A másodperc ajánlata: K.O. Airbomb 900 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Mini háromszög petárda recept
Vissza a témakörökhöz

[1]

A hatos tanulo #14333) 2015.08.06. 15:57:09
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Én úgy tízéves koromban gyártottam ilyen kis sőt ennél is kisebb hajtogatós cuccokat. Az akkoriban még nem éppen olcsó rózsapatronból termeltem ki egy tűvel a hozzávaló "barna port" a védőpapír alól. 6-8 max 12 patronból jött össze egy töltetre való anyag.

A hordozó anyagom "etikett matrica" volt. Ez az az öntapadós papírcetli amire a fizikai spamküldők kinyomtatják a nevedet és ragasztják fel a borítékra. Abból vágtam egy kis téglalapot és a ragasztós felére, a hossz kb. harmadánál szórtam rá a töltetet. Töltés után a papírt félbe hajtva máris le volt zárva szóródásmentesen az öntapadós oldalaknak hála.

Ezt követően mezei celluxxal tekertem körbe úgy jó 6-8 fordulatnyit, majd 90 fokkal elforgatva még ugyanennyit. Amikor ez megvolt akkor a sarkaknál tettem egy újabb "keresztet" egy nyolcszöget kapva. Nagyot szólt ám...

Kezdetben ütéssel indítottam és örültem, hogy mennyivel hangosabb mint a patronos pisztoly de aztán hamar rájöttem, hogy ha egy ördögborsból a kavicsok kb. felét is a töltet mellé teszem akkor sima taposásra is működik. Így készítettem az első taposóaknámat... :pyro:

A történettel akkor hagytam fel, amikor egy ilyen akna kiégette otthon a szőnyeget... :angel:

xXPYROREXx #14332) 2015.08.06. 13:15:57
xXPYROREXx avatarja
71 db. hozzászólás
40 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2013.01.21.    
tag
Én is csináltam már rengeteg ilyet. Első petárdáim így néztek ki annyi különbséggel hogy nem használtam neylont, se vízüveget. Csak simán meghajtogattam, ment bele a flash és a visco, aztán vízüveg helyett szigetelőszalaggal oldottam meg a ragasztást. Egyébként szerintem könnyebb is szigetelőszalagot használni mint vízüveget és az eredmény így is ugyan az.

mole98 #14331) 2015.08.06. 13:15:01
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Értem én amit mondani akarsz, csak én arról beszéltem, hogy az eredetiben nincsen semmilyen ragasztásos neylonos ló.asz. Attól még a tied is működik, csak a vízüveget csirízre cserélném, mert olcsóbb. Vagy ha nagyon rajkodni akar az ember csinálja meg enyvszallagból.usr-image Az meg csak rézben igaz, hogy a bojleradód az pont ugyan az az mgal, mint ami a pyro-mgal. a bojleranód az asszem mg/al 75/25 a pyro mgal meg 50/50.

mx5 kevin #14330) 2015.08.06. 09:20:55
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A papírszerkezet az pont ugyan úgy van megoldva mint a hengereseknél.A ragasztásnál az eredmény is teljesen ugyan az az eredmény mintha valami hengerre vinnék fel ragasztóanyaggal lekent papírt.A lényeg hogy ha így ragasztva van akkor az pont ugyan olyan minőségi erős jól bevált tömör falat ad mint egy hengeres megoldás esetén. Gyakorlatilag ebbe semmi újítás nincsen.A nejlonos megoldás lényege annyi mivel itt nem száradás után kerül a tasakba így ezzel védem a nedvességtől.Én ezt fémporra szárrított lenolajjal paszivált bojleranódos villanó porral ajánlom konrétan Műtrágyás Kálium nitrát/bojleranódos magnézuim/ventillált kén ből készített flash porral.Első petárdának kifejezetten ajánlom.A videóban Kálium perklorát/Magnézium/kén a hatóanyag de ez értelemszerűen nem olyan vegyszer hogy bemegyek a városba és ripsz ropsz megveszem.De akinek elérhető feltétlen próbálja ki mert brutális jó vele.Az említett villanó porok valamelyik valamivel gyorsabb valamivel lasabb de a lényeg hogy mindegyiknek ugyan úgy kell elégnie mint a videóban azonnal egyszerre a teljes felülete gyullad és egy szemvillanás alatt hosszú csíkban kiterítve is.

mole98 #14329) 2015.08.06. 06:19:28
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Aha, szóval ez a mexikói Polumna fireckracker vagy mi a fene akar lenni.usr-image Jónak jó, de az eredetiben nem csak simán feltekerik a papírt és annyi? Ott nem csinálnak semmi neylont, ragasztást meg ilyensmit. Bár a neylon az azért van gondolom, hogy a vízüvegtől ne ázzon be a flash. Am flash helyett lőporral is működik, nekem léegalábbis. Mondjuk akkor 30cm hosszú papírcsík kell. A villanóport meg nem gyújtjuk gyufával!

mx5 kevin #14328) 2015.08.05. 10:59:09
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A videóban a villanó porokban használt fémpor 4% lakkbenzin hígítóban oldott nyers lenolajjal volt passzíválva amit festékboltban vettem ami teljesen a fémporra rá lett szárrítva.

Saját eljárás itt: Receptek sufnipirotechnikusoknak Itt minden jelenlegi és későbbi kísérletet tapasztalatot dokumentállok.

A magnéziumos villanó porban a magnézium 4% rászárított lenolajjal volt passzíválva ami lakkbenzin higítóban volt oldva.Hasonlóan nagyon jó az 5% Kálium Dikromáttal passzivált magnézium.Teszteltem alumíniummal is mindkét esetben villanóporok esetén csak pozítív hatás.Ajánlom mindenkinek a következő könyben lévő táblázatot:Fireworks the Art Science and Technique by Takeo Shimizu 124.oldal a táblázat mutatja a lenolajos illetve kálium bikromátos passziválás pontossan mik ellen és hogyan védi a fémport.Kclo4/Mg/S Kno3/MG/S Bano3/Mg/S 50/40/10% 4% lenolajjal pasziválva teszteltem a fémporokat 3 hónapos tárolás után is stabilan erősek maradtak stabilan megőrizték teljesítményüket minőségüket.A Takeo Shimizu könyvben leírt lenolajos módszer gyönyörűen teljesített.Alkalmaztam a módszert alumíniumos villanó porokon is konkrétan Kclo4/al/s hasonlóan jó eredményeket kaptam. Passziválatlan állapotban Kclo4/Mg/S és Kno3/Mg/S esetén gyakori gond volt hogy a keverék a tárolás folyamán nem őrizte meg stabilan az állagát agyon szárított állapotban sem.Passzivált állapotban a villanó porok gyönyörűen megőrizték állagukat és a passziválás meglepő módon nem csak hogy nem rontott a teljesítményen de a 4% lenolajjal paszivált fémporral az eddigi legerősebb keverékeket kevertem amik 3 hónap után is tökéletesen megőrizték teljes mértékben a reaktivitásukat.Gyönyőrűen megőrízte a fémporok reaktivítását bekeverés előtt és után.A lenolajat alkalmaztam elekrtromos főzőlapon és mákdarálón szögeken és fém eszközökön is is hogy megvédjem őket a rozsdásodástól szintén szépen teljesített.

[1]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 3
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3577610
Látogatók ma: 65


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.10653 mp.