A másodperc ajánlata: Ördögi Robbanás 4990 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás 3. oldal
Vissza a témakörökhöz

1 2 [3] 4 5

mx5 kevin #9990) 2010.06.09. 10:32:59
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Kedves Prezpet Annyi eszed van amennyi a hajad alól kilóg. A kálium klorát kémiailag túl reakcióképes és a pirotechnikában csak szinte olyan célokra használják ahol az instabil tulajdonsága kihasználható pl játékpatron ami Kclo3+P és pár gyújtószerkezet ami nyomás behatására indul nyagyjából itt véget is ér a felhasználása mivel a sokkal stabilabb kálium perklorát gyakorlatilag mindenben hejetesíti és ez azért stabil mert kémiailag sokkal kevésbé reakcióképes.Nos én Kálium perklorátot használok nagyon tiszta és képzeld én állítom elő.
Én csinálok neked egy olyan lőport ami pici klorátot tartalmaz csak tartalmazza egyébként egy hagyományos salétromos lőpor abba rakok egy késhegynyi vörös foszfort kicsit megdörzsölöm és úgy fog elcsattanni mint a rosebb, pedig nem abból van csak tartalmazza.Nem mondtam hagy nincs rá esély hogy a Kmno4 al s beindul nyilván ha
1000x nemindult be attól még 1001-egyszerre is védőfelszereléssel használom és elhiszem hogy veszélyes nem mondtam hogy nem egy szóval se. Nekem régen legalább a klorátos alus kénes fles 3x-beindult a kezem alatt 5g pár centire és nem lett semmi bajom mert tudtam milyen teljesítményt ad le és milyen védőfelszerelést használjak. És tudni kell hogy a kmno4 al s Kevés gázt termel de gyorsabban adja le mint a kclo3-4 a kclo3-4 picit lassabban adja le de rengeteg gázt termel.Nos én nem vagyok akkora guru hogy megmondjam hogyha bekeverek minden féle anyaggal kálium klorátot az hogy reagál Pl rézoxid Rézoxiklorid Stb ezért egyszerűen nem használom hisz még a perkloráttal is úgy vigyázok mint a permanganáttal vastag kesztyű és szemüveg nélkül ahhoz se nyúlok.És aki egy sima petárdát nem tud normálisan összerakni az hogy csinálna meg egy perklorátot és az milyen szabályokra alapozik nem tudod úgy se hogy xy anyaggal az hogy reagál.Egyet árulj el nekem és nem csak te mások is minek klorátot használtok amikor ott van helyette a perklorát 1000x stabilabb és nem kell anyira tartani hogy vagy belobban vagy nem azért mert olcsóbb minek?

Előzmény: #9988


prezpet #9988) 2010.06.08. 16:13:31
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
NA IDEFIGYELJ BA..MEG!

MOSTMÁR KOMOLYAN MONDOM TELI VAN A TÖKÖM AZZAL AZ ÖNTELT, ÖNTÖRVÉNYŰ FEJEDDEL. MI A F@SZÉRT NEMHISZED AZT, HOGY IGAZUK VAN A NAGYOBBAKNAK? REMÉLEM LESZAKÍTJA A PRACLIDAT AZ A KIB@SZOTT STABIL KMNO4 ÉS NE AGGÓDJ ÉN MÉG AKKOR IS A KLORÁTOS KEVERÉKEKET KEVERGETEM ITTHON MIKOR MAJD TE EGYKÉZZEL KEVERGETED A HIPERMANGÁNOS CUCCODAT.

Na mostmár nem kiabálok, de k^rvára felb@sztad az agyamat.
Szóval gondolj csak bele, hogy van egy papírcsöved. Azt a papírcsövet olyan hipergigantikusan lezárod mint ahogy mondod.
Bele tömörítessz vmi spéci flashport, de a tömörítés miatt csak lassan ég. Ezáltal a gázok lassabban fejlődnek. Lassacskán kitöltik a rendelkezésre álló teret. Ekkor a testnek a keménységének köszönhetően nem reped fel. Szóval csak gyűlnek benne a gázok. Egyszercsak, megadja magát a test, ekkor még a belepréselt tömbnek a jó része megvan. Lámlám a gáz talál magának egy lyukat(vagy csinál) és ott kiszöknek a világrengető erejű gázok.
Ennek következtében esik bent a nyomás és elmarad a megahipergalaktikus ősrobbanás amit a te 2 g mangános flessed okozott volna.

