A másodperc ajánlata: Gogo Girls 5500 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Pyroblogok - Minden, ami a blogokhoz kapcsólódik 347. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353

szabix #5205) 2015.02.13. 19:49:56
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Na akkor ha így szép lassan kijátszottad magad, akkor megpróbálhatod a működő módszert is. :) Faragasztó-víz 50-50 és 0,2 milis matt karton. :)



Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5204) 2015.02.13. 16:01:49
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Rakd ki a munkaasztalra és ott hajad magától szép lassan megszáradni.Ilyen vastag gurigánál úgy látszik nagyon fontos hogy lassan egyenletesen száradjon ki. A ragasztó más és a papír is más és mégis nagyon csúnyán elválnak a rétegek ennél is.Én a munkaasztalon szoktam hagyni megszáradni leggyakrabban vízüveges fénymásolólapos gurigákat készítek.Amikor az kiszárad a rétegek nem vállnak el.Amikor meg feltekered minél szorosabban tekerd fel.Én vízüveges fénymásololap alapú hengereket használok főként már elég régóta azok tömör faluak,még vékony hengerek esetén is nagyon kemény hengereket ad,tűzálló,.Abból csinálsz pl egy 30mm átm hengert csak 2mm falvastagsággal azt hagyod megszáradni már olyan kemény erős lesz hogy kézzel nem fogod egykönnyen összeroppantani.Azt azért megjegyezném ezek nagyon vastag hengerek mint rakétához mint petárdához.Mind a két esetben az tömör vastagabb erős fal az ideális de ez szerintem túl vastag és maga a fal szerkezete meg nem kelően tömör. Én helyedben én ennyi féle papírt ennyi féle ragasztót biztos nem vennék össze.Alapnak egy adag vízüveg és fénymásoló lap de ha ez nem elég mer nagyobb extrásabb hengerek kellenek akkor még hozzá kraft papír plusz faragasztó pici vízzel hígítva.Ha meg egész nagy hengerekről van szó egy városban ingyen összelehet vadászni de azoknál már inkább gyári hengerek.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5203


A hatos tanulo #5203) 2015.02.13. 10:52:40
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Csináltam egy második kísérletet, négy hengerrel.

Papírméret: 16x100cm
ID: 12mm
Kötőanyag: CMC (2dl víz + 12.5g CMC egyenletes oldata)

Amit tapasztaltam:
- A 16 cm széles papírcsíkkal lényegesen könnyebb dolgozni. Nem voltak akkora merőlegességi gondok velük mint az 50 cm széles lappal. Ez kézi tekerés esetén egyértelműen az 1 tekerés / henger eljárás felé visz.

- Ha valaki azt gondolja, hogy a vízüvegnél nincs piszkosabb és gusztustalanabb ragasztó akkor próbálja ki a CMCt és átértékeli a koszolásról alkotott fogalmát. Gyakorlatilag tocsogtam a takonyban /bocs ragasztóban. Szerencse, hogy ez bio és lehet kesztyű nélkül is tekerni.

- Ebben az oldási arányban és vastagon felhordva kb 5-15 másodperc alatt átnedvesíti a papír felszínét és pár perc alatt teljesen átáztatja azt. A papírom nem esett szét szerkezetileg, de teljesen megszűnt az az "ugrálosság" ami a vízüveges tekerést jellemezte. Ha egyszer feltekertem, ott is maradt még akkor is ha odaragadnia nem annyira sikerült. A magas víztartalom egyértelműen felpuhította a papírt, az alacsony fajlagos ragasztó tartalom pedig alig kötötte meg.

- Az adott oldat egyáltalán nem kiadós. Az első hengerre kb fél deci ment el a többszörös igazgatás miatt, mire úgy éreztem kötés is van benne. A javasolt oldási arány inkább való tapétának és teljesen száraz nagy falfelületnek mint egy jóval ázékonyabb papírhengernek. Az első tekeréskor a papír annyira szétázott, hogy a kezdeti 2 fordulatnyi ragasztómentes rész rátapadt a tekerőfára és le kellett tekernem az egészet majd újra tekerni. Ekkor viszont be tudtam vezetni a fóliázást:

- Ha a tekerés elején teszünk egy vékony csík folpack fóliát a rúdra akkor nem kell parázni a leragadás miatt. Még tocsogósan is le lehetett húzni a hengert. Ráadásul ha lehúzás előtt levágjuk a felesleges széleket akkor kaptunk egy közel vízhatlan fólia betét réteget az üzemanyag köré.



