A másodperc ajánlata: Fenyő alakú csillagszóró 156 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Házi készítésű petárda 130g kclo4 Al S Ti villanópor 6l benzin 10% titán filmeffekt atomeffekt
Vissza a témakörökhöz

[1]

mx5 kevin #14384) 2016.09.03. 10:07:01
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Amivel ezt még érdemes lenne kipróbálni ezt a benzines atomeffektet de nagyon kényes az az ammónium perklorát magnézium turbózott változata titán nélkül.Az m84 USA beli katonai villanógránátokban használják pl SWAT fényben,hangban teljesítményben biztos ott van.Ezt direkt profik fejlesztették hogy hangban fényben ott legyen és rendessen odavágjon (tehát nem házi amatőr keverék).Amit láttam videókat azon nagyon fényes cucc volt.Ez egy erős alternatíva lehet az extrém fényes de sokkal gyengébb bárium nitrátos flashre és ötvözheti a perklorát extrém erejét.Ez lehet az a flash ami ötvözi a perklorát extrém erejét a bárium nitrát extrém fényességével.Házi körökben nagyon kevés róla az infó és nem véletlen.Ezt szigorúan kálium dikromáttal K2Cr2O7 lehet passziválni mert a lenolaj semmit nem véd ammonium perkloráttal szemben.Ez azért fontos mert nedvesség hatására magnézium-hidroxid keletkezik ami reagál az ammónium perkloráttal és magnézium perklorátot hoz létre ami erőssen hydroszkopikus és még több vizet vonz be.Az ammónium perklorát készítése az nagyon kényes csak profiknak való akik teljesen tisztán előtudják állítani mivel az ammónium klorát teljesen instabil és önmagában is robbanékony.A magnézium készítése nagy tételben szintén kényes mivel malomban pl nagy tételben csak ínert környezetben készíthető és ha nem fokozottan oxidáljuk el hanem ez hirtelen kapna levegőt begyulladna.Szóval házilag nagyon elit profi réteg csinálhatja.Viszont megfelelő eszközökkel házilag megéri.A konyhasó szalmiáksó (ammonium klorid NH4CL) bojleranód mind olcsó a kálium dikromát drágább de belefér ár érték arányban.Amivel még ezt az elegyet nem szabad keverni azok a nitrátok semmilyen nitráttal nem keverhető az ammónium perklorát.

mx5 kevin #14383) 2016.09.02. 06:43:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Egy valamire gondolunk egy színes robbanásra.Ahány féle anyagból álló flashport használtam eddig az annyiféle robbanást produkált.Az hogy azt mondtam ezek teljesen ugyan olyanok minden téren még nem volt még nem kevertem két különbözőből olyat.Vagy effektben,vagy bontásban,vagy színben,hangban és ezek kombinációiban minden téren eltértek egymástól.Sok esetben nagyon látványos eltérésekről van szó tehát teljesen mást tud akár teljesen ellenkező hatást ér el.Egyesek közűlük kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkeztek de voltak amelyeknek kiemelkedő hátrányaik voltak de emelett technikailag tökéletesen működnek.Színben kifejezetten kiemelkedő erős pirosat vagy erős zöldet nagyon mély kéket nem nagyon lehet (van de ritka).Itt a baj amik ilyen mély színeket produkálnának azokhoz precízen kikevert adalékanyagok is kellenek.Ezek az adalékanyagok a teljesítményt hazavágják.Ettől függetlenűl főleg világosba hajló árnyalatokkal működik a dolog és az ötlet teljesen jó.A színbeli különbségek is jól kivehetőek de ami elmélyűlne extrémen egy vörösben,lilában,zöldben se videón se képen sehol nem láttam.De ami sárgásra pirosasra lilás felé hajlik már érezhetően de leginkább egyébb effektekbe az nem egyedi.De ez nem annyira érezhető mint pl a legmélyebb egzotikus lilás rózsaszínes csillagnál vagy a legmélyebb kéknél.Vagy egy mély színes rakéta hajtóanyagnál ahol miközben száll fel a rakéta a hajtóanyag mély erős színnel pompázik.Stroncium nitráttal pl biztos hogy elérhető a vöröses robbanás,nátrium nitrátal a sárgás,.Bárium nitrát magnézium kén keverékével kiemelkedően erős fehér fényű elegy (az eddigi leg erősebb fényű keverék amit valaha is kevertem).Ezt pl úgy jellemzik fórumokon hogy egy ilyen durrantás után este nagy szemkáprázás melletti bolyongások voltak.Ezek közül jó néhány úgynevezett ünnepi flash tehát különleges alkalmakra való pl ára végett.Hangban viszont szép sztenderden azt lehet mondani hogy egyformán erősek.Ezalól kiemelkedő kivétel a kálium perklorát.Hátrányos flash pl a kálium permanganát/alupor/kén páratlanul gyorsan romlik meg és elővigyázatosságot igényel mert arra is van esély hogy munka közben elindul,és arra is hogy a tárolás folyamán beindul (nálam még nem történt meg).Ezért ez pl kifejezetten alkalmi ünnepi flash, viszont egzotikusan nagyot bont,a színe sem egészen fehér hanem különlegesebb.Hátrányos flash pl a Nátrium nitrát mivel hidroszkopikus de ez házilag pl nagy tételben olcsón előállítható és nagy teljesítményű flash készíthető belőle.Ami igazán elviszi a pálmát minőségben az a kálium perklorát petárda terén technikailag olyan kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkezik ami az összes flasht a hátérbe szorítja.A leg hangosabb petárdát pl kálium perklorát magnézium kén keverékéből készítettem kifejezetten durva flash.A Kclo4/mg/s már kifejezetten a kellemetlenűl dobhártyaszaggató durván extrém kategória volt.A kálium perklorát alu és magnézium terén igazi mély 1,5 kilóméteres túrákat igényel lakott területtől messze.Én amikor először kipróbáltam szó szerint minden áron azt akartam és utólag mióta már tartósan használlom és már megvan ez a dolog elmélyült fokozódott és nagyon megszilárdult.Ha flash por zömében szinte csak kálium perklorát.Ami flash por terén nagyon kompatibilis oxidállószer terén a kálium perklorát redukállószer terén pedig a magnézium.Ez alatt azt értem a magnéziumpor szinte minden neves oxidállószerrel keverve üt a kálium perklorát pedig minden neves fémporral keverve üt.A többi fémpor oxidállószer pl alupor,cink már nagyon válogatósak.