Gratula gyerek. F@szért nem lőttek fülön anyádék!

Amúgy Joti szép képeket mellékelt. Szerintem ő még jól is járt!

#tudom nehéz ezt az örületet csunya szavak nélkül megállni ,de akkor pontozzuk ki az adott szót,úgyis mindenki megérti! Mod:Rutinos
#

Előzmény: #9987


mx5 kevin #9987) 2010.06.08. 15:48:17
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Na mindegy én nem vitázom tovább,Egyébként én garantálom ha valaki megcsinál egy normális fojtást ami nem engedi ki a gázokat és apránként jól belerakja
az a peti annyira belevaló lesz hogy eszébe nem jutna másképp csinálni NINCS LEHETETLEN CSAK
TEHETETLEN ez a vidi többet mond minden szónál és ez a lájtos verzió.
a döglött permanganát biztos ijent üt és én több helyről is vettem és mindenhol silányat adnak.
Nem lehet hogy ti nem egészen a tiszta Kmno4 al s ről beszéltek, mert nem mondtátok konkrétan
hogy mivel csináltátok!Nos ha a Kmno4 al s ilyen volt nálatok egy kérdésem lenne Raktatok e bele
valami nem oda valót kicsi vízbe oldott bórkősav,aceton stb. Aki csinált Kmno4 al s flast és
semmi egyebbel nem találkozott az a flaspor és instabil volt az írja ide és hiszek neki.
Egyébként én hülye vagyok mert használok kmno4-et mondván hogy instabil de az nem gond hogy ti
orba szájba nyomjátok mindennel a KCLO3-mat ( amit már nem használok és nem is fogom használni)
amikor ott van helyette a stabil KCLO4 az senkinek nem üt szemet az ok, az aztán biztonságos!Itt
ez a Flas petis vidi recivel magáért beszél és a többi duma egy kis irigységgel,nem a másikat kell
fekázni aki fel is mutatott valamit nos ott a vidi az mindent elmond részemről ennyi mondjon aki
amit akar.Aki meg nem tud összerakni egy normális flaspetit az ijen célra ne vegyen KCLO4-et
mert hiába ott a jó alapanyag azt tudni kell használni ami nektek látom nem igen megy erről
ennyit!Aki meg kotyvaszt vegye a fáradságot és használjon védőfelszerelést egy vastagabb kesztyű
és szemüveg ez a minimum csodákra képes és nem a világ pénze.

pyrolevi #9985) 2010.06.08. 13:38:34
pyrolevi avatarja
741 db. hozzászólás
238 pont
Gyenge
Piromán
   2009.05.17.    
tag
istenem:shock:
petit tömöriteni.föleg ha flesh.hát abbol csak szikraszökőkut lehet.
nekem legalábbis csak az lett.
én sosem tömörítem.
csak simán beleszórom azt csá

mx5 kevin #9983) 2010.06.08. 06:29:30
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Na srácok itt van az a híres kmno4 flaspor és ezt azután vidiztem miután kész lett kmno4 al s flas
De megnézhetitek a kclo4 al s flast is és aki szíriuszal
akármelyikből más aránnyal az adott anyagokkal jobbat csinál annak gratulálok.egyébbként a kmno4 flas félelmetesen nagyot lobbant de mégse az egyik legerősebb fles de nem is a középkategóriás.

szabix #9982) 2010.06.07. 23:43:39
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
A tömöritős dolog logikáját még mindig nem értem de mindegy.És amugy az alus verzió is berobbanhat szoval azért vigyázz vele attól függetlenül hogy eddig nem volt vele gond.