- Bár tekeréskor szép egységes tömbbe tudtam tekerni a papírt, reggelre megjelentek rétegleválások a tekercsek oldalán. Lehet ez a deformáció a nem egyenletes /túl gyors száradás miatt történt, de lehet csak a ragasztó volt túl kevés az oldatban. Nem tudom eldönteni. :(



A képek 7 órával a tekerés után készültek, ami időt a hengerek a radiátoron töltötték.
usr-image
usr-image


Kevin: Ha nem csak a képeket nézegetted volna akkor tudnád, hogy ez volt az első kísérletem, széles papírral, vízüveggel de abszolút nem optimális üzemben, nulla gyakorlattal. És ja, szerintem is pocsék de ezt oda is írtam. :P

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5202) 2015.02.12. 12:56:11
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Én kétfélét ismerek ami szépen működik.

1.Fénymásolólap és vízüveg én sokat használom kisebb gurigákhoz tökéletes.

http://pyromaster.org/html/raketak/ra5.html

2. kraft papír és (faragasztó plusz vízzel higítva hogy ne legyen túl sűrű).Ezt szokták még több célra.Ez gurigában is kapható.

http://www.instructables.com/id/Hobby-rocket-motor-paper-tubes-parallel-/

Ez utóbbit több helyen halottam több helyen és több dologhoz is sikerrel alkalmazták pl hengeres bombáknál is alkalmazták itt a centeren is meg más fórumokon is.

Amiről blog van ezek elég barbár módon vannak feltekerve.A legnagyobb hibája hogy elválnak a rétegek se szorosan sem egyenletesen nincs feltekerve.Ez egy jól feltekert tömör erős falu hengerrel köszönő viszonyban nincsen.







Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5201) 2015.02.11. 21:17:18
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Közben mértem egy vastagságot is. 10 kicsi kocka a tolómérőt erősen összenyomva 1.5mm vastag abból a papírból amit én használok.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5194


A hatos tanulo #5200) 2015.02.11. 21:08:54
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Mole nekem még nincs se dex se rizskem. Szóval eszembe se jutott azokat használni. Kukorica lisztet vettem, de nem találtam értelmes receptet a keményítő kifőzésére amiből lehetne dexet sütni. Sebaj jó lesz cremoaba... :pyro:

Így vettem kukorica keményítőt csak még nem sikerült elfoglalnom a sütőt az asszonytól. Meg aztán még úgyse gyártok csillagot, nem kell a dex...


A papír amit most használok az annyira erős, hogy egy 4 centi széles vízüveg paca az ecsetről az egyik felén meg se látszik a másikon. Szal ha át is nedvesíteném az egészet akkor be kellene áztatnom.

A darabolást most is csináltam, csak 50 centiből lett 3x15. Értelemszerűen a szélét is levágtam de ezt írtam is az eredeti bejegyzésben.



Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5197


A hatos tanulo #5199) 2015.02.11. 21:02:24
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Úgy gondoltam az ipari tekerés mestereitől se szégyen ellesni a tudást. Mert ha nem is egy az egyben lemásolni, de pár fogást megfontolni sose lehet a kárunkra. Hiszen ők ezt már évezredek óta csinálják... Sajnos első nekifutásra csak azt az üzenőfalon linkelt tekerőgépet találtam és semmi konkrétumot. De majd ha jobban ráérek melóban akkor körbenézek.. :)

A CMCs tekerésről szintén teszek majd fel képet, vagy esetleg egy új blogbejegyzést ha akkora sikert sikerül elérni.

A csiriz nem vonz. A használatához kellene egy pontos recept is, mert nincs kedvem még a megfelelő keverési arányt is kikísérletezni. Úgyhogy elsőre marad a CMC és a vízüveg, aztán ha ne gyere be akkor jön a faragasztó.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

mole98 #5197) 2015.02.11. 19:57:56
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
A csirízzel csináld, az olcsó, meg jó is. a dexet meg a rizskemet tartsd meg csillagba! Ja, és ne tekerjetek gumiarábikummal se papírcsövet! azzal is ritkaszar! a csiríz meg legyen olyan méz állagú, és akkor jó. A papírt meg ne vizezd túl, mert akkor fog a cső deformálódni. Akkor a legjobb, ha a papírból szinte alig vesz át vizet tehát a másik oldala csak enyhén vizes és nem látsz ilyen nagy sötét foltokat. Ja, és egy tipp: ha telepbe kell bombi csinálni, ami kb 4-5 cm hosszú, ott inkább egy hosszút tekerjetek, amiből 3-4db kijön, mert úgy egyszerűbb. Értelem szerűen ha megszáradt fel kell darabolni. Ja, és nem árt a cső szélét levágni, ha szarul tekerted és kicsúcsodoik, mert ezzel megnehezíted a további tömörítését.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

szabix #5196) 2015.02.11. 15:59:08
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
pmaxx csinált egy tekerőgép szerűséget. Szép csöveket tekert de annyira macera volt vele dolgozni, hogy annyi munkával kézzel is tekersz olyan szépet. Tekerd csak kézzel. A jó alapanyag és ragasztó fontosabb.