mole98 #14382) 2016.09.01. 19:51:52
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Én nem a színes bontásról beszéltem, hanem arról ,hogy mi lenne ha oxidálószert cserélnél a flash-ben? Csinálnál mondjuk egy stroncium nitrátos mgal-os kénes flasht. Na az elvileg vörösen ég. Ezt becsomizos, gyzs-t bele és bumm. Nem tudom a fénye vörös lenne-e. A bárissal (bárium nitrátos) már gond van, mert annak valóban kevés a fénye. CuO(II) / MgAl termittel hogy állsz? Tudom hogy az nem ég kéken XD, de egy petkóban mit mutat, az más dolog. utólagosan: azért egy lila flash az odabaszna, nemigaz?:-E
Most jut eszembe! létezik színes flash! asszem degn colored report vagy mi a fene. pyrodb-n fenn van ennek a degn csávónak a színes fash recije. am szerintem ez a színes-flash meló ez neked való.:thumb: te szeretsz a végletekig tökéletesíteni valami, még akkor is ha nincs semmi értelme. meg nem is kell hozzá nagy mennyiség. 5g-nál már látszania kell a hatásnak.

mx5 kevin #14381) 2016.08.30. 21:24:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Most csak egzotikus cuccokat próbállok.Beleraktam az adott flasht 1,6g os háromszögbe kis szikrára számítottam erre 3 méteres bontások.Olyan volt mint a gyári 40-45mm-es kisbombák.A titános cuccok fényesek.Magnéziummal is próbáltam csak nem tudom jelenleg mivel porítsam elég durvára hatékonyan.Amit lecsiszoltam köszörűfejjel illetve smirglipapírral az túl finom sajnos elég szikrák nélkül.Kell egy időhossz amíg ég hogy kifejtse a szikrahatást és ehhez kell a megfelelő nagyságúszemcseméret.Megfelelő szemcseméretnél a magnézium erős vakitó szikrát ad még szerintem a titánnál is látványosabb.A bárium nitrátos magnéziumos kénes flash esetén a perklorátosnál jóval erősebb vakitó fényt a legfényesebb fehér éles és sűrű villanást adja azok közül amit én használlok.Jelenleg fogalmam sincs mivel lehetne kis kavicszerűen porítani az anódot.Túl nagy szabályos méretű szemcseméretek kellenének.A benzines effektnél a szikrák meg mégnagyobb szemcseméretnél érvényesülnének igazán. De ott vannak az egyébb szikrakeltő fémek Fe,FeTi,MgAl,Mg,Zn,Ti,Al, az alu itt kilőve,a vas az nagyon sárgít és még sokkal halványabb is,a FeTi szintén,ami jó áron van megfelelő szemcseméretben és formában az a vas.Viszont ront a színen,a fényen nem javít és se a magnéziummal se a titánnal köszönő viszonyban nincsen.A többi fém megfelelő szemcseméretben,formában mind drága megfelelő szemcseméretű titánt is vadászni kell.A titánnál reakcióképesebb Mg,MgAl,Zn ami gyárilag olyan ezek elég gyorsan elégnek szóval itt főleg nagy darabkák kellenek lehetőleg kavicszerű.A másik gond ami pl az atomhoz ideális lenne a kicsikhez túl nagy szemcseméret,ami a kicsihez ideális az a atomhoz és a nagyobbakhoz túl finom. Szines gömbrobbanást még nem nagyon láttam,gyárilag nem csinálnak házilag is költséges,az aktív színt összekombinálni a megfelelő erővel nagyon célzott alapanyagok kellenének.