mx5 kevin #9981) 2010.06.07. 23:04:07
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Elárulok nektek egy titkot picit régebben ezt a flas petit ugyanígy kclo4- el csináltam szintén szorosan beleraktam és az is 2g volt 10m ről olyan hullámot generált hogy nem hallani kellet
érezni úgy csapott meg mint egy szél bár a fénye gyorsan ellobbant. Egyébként aki kíváncsi szedjen szét egy pirat petárdát abba is szorosan van belerakva.Amikor felfedeztem hogy szorosan behelyezve mekkora a különbség hát nagyon elkezdtem keresgélni hogy megcsináljak egy jó fojtást. elárulom nektek hogy jöttem rá erre a fojtás dologra fogtam a gyári piratot kiszedtem a gyári flast és házit raktam bele direkt kísérletezni vettem meg szorosan ez még kclo3-mas volt hát az akkorát ütött hogy azt mondtam ez kell nekem, maga a fény és a hang is teljesen más volt.Master a kérdésedre a flasnél anyagokat én külön porítom és utána dolgozom össze
fél óra alatt ijen bordó lesz és tök tömör 1 órát mindig rászánok tehát nem azért ijen mert romlott egyszerűen ilyen ha össze ál ha kclo4 el csinálom akkor tök szürke ezután is így csinálom mert bevált csak meg kell nézni és a kclo4-esnek is tök más az állaga és az se romlott
és meg nem lehet mondani hogy az alut tartalmaz, én is hallottam arról amit mondtál ezért mindig is használtam védőeszközt A kmno4 mg s az valóban azt produkálja amit mondtál az valóban nem stabil és fojtás nélkül robban ez tuti.

PyroMaster #9979) 2010.06.07. 21:33:03
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
A KClO3 fele olyan érzékeny mint a permanganát ezt megsúgom. Főleg olyan keverékekben amiben pl Gyanta, vagy cukor van! Amúgy sose használnék flashbe KNO3 nál drágább alapanyagot, klorát perklorát a csillagokhoz kell.

Kell jobb? Oks töltök föl biztonságos, és hatásos keverékről videót. Csak nekiállok Magnáliumot csiszolni :-D Elfogyott...

Se KClO3 se KMnO4 se KClO4 nem lesz benne. De olyat üt hogy besza-behu lesz.

Előzmény: #9975


col #9978) 2010.06.07. 20:28:04
col avatarja
1565 db. hozzászólás
141 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2007.12.16.    
moderátor
Annyira nem vagyok fitt hogy végigolvassam az egészet, de idepofázok azért én is. Nem akarom ajnározni a kmno4-es flasht, de alap fémporokat tekintetbe véve a nyomába se ér semmi. Hogy mennyire stabil? 3 féle keverékem volt hetekig kitéve a legkülönbözőbb időjárási és hőviszonyoknak, lófaszt indul be, max veszít a teljesítményéből. Az hogy neked ilyen szar lett vagy a vegyszer, vagy a te hibád. Slusz, ezen nincs mit ragozni

szabix #9977) 2010.06.07. 20:06:00
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Hát a gyári petárdát lepipálni szerintem csak a kezdők tartják kihivásnak:-D nekem személy szerint fele akkora méretben is van ami nagyobbat szól a gyárinál. És azért használjuk a kclo3 at mert sokkal olcsóbb mint a perklorát még is ugyan annyira jó, és kén nélkül nem annyira érzékeny. Csillagként meg főleg nem. A klorátos elegyeknél van pár alapszabály amit be kell tartani a biztonságos használat érdekében pl hogy nem tömöritjük nem ütögetjük stb. De ugyan ez vonatkozik a permanganátra is. És fogadjunk hogy ugyan akkora méretben ugyan azokkal az alapanyagokkal megtöltött tömöritett és nem tömöritett petárda közül a nem tömöritet szól nagyobbat. Próbáld ki.
A helyesirásodról meg annyit, hogy ha e szerint kellene tippelnem, akkor nem néznék ki belöled 11-12 évesnél többet:-D

