A másodperc ajánlata: Pyro Performance Klt 25500 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Lőporos gyújtózsinór legerősebb folyáson is tekerve gyűrve garantáltan végigég
Vissza a témakörökhöz

[1]

mx5 kevin #12834) 2011.10.20. 09:59:54
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Ez bevallom már elég régi recept,még abból az időkből való amikor még működő receptet szinte lehetetlen volt találni. Amikor ez született akkor még a center eléggé komolytalan volt még kezdő fejjel is. A you tube-ot se ismertem fordító se volt külföldi oldalakhoz és a netet is könyvtárból értem el. Szóval az akkori gyújtózsinór receptek gyakorlatilag mind használhatatlanok voltak külföldi oldalakon böngészni meg akkoriban egy könyvtári netről még az akkori fordító nélkül hát nem volt érdemes. Ez úgy született körbenéztem az összes létező receptet és kidolgoztam egy jól működő receptet. Most már aki most fog bele annak könnyű dolga van mert mindenhez hozzáfér jó dolgok vidik fordítások vannak a témákban. A gyári whiscohoz képest filléres dolog talán 5ft sincs meg 1 méter a BM-nél sokkal intenzívebben ég és biztos nem adja meg magát. Gyakorlatilag afféle BM én lőporos kanócnak gyújtózsinórnak hívom gyakorlatilag házi lőporos gyújtózsinór. És ha azt vesszük én a mai napig elégedett vagyok vele.A BM-hez képest sokkalta intenzívebben nagyobb lánggal ég.

Előzmény: #12827


NmJ #12827) 2011.10.18. 22:16:07
NmJ avatarja
240 db. hozzászólás
81 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.11.    
tag
szerintem ez a valami nem a BM szálat hanem inkább a viscot helyettesít.

mx5 kevin #12825) 2011.10.16. 16:12:07
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Most ha összehasonlítom a sima BM (black match)-el akkor lehet látni hogy ez sokkal intenzívebben dúrvábban ég ezért sokkal kisebb az esélye hogy kialszik a sima BM nél viszont ennek esélye jóval nagyobb.Most ez sokkalta sűrűbb oldatban készült mivel a kno3 melegítve óldódik jól, hidegen viszont rosszul oldódik ezért így jelentősebben koncentráltabb oldatot vesz fel a pamut.Most ha ebbe rakok kötőanyagot az valamennyire tompítja az égést és nagyobb az esélye hogy kiaszik jól lezárt térben.Ez sokkal több lőport vesz fel mint a sima bm több okból is ez a vastagságon is meglátszik és az égésén is.Ez is meg a BM is szikrázik lángol tehát mindkettőnél megvan az esélye hogy egy szikra feljebb megy és nagyobb részt begyújt.Kötőanyagot nem használok bele mert a pamut megköti belülről a lőport ami van a külsején azt mind lehúzom ami benne van megkötve az abból nem fog kikerülni, és az égést is tompítaná valamennyire a kötőanyag.A síma bm-hez kell valami ragasztóanyag tehát ez egyszerűbb olcsóbb sokak számára.Tárolás terén hosszabb idő után is tökéletesen ég.Most egy fél óra alatt készült gyújtózsinór nem olyan megbízható mint amire 2-3 órát szánsz nem is úgy ég.Azt most alufóliába becsomagolnám lehet hogy a csomagolás eleéig elég de nem tud beégni rajta hanem kialszik.Most ha ezt olyan kipróbálja aki még nem csinált ilyet sokkal kisebb az esélye hogy nem lesz jó neki és nem kell neki dextrinezni NC-zni vagy mással bajlódni és ez nagyon erősen zárt térben is garantáltan végigég.Én speciel teljesen elégedett vagyok vele nem is tervezem lecserélni.Megmondani hogy milyen különbségek vannak egéz pontosan a kettő között úgy lehet hogy huzamosabb ideig használom a síma BM-et és ezt is és szép lassan több dolgot észreveszek.Most ha fognám csinálnék összehasonlításként 3x mind a kettőből sok mindent lelehetne szűrni de annyi változó lenne hogy akkor is csak egy felületes képet kapnék.Legalább 1 évig kellene ezt is meg azt is használni hogy azt mondjam ez ilyen és az olyan.Most hogy a sima BM menyire bírja strapát ha én azt végigvezetem akár 20cm hosszan teljesen erősen zárt szigetelt térben hogy az menyire ég stabilan az már annak kell megmondania aki konkrétan sima hagyományos BM-mel foglalkozik.Összehasonlítani egész konkrétan úgy lehetne huzamosabb ideig mindkettőt használni majd csinálni egy tesztvidit a lényeges dolgokról.Most ez nem egy tesztvidi hogy mi a különbség a kettő között tippelni meg nem érdemes.Most ez arra van tervezve hogy ha ezt
akár extrémen zárt térbe vezetem ne adja meg magát.Most hogy milyen gyorsan ég mekkora lánggal hogy ég zárt térben minden ott van a videón.Ez egy komplett reci nem csak egy felületes videó amibe részletek vannak aztán a jó isten se tudja konkrétan hogy készítette a illető.Sokan vannak akik azt mondják kell dexrineznem vagy más anyaggal bajlódnom amit megveszek vagy megcsinálok lehet hogy nem is fogom másra használni megcsinálom vele a gyújtózsinórt és amikor meg van lehet hogy nem jó és ott marad az illető nyakán a fölösleges anyag.Ezt én garantálom hogy jó hogy másoké milyen nem tudom ez jó a feladatát elvégzi és nem kell semmi extra vagy drága dolog hozzá,ha hosszabb ideig tárolod száraz helyen semmi baja nem lesz,a lőpor megvan belül kötve ez kivándorolni nem fog hiszen nem rá van ragasztva azt lepereg hanem belül van a pamuton megkötve.Speciel én nem használok se dextrint se granulált lőport se NC-t van otthon kukorica keményítő csinálhatnék dexrtint vagy pp lakkot de én úgy látom kifejezetten ehhez felesleges nem látom értelmét mert nem volt vele olyan bajom hogy azt igényelné.

