A másodperc ajánlata: cool collection 2. 3200 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - BP granulátumok és lisztlőpor
Vissza a témakörökhöz

1 [2]

Sas-szem tábornok #12131) 2011.02.26. 18:39:27
Sas-szem tábornok avatarja
629 db. hozzászólás
55 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2010.03.02.    
tag
Na elég legyen már a vitából!
Kevin: Amiről te beszélsz NC az nem a ping-pong labdás NC lakk, valami porral keverve, hanem a vattára felvitt tiszta NC. (videó)
A granulált lőpor sokkal gyorsabban ég, mint a liszt, ez tény, de a dexxel granulált lőpor sztem nem rosszabb mint az NC -s, csak azt 1000X könnyebb elrontani, mert ha NC lakkból véletlenül 2x annyit öntesz hozzá, nem lassul le különösebben az égése, de ha dexből akár csak 2-3% -al többet szórsz a lőporhoz, az ront rajta, és ha egy picivel is több vizet keversz hozzá, az feloldja a KNO3 -at és az újrakristályosodás miatt hiába volt a darálás.
Ezért NC lakkal jobb granulálni, mint dextrinnel, de nem ég gyorsabban mint kötőanyag nélkül, tehát nem javít rajta, de könnyebb, biztonságosabb vele lőport granulálni mint mással.
Granulálni pedig bárhogyan lehet, csak gyárilag a préselőset használják, mert így lesz a legkevésbé törékeny a lőporuk, és akár bele is kalapálhatják pl. a rómaiba anélkül hogy az szétrepedezne. Házilag viszont teljesen mindegy hogyan granulálsz. Ezeket most kézzel morzsoltam megfelelő méretűre, majd osztályoztam.

mx5 kevin #12129) 2011.02.26. 15:57:15
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A normális granulálás röviden úgy néz ki hogy tömbé préseled először a lőport majd megfelelő szemcseméretűre alakítod.Az Nc-be van egy kis plusz mégpedig hogy erősebb mint a lőpor és ez kihasználható ezért erősebb lőpor készíthető belőle mint más kötőanyaggal mivel egyrészt nem ront a minőségen magán a lőpor égésén.De a granuláláson felül szerintem egy szintig biztos hogy maga az nc-is dob a lőporon.Magyarul maga a granulálás és maga az nc-is dob rajta.Persze hogy a granulátum a lelke mindennek és én szerintem ha valaki összenyomkodja a kezében szitán átnyomja az egy borzasztó gyenge granulátum.A granuláláson felül addig a szintig szerintem kihasználható az NC-teljesítménybeli különbsége amíg nem befolyásolja negatív irányban a lőpor égését.

Előzmény: #12124


prezpet #12124) 2011.02.26. 13:31:02
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor

<<
Az NC detonációs sebessége 7300m/s ig terjed,de lőporba keverve vagy meggyújtva ezt meg se közelíti de gyulladáspontja 135°C fok és a lőpor nem 135 fokon ég el.800m/s és 7300m/s között óriási a különbség akárhogy nézzük.
>>



Nem értem ezt a 2 mondatodat.. Vagyis nem csak ezt, de ez ami a legszembetűnőbb.
Mellesleg, azt próbáltad, hogy granulált lőport beteszel a malomba, majd finom porrá vereted? Ha tesztelnénk azt, hogy NC-vel granulált, majd újra lisztté finomított lőpor gyorsabb-e a sima lőportól, sztem a válasz ugyan az lenne.
Mert ugye a gran.lőpor is a granulátum miatt ég gyorsan, nem az 1-2%NC miatt...