CMC-s ragacsról majd számolj be, én nem használtam soha, az egyetlen csomagot amit vettem original bontatlan dobozban égettem el szobatűzben xD

Esetleg még a csirízt kipróbálhatod. Persze a főzött verziót. A lisztes vizes főzetlen trutyi semmire se jó... :D

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5195) 2015.02.11. 10:25:10
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Közben este mértem egy fajlagos tömeget.
Az a lap amivel most tekertem 100g /m^2 körül van. (Azért körül, mert nem volt kedvem leelenőrizni, hogy tényleg pontosan 25nm-e a tekercs amit vettem. :roll:)
Most majd mérek egy vastagságot is, tízlaposat. Lassan csak szinkronba kerülnek az információk.

A másik papírt nem feledem, csak sajnos a közeli papírboltot általában csak zárva szoktam látni. Így a nagy, hétvégén is nyitva tartó barkácsboltok szinte kizárólagos jogot tudnak formálni a beszerzéseimre. :-?

Egyébként ahol vettem többféle minőségű takaró papír is kapható volt, csak persze a gyártót leszámítva más különbséget nem mutatott az árcédula. Így ezt találomra, egy kis taperászás után választottam, hogy talán elég vastag és erős lesz.



Más:
Egyébként arra gondoltam, hogy ha egy keretbe lenne fogva a tekerő rúd akkor egész szépen meg lehetne vezetni vele a papírt derékszögben. Talán úgy jobban lehetne figyelni az egyenletes összedolgozásra. Bár ez csak amolyan kósza ötlet....

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

szabix #5194) 2015.02.10. 23:06:23
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Azért egy próbát tegyél azzal a fajta papírral amit én mondtam, ha nem is jön be legalább egy tapasztalattal gazdagabb lettél. Amúgy a vastagságot én úgy mértem, hogy levágtam 1 db kis kockát, és egymásra rakva lemértem tolómérővel, majd az eredményt osztottam a papírkockák számával. Nekem a 10 kockával pontosan 2.00mm jött ki, és elég tömör, erős papírról van szó.
Én is dolgoztam olyan papírral amit te használsz, de nekem nem jött be. Törékeny, és rideg lett vele a végeredmény, és tekerni is nehezebb, sokkal.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5193) 2015.02.10. 12:55:06
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
szabix:
A vízüvegnél nem tapasztaltam jelentős méretváltozást. Most, hogy egy egész napot ültek a radiátoron a csövek és az egész kopogósra száradt még mindig bele tudom tolni a sablon rudat.
Inkább csak ott látszott elválni a cső ahol egyébként is rétegleválás volt egy gyűrődés miatt. Bár ettől még maradhatott belső feszültség a felületek között, de arra jó házilag elvégezhető vizsgálati módszert a nyomáspróbán kívül nem tudok...


Mindenesetre csináltam 2dl víz + 12.5g CMC oldatot. Ha beoldódik akkor az alább emlegetett kisebb papírmérettel teszek egy újabb próbát mind vízüveggel mind CMCvel. Aztán ha nem bejövős úgy se akkor jön a faragasztós oldat. (olyan épp nincs itthon).


A papír amit használtam szerintem megfelelő. Ezek a festéshez használt lapok egyátalán nem vékonyak, mivel járhatóra vannak méretezve. Azaz ha rácsöpög a festék és még jársz is rajta akkor se fog elszakadni. A nedvességet kicsit lassabban szívja be mint más papírok ezért is sikerült több helyre elégtelen mennyiségü vízüveget felvinnem elsőre.

A vastagságát sajnos nem tudom, mert csak feltekert hossz VS elért falvastagságot néztem (hogy tudjam mekkora szeleteket vágjak a tekeréshez). Majd lemérem a tekercs súlyát és akkor tudok mondani egy fajlagos tömeget összehasonlítási alapnak. Az talán jobb is lenne mint a vastagság, hiszen azt a sűrüség is befolyásolni tudja.




Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5191


A hatos tanulo #5192) 2015.02.10. 12:39:23
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Tanulva a tapasztalatokból a következő tekerés amit tervezek már 15x100cm illetve 15x50cm lapokat fog használni. Azokból csak 1-1 test fog kijönni tekerésenként.

Szintén be fogom vetni szabix celluxos trükkjét a pontosabb rögzítésre.

A friss élményeket végig gondolva a papír rögzítésre az jutott eszembe, hogy a tekeréshez veszek egy sárgaréz csövet amit hosszában bemetszek. Így tekerés előtt a metszésbe szépen be lehet akasztani egy visszahajtott papírvéget illetve amikor kész a tekerés akkor oldalra simán le lehet húzni az egészet.
Még gondolkozom rajta érdemes-e vele foglalkozni...


Egyébként ez deklaráltan kísérlet, ahogy a neve is mutatja. Ha azt nézném mennyit kellene dolgoznom / túlóráznom a munkában azért, hogy gyári csövet rendeljek akkor a rendelés a költséghatékonyabb. Persze ebben az is benne van, hogy iszonyatosan sokat bénáztam a tekeréssel. Ha minden szépen menne, illetve lenne egy jól beállított eszközkészletem és folyamatom hozzá, akkor vsz a házi jobban megérné...


A kínaiakról meg csak annyit, hogy ők azok akik szénné tudnak minimalizálni mindent. Náluk ez az optimalizáció. A hobbystának meg az, hogy biztos jó, sőt tökéletes a cucc. Azaz más a cél és a motiváció...
Csendben megjegyzem, hogy itt a világ "fejlett nyugati' felén is ez dívik az iparban csak neked közben betolják a marketing rizsát arról mennyire profi módon megtervezett és elkészített az a szar amit megvetetnek veled. Azaz ugyanazt csinálják csak jobb a körítés....

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5190


szabix #5191) 2015.02.09. 20:23:57
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Hát ez jó szarul sikerült. :D De az oka nem te vagy hanem a ragasztó anyag és a papír.
A vízüveg felülete vékony rétegben hamarabb megszárad, minthogy a gyakorlatlan kezek feltekernék. A papír meg túl vékony erre a célra. Nincsen tartása. Ha tényleg csúcsminőségű rakéta testeket akartok csinálni, akkor szerezzetek matt kartonpapírt. Lehet kapni színesben is, de ez lényegtelen, a fontos hogy mindkét oldala matt legyen. Amit én használtam az 0,2mm vastag volt, nagyon jó tartása volt, ha egyszer szorosan erősen feltekertem, akkor egyből be is szívta a ragasztót, és olyan masszív csöveket csináltam vele, amit még nem láttatok.
Vízüvegnél (mint a képen is látszik) száradás után összemegy, deformálódik, fényesre szárad, elválnak a rétegek stb... A vízüveg egy szar anyag.
Vegyetek fehér faragasztót, és azt hígítsátok 50-50% ban vízzel.
Pattex normál faragasztó
pl ezt.

A tekerésnél még lehet trükközni, hogy celluxxal rögzíted egy kis felületen a papírt a sablonodhoz. Kis felületen ragasszátok csak oda mert különben nehéz leszedni. Ezzel az első pár réteget is feszesen lehet feltekerni.
Egyszerre csak egy rakéta testet tekerjetek, mert egyenletesen nagy nyomást kell kifejteni a testre a tekerésnél, és ha a kezed nem éri át, akkor hézagos lesz.
A nagy nyomás alatt azt értem, hogy a rétegeket ténylegesen össze kell préselni a testsúlyunk egy részével, de legalább 10 kilót ki kell fejteni tekerés közben hogy a rétegek szorosan illeszkedjenek. Elég fárasztó dolog a minőségi csőtekerés, de meghálálja magát.
A papír levágását is milliméter pontosan precízen kell végezni, és derékszögezni is kell, mert ezek nagyon megkönnyítik a tájékozódást tekerés közben. Érdemes először szárazon szorosan feltekerni, és ezt visszafejtve mozdítás nélkül celluxal rögzíteni a kezdeti részt a rúdon. Ez biztosítja hogy kezdésnél nagyrészt irányban fog állni a papír. A derékszögezés és precíz vágás itt fogja meghálálni magát.

Szóval normális tekeréshez irány a papírbolt, és a festékbolt / barkácsbolt normális alapanyagokért, mert vízüveggel, és ilyen szar papírral nagyon nehéz jó munkát végezni. A végeredmény mindenképpen siralmas lesz a normális alapanyagból készültekhez képest.



Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

< << 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 3
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3577906
Látogatók ma: 7


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.1549 mp.