mole98 #14380) 2016.08.29. 04:22:16
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Most jutott eszembe! Tégy egy próbát Mg-vel! Vagy a kettő keverékével, esetleg felesbe. Mert ugye az Mg az olcsóbb, így akinek nincs titánja az is hozzá mer fogni. Elvileg hasonló lesz a végeredmény. A flash elegy az maradhat, de ne titánt rakj hozzá hanem Mg-t, esetleg többféle finomságút is egyszerre. Léteznek "színes flash"-ek is, azokkal hogy állsz? Faszán nézne ki egy ilyen vörösen, vagy zölden. más kérdés hogy a bárium-nitrátos flash-nek milyen a színe. A stroncis azzal asszem működik a dolog.

mx5 kevin #14379) 2016.08.23. 09:40:16
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A villanópor:A kclo4 Al S ről azt tudnám mondani hogy nagyon fényes nagy bontású nagy teljesítményű és nagyon hangos és igazából ez az effekt ettől lesz az igazi.Ez az effekt villanópor terén igényli a nagy erejű nagy bontóeffektű és egyben éles hangos keveréket.A kclo4 al s nél 20g osban nagyon fényes átlag feletti ember nagyságú bontásokat tudtam elérni ami említésre méltó.Igazából ez a lelke az egésznek.

A titán:ez egy érdekes dolog a fényerő és egyben az effekt további növelésére is alkalmas.Amit találtam róla 225-450µm között jobban növeli a fényerőt de rövidek a szikrák. 500-1000µm között hoszabbak a szikrák a fényerőt picit háttérbe szorítja. 1000µm felett a szikra hossza még tovább tart 1000-2000 µm még intenzívebb szikraeső viszont 225-450µm nem a szikrára hanem a kezdeti gömbeffekt fényére és nagyságára erősít és egy afféle tüskés effektet ad neki tehát inkább a villanópor hatását tunningolja (másabb) talán a fényre érdemesebb jobban rátunningolni mert jobban kijön mint a szikraeffekt.A szikraeefekt nagyon elnyelődik a benzinesnél az erőssége inkább a kezdeti bevillanó gömbeffekt.

Itt egy kis összehasonlítás:



149-420micron



500-1000micron



1000-2000 micron

Technológia:Az 500-1000µm titán igazából kisebb effektekhez és titánesőhöz van mérve.Jelenleg nem rendelkezem házilag olyan módszerrel amivel hatékonyan az adott effekthez kifejezetten olyan méretű titánt gyártsak amilyet szeretnék.Tehát külön amihez a 225-450µm jobb meg külön amihez . 500-1000µm a jobb.Ha valaki ismer ilyet említse meg.Igazából ez drága de egy 250g az én flash arányommal 1kg dark aluhoz elég.

Alupor: igazából a dark alut nem mondanám olyan drágának.A bolti szíriusznál árban még olcsóbb (ami technikailag mellesleg katasztrofális dolgozni vele főleg mert mindenbe belemegy,szállingózik mindent összefog nincs az a pént amiért mégegyszer hozzányúlnék rémálom).Ahhoz hogy esetleg malomban alufóliából megcsináljam ár érték munka arányban nem spórolnék olyan jelentős összeget.A magnéziumnál már más a helyzet házilag töredék árért meglehet csinálni de most jön a buktató kisebb petárdákban jobb mint a dark alu de nagy petárdákban már nekem katasztrófálisan kicsit bontott a hangja tuti de a fény az nagyon gyenge.

Az effekt:Itt először egy fényes gömböt bont és erre a részére kell igazából ráerősíteni.Ez nagy bontóeffektű nagyon fényes nagy teljesítményű hangos villanóporral az igazi.Ebből felugrik egy gömbszerű atomeffekt ez egy extra effekt ez sokkal fakóbb.Maga az effekt olyan hogy ott helyben nappali fényeséget csinál és félelmetes nagyot bont,és hosszabban is tart.Az effekt nagysága az brutálisan nagy ha 1kg flasht elnyomnék magában az ennél az én véleményem hogy ehhez képest unalmas és gyenge lenne.Maga ár érték élmény arányban annyira durva hogy szerintem megéri az árát.


mole98 #14378) 2016.08.21. 16:58:25
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Húb@aszod! ez az atomefekt név találó! Nekem tetszett!
De 130g dark alus flasht elnyomni..meg titán is...nem egy olcsó mulatság, 10% erre luxus. Vettél volna inkább dízelt XD A titánt ugye nem te csinálod?

mx5 kevin #14377) 2016.08.21. 02:23:04
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Egy kis Augusztus 20.ai filmes extrafényes petárda mx5 kevin módra filmes extra fényes atomeffektel;).Hatóanyag 130g Kálium perklorát/Dark alumínium por 3-4 micron/kénpor Kclo4 Al S 5/4/1+10% titán 450-1000 micron 6l 95-ös benzin.Henger: 40mm belső 20cm magas falvastagság 3-4 mm a belső átmerőnek a 8-10%-a vízüveggel fénymásolólappal készült gipsz zárás 5cm.Az egyik leg fényesebb villanó porommal.:-P

[1]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 4
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3578061
Látogatók ma: 55


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.20394 mp.