mx5 kevin #9975) 2010.06.07. 19:51:58
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Erre azt tudom mondani nem beszélni kell produkálni ha akkora ászok vagytok csináljatok jobbat
lássak akkor egy normális kclo4 flespetit én megcsináltam de kevesen dobtak össze olyan minőséget azt láttátok volna hát dobtatok volna egy hátast elhiszem hogy a kmno4 veszélyes lehet de ott van a kclo3 ezerszer veszélyeseb és mégis használjátok és én semmire se használom a kmno4 el soha semmi bajom nem volt és ha azzal dlgozok védem magam, azt mondjátok a gyári petárda hangját aki megközelíti az jó, már messze lepipáltam.Beszórom a villanóport az petárda? nyomába se léphet egy gagyi valami.

szabix #9970) 2010.06.07. 19:18:34
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Na akkor már értem az egészet! És a rossz arányu félig lebomlott flashtől hiszi azt hogy gyenge keverék:-D Na majd egyszer meglepődik amikor a friss keverék finomitás közben leviszi pár ujját XD Részemröl ez a videó lezárva! Elég ide ez a 30 valahány hszXD

PyroMaster #9969) 2010.06.07. 19:11:07
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Kevin:JÓ mi szóltunk! Figy az hogy nincs veszélyérzeted mert nem tudod mivel szórakozol egy dolog, meg az is hogy még nem történt semmi. De egyszer fog, viszont az lesz aztán a meglepi!

Basszus itt dicsekedsz azzal, hogy mennyire homogénre kevered az elegyet. Ehhez nagyon finom alkotórészek kellenek.

Ok, de hogy finomítod és hogy dolgozod össze? Mikor mindenki attól ájuldozik hogy mennyire súrlódásérzékeny az elegy.

Erre válaszoljál egyszer a többi részletkérdés.

szabix: A barnát a Kálium-manganát adja neki. A kálium-permanganát egyik bomlásterméke. Tudni kell, hogy a Kálium-manganát és mangán dioxid keveréke is oxidálószer, alumíniummal félig meddig termitként funkcionál. Persze igen hevesen is tud égni, gyorsan is. Tehát a flash működni fog, de teljesítménye attól függ mennyi ép Kálium-permanganát van még az elegyben.

A stabilitása jobb mint a permanganátnak. A kissé döglött KMnO4 lehet az oka hogy kevin még nem szenvedett balesetet.:-D

Előzmény: #9968


szabix #9968) 2010.06.07. 18:40:35
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
A homogén szó jelentését látom még mindig nem értelmezted! Ha két külön anyagot össze keversz azt homogénre lehet keverni, de akkor is keverék marad. Hogyha nem látod az alkotó elemeket akkor is ugyan abból a két kiindulási anyagból van homogénre keverve.
Szoval a homogén szó nem azt jelenti hogy a te KMnO4 Al S falshod egy külön vegyület mert homogenizáltad hanem csak annyira elkeverted hogy nem látod a részeket de ez akkor is csak egy keverék marad.De a barna szint még mindig nem értem. A lila permanganát a sárga kén és a szürke alu nekem nem adja ki a barnás vöröses szint:-|

Előzmény: #9967


mx5 kevin #9967) 2010.06.07. 18:34:09
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Nézzétek én ezt tapasztaltam és én ezután is így csinálom
mert bevált nem mondhatok mást ott volt előttem ezt tapasztaltam és amit csináltam az igencsak jól működött
és hát jobbat sajnos nem igazán találtam pedig én aztán kereső típus vagyok aki ismer tudja hogy nem vagyok hülye a kémiához egyébként egy homogén anyag így is úgyis jobb lesz mint egy keverék.Én amiket összedobok úgy látom hogy azon már nagyon keveset kell javítani mert tök ütősek a cuccaim és lehet mondani hogy hüjeség de ott van és működik.

Előzmény: #9965


1 2 [3] 4 5
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 3
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3579885
Látogatók ma: 47


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.16159 mp.