mx5 kevin #12822) 2011.10.15. 15:37:29
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Fogtam a lőport raktam hozzá annyi vizet hogy felmelegítve egy sűrű massza szerű oldat legyen ebben itattam ahogy fogyott a lőpor ezt pótoltam. Menet közben a vizet is lőport is kellet pótolni a gyújtózsinórt is kibogozni újra összetekerni. Egy ilyen kis pamutfonal (hímzőcérna) rengeteg lőport feltud venni ezért sok lőpor kell hozzá. Ez pusztán lőporból vízből és hímző cérnából készült semmi egyéb nincs benne 3 óra munka után lett ilyen. A pamutfonal belülről teljesen megköti a lőport semmilyen ragasztóanyagot nem használok hozzá. A külsejéről teljesen lehúzom a lőport hogy véletlen se legyen egy csipet se rajta mert ha rajtamarad előfordulhat hogy egy tizedmásodperc se kell neki és már végiglobban. Ezt lehet gyűrni gyavarni tekergetni zárhatod ahogy akarod biztosan végigég. De közvetlen nem szabad ezeket meggyújtani mert pl egy szikra feljebb megy és begyújtja pl 8cm rel feljebb és abból baj lehet, befőttes gumival pl jó meggyújtani elé rakod és azzal gyújtod meg. Én minden cuccomhoz ezt használom és én legalábbis elégedett vagyok vele.1 méter alatt szerintem nem érdemes csinálni senkinek és arra kell figyelni hogy amikor elkészül ez jó vastag de sokkal rövidebb lesz mert összeugrik a pamut. Szerintem olcsó nem igényel semmi extra anyagot és bárki megtudja csinálni aki már tud jó lőport csinálni (a lőpor grillszenes semmi extra csak jól kell meg csinálni).Nem kell se dextrinnel bajlódni se gumiarábikum se más kötőanyag denaturált szesz vagy más drága vagy extra cucc nem kell hozzá csak víz lőpor (lisztlőpor) és hímző cérna semmi más.


mmm #12821) 2011.10.15. 10:02:13
mmm avatarja
435 db. hozzászólás
149 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2009.04.05.    
tag
Mi volt a kötőanyag?

[1]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3575695
Látogatók ma: 36


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.16991 mp.