mx5 kevin #12123) 2011.02.26. 11:20:29
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A lőpor detonációs sebessége 400-800m/s ig terjed. A wikipedia szerint keverési aránytól függően 270-320°C on gyullad meg de 750°C alatt a klasszikus lőpor biztos hogy nem fog elégni. Az NC detonációs sebessége 7300m/s ig terjed,de lőporba keverve vagy meggyújtva ezt meg se közelíti de gyulladáspontja 135°C fok és a lőpor nem 135 fokon ég el.800m/s és 7300m/s között óriási a különbség akárhogy nézzük. Akár melyiket nézzük a granulált lőporok közül akár hogy van granulálva az NC-s lőporok viszik el a pálmát mert maga az NC-nemcsak hogy nem rontja de tuningolja a lőport és maga a lőpor is magas hőmérsékleten ég el ezért az NC-re is nagy hatással van.A dextrinnel és Nc vel granulált lőpor meggyújtva vagy fojtva ég és föld különbség van teljesítmény terén dextrines NC-s között. Dextrint én nem használok élőbe én még csak nem is láttam nem is készítettem és nem is tervezem. A dextrin vízben oldható anyag ha denaturált szeszben vagy acetonban oldódna akkor csillagok ragasztásához nem kellene minimális vizet használni ami oldja a dextrint. Amit megnéztem videókat mindegyikben használtak kis vizet a dextrinhez. Izopropil alkohollal volt szerencsém többször találkozni és hát nem hasonlítható össze egy denaturált szesszel,és én hozzá nem nyúlnék,kegyetlenül párolog,nagyon gyúlékony,nem kel sok hogy a levegőbe kerüljön és hogy ha azt az ember belélegzi eléggé bebódul tőle, tehát én semmi pénzért nem dolgoznék vele és börön át is könnyen felszívódik. Én se tudom elképzelni hogy az izopropil alkohol oldaná a dextrint,de beírom a you tube keresőbe "black powder dextrin"az izopropilos srác vidiét dobja ki másodiknak, videó alá írta kövessem a videót szinte azzal kezdi sokan használnak 5%-dextrint, de a hozzászólásokba sincs ott hogy ő nem használt hozzá a videóhoz se írta oda tehát nem egyértelmű félreérthető a videó.Ez olyan csinálok egy lekváros palacsintát de kakaós palacsinta receptjéről kezdek el dumálni. Néztem jó pár videóval arrébb felrak egy granulált lőporos vidit és oda írja oda nem a rendes vidihez hogy ehhez nem használtam dextrint a rendesnél meg lenyomja ezt az 5%-os szöveget mintha már be lenne keverve. Na mindegy körbenézegettem a dextrines vidiket és 5%-ig nem szabad rontania drasztikusan a teljesítményen ennél többet semmilyen anyagnál senki sem használt többet de aki használt 1% dextrint ott se süvített a lőpor.Ő speciel biztos hogy dextrines és működik vele a lőpor.A dextrin nyilván mindenütt csökkenti az égést tehát abbból csak a minium kell ami az adott termék normális ragasztásához szükséges ez akár 1% is lehet de ha túl kevés akkor nem ragaszt rendesen.

mole98 #12121) 2011.02.25. 20:25:48
mole98 avatarja
905 db. hozzászólás
248 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.01.17.    
tag
Dexel én is granuláltam,de az eredmény enyhén szóva rossz lett.

szabix #12118) 2011.02.25. 18:00:07
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Az NC fojtás alatt detonál de nem közelíti meg ez a sebesség a normális det. sebességét. Ezért nem hiszem, hogy erősebb lenne mint a lőpor.
1-2% dex bőven elég a bp be és ez tényleg minimálisan lassítja csak az égését. Kevés vízzel kell granulálni hogy ne oldódjon fel a malmozott bp ben a KNO3 és akkor ez is gyorsít az égésén.

Mellesleg ha tudnál angolul vagy értenél hozzá akkor leesett volna ,hogy az izopropil alkohol és a denaturált szesz se az aceton se oldja a dextrint. És nem is használt semmi kötőanyagot a csávó csak azt irta, hogy sok ember szeret használni 5% dexet kötőanyagként....

Master videóját össze se lehet hasonlítani a lapra szórt bpvel , mert ö egy műanyag dugónak a mélyedésébe szórta a lőport ezért ez adott neki egy minimális fojtást és terelte a lángot lefelé ezért sokkal gyorsabban égett.

Mást nem tudok hozzá fűzni. Ha a sebesség a lényeg akkor NC a nyerő.

1 [2]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 5
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3579417
Látogatók ma: 61


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.11547 mp.