudom nem részletezném).Tartosság szempontjából viszont sokkal strapabíróbb mint pár mikronos platina vagy egy dioxid anód.Persze ezért az árért nem egy jóval nagyobb felületű ugyan arra a célra alkalmas anódot kapsz.Ismerős küldött képet rákötötte Klorát sejt 6 helyett 12 voltra meg 60-80°C fokon műkötedte azt elkezdett sérülni rajta a platina rövid időn belül valamivel még melegítette is külön alulról.Azt is megjegyezném a legtöbb esetben pl platina esetén normális használat melett pár mikronossan felvitt platina esetén írják akik használják kérdezték őket hogy jól bírja semmit nem lát rajta.Még a vastagabb esetében volt aki tiszta volt aki irridiumos platinát használt ennek ellenére ne legyen félreértés jókat halottam.Volt akik huzalt csináltattak azok kb katasztrófálisan működtek ő el is adta,meg volt akinél rákapcsolta az áromot azt elfüstölt az valami platina drót lehetett.Ezek megjegyezném még a magyar kálium klorátot szeretnénk széria régi időszak pl Piro&robbantás rákötöttem a 110V ra régóta csinállom egy óra alatt termelem ki a kálium klorátot platina kell más nem létezik,az elektrolízis szerintem hülyeség,nyomom a klórgázt ezzerel bele azt termelem a kilókat,korszak egyik eredménye.Az is megfontolandó hogy mennyit érdemes rá költeni egy akaratlan tévedés és a leg drágább leg profibb elektródát is egy pillanat alatt gajra lehet vágni.A legtöbb sejt amit láttam platina esetén egy titán alapra felvitt pár mikronos platina elektróda volt amit írtak magyar tagok még a régi időkről böhöm drága vastagon vont meg huzal elektródákat.ilyen huzalokat senkinél nem láttam vastagabban felvitt drágább platinát is elvétve technikai megoldásoknál (tehát amin az illető bemutatja a perklorát sejtet).Platinán belül az olcsóbb a titán alapra felvitt amit készen árulnak 10-15 ezerért márt kapni sérülékeny de olcsó sokan használják bevált elterjedt a használata,sok helyen kapni.Ólom dioxid itt is két részre osztanám (titánra felvitt ,készre gyártott): a leg elterjetebb a platina után az iparban is bőven megéri 15 ezerért márt szép nagy darabokat kapni (kényesebb a platinánál) szeretik nagyon sufnis körökben viszont jó vastagon viszik fel nehezebben beszerezhető de ez is sok helyen kapható.Erről azt tudom mondani idővel használlódik de ez nem öt hat használat.Ezen bellül is van a kényesebb ólom dioxid az igényre gyártott.Ólom dioxid esetén ha igényre gyártatod van egy minimális rendelés (ezt nem fejtegetem van több gyártó).Kérsz egy olyan kis sejtben valót mind nekem van igény szerint is le gyártanak több darabot sokkal olcsóbb mint másodkézből.Széles körű megint csak a felhasználása.Egy fél literes cellába való rúd ólom dioxid anód amin kéred MMO alapra vigyék fel egy grafit rúd méretű alapra kéred a leg vastagabban burkolják filléres dolog darabja megvan a minimális tétel legyártják leküldik.Gond nélkül ilyen esetben még egyszer annyiért itthon is külföldön is eladhatod (kapnak rá a vevők) érted sok mindenhez jó széles körű a felhasználása.Viszont abban az árban itt már többet kapsz nagyobb elektródákat amik már nagyobb sejtekhez is ha úgy gondolod később jók lesznek emelett jóval nagyobb felület a klór és az oxidok is jobban az oldatban elnyelődnek ami nem mellékes.Nem mx5 kevin néven meg nem a legközelebbi pyrofórumon ajánlgatva én is elmerném adni nem csak megvenni (ennyire kényes) úgy hogy mellette akár figyelnek.Több lehetőség van működik ezzel is azzal is az elektródánál ott sokat lehet spórolni ár érték arány.Én azt tudom mondani először érdeklődni.A kis szivással és borzasztó alacsony észlelhetoseggel be lehet szerezni, költsegek másodlagosak, inkabb a jól műkődő, kézbentarthato rendszer az ami érdekel kategóriában ezek benne vannak de egyiknek ez az előnye a másiknak meg az.Azt is megjegyezném ilyen kis sejt is negyed kilós körüli dózis ezzel a módszerrel itt egy 5 literes sejt már túlzottan is a sokat termelős kategória.Ami egy fél literes üvegben elmegy nekem mondjuk bőven kitermeli ami kell,nem is tervezek ennél nagyobb sejtet készíteni.Igazából több lehetőséged is van sok helyen kapni sok félét én nem kapkodnám el nézném ár érték arányban a legjobbat a ph mérőn az edényen a főzőlapon át mindenbe.

Amik ezen felül vannak lehetőségek azok sokkal nagyobb veszteséggel dolgoznak és nehezek,szívatóssak,minden de nem gördülékenyek a módszerek kidolgozása.Ezeket már nem mindenkinek ajánlom hanem csak a leg elszántabbaknak.Egy (Ruo2+Iro2) vagy (Ruo2+Iro2+Tio2) MMO anódot beszerezni gyerekjáték amivel rengeteg klorátot lehet készíteni.Ezt átalakítani perkloráttá sokkal nehezebb mint a klorátot megcsinálni de aki mindenáron akarja megfogja oldani.Ha engen kérdezel mennyi egy kálium klorátot készíteni én azt mondom ma már ez nem kihívás,egy egyszerű valami.Nátrium Klorátot készíteni már sokkal nehezebb.Ezeknélkül sokkal komplikáltabb nehezebb a dolog (nehéz és nyögvenyelős) de garantáltan működik.Amit én eltudnék mondani ha valaki a klorátig eljut egy MMO anóddal és nagyon érdekli a téma megfogja oldani a perklorátot.Ami ezt a dolgot kölségessé teszi az az ha nincs meg a bevált módszer.Amit én eltudnék mondani igazából meglehet platina ólomdioxid nélkül meg elektrolízis nélkül is csinálni a perklorátot klorátból de ott már nagyon benne kell lenni a témában.Ezt én igyekszem részletesebben fejtegetni hogy aki ezt szeretné jobban átlássa a dolgokat.Nyilván megnézed a perklorátkészítéssel foglalkozó egyéneket a dokumentált videók meg a leírások része túlzottan is a nátrium kloridból elektrólízissel nátrium perklorátot módszer felé hajlik.Alternatívaként még perklorát gyártáshoz elektrolízissel említettem a mangán dioxidot is ezt megint nem a szopizás nélküli módszerekhez sorolnám mert szétesik gyorsan perklorát sejtben.Ha hőbontást akarnál alkalmazni az megint csak nem az egyszerű örömteli módszer (leírtam miért),a vegyi úton való átalakítás US2853362 szabadalom szintén nem az,.Emelett ezzel csak azt mondom sokkal macerásabb de egyátalán nem azt hogy nem éri meg.


Ez egy hozzászólás a(z) "Kálium Perklorát Előállítása Nátrium Perklorátból elektrolízissel" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #14370


< << 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 [959] 960
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 1
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3575641
Látogatók ma: 39


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.25172 mp.