A másodperc ajánlata: RDG1 Füstgyertya-Füstbomba (NARANCSSÁRGA) 3839 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Tűzijáték tesztek, inkább ne pontozzátok.
Vissza a témakörökhöz

[1]

mx5 kevin #13826) 2013.11.14. 18:00:02
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Boosterbe én az erős magas hőfokon égő Flash porok híve vagyok és ott azt mondom nem kell spórolni Kclo4/AL/S,KNO3/Mg/S,KCLO4/AL,Kclo4/Mg,sőt nélküle én el se tudnám képzelni.Vetőbe én kifejezetten ellenzem a legkisebb mértékben is és feleslegesnek is tartom.Nem arra találták ki hogy kilőjenek vele dolgokat hanem hogy szétrobbantsanak.Inkább annak az esélyét növeli csak hogy szétrobbantsa a csövet,.Itt úgymond egy toló/vetőhatást kell kifejteni és az FP inkább robbantóhatást fejt ki mellesleg egészségtelenül felgyorsítja a lőpor reakcióidejét.Én azt mondom a kötelezően házi puhaszenes granulált BP nél nincs jobb én a füzet ajánlom kis kalibernél 1-1,5mm granulátum tökéletes ,a centeren kívűl én még sehol nem halottam vagy láttam ezt a Flasht vetőnek ötletet de gyáriaknál sem láttam sehol sem mindenütt sima gran Lőport használnak kivétel nélkül.A gyáriaknál használt BP pl romaiaknál nem ég valami túl gyorsan még is magasra lövi a csillagokat pár kristályi granulátum pedig csak ellángol egyátalán nem az a huppanós lőpor.Viszont bontónak láttam már tőbb ízben is hogy nem csak boosterként lőpor mellé hanem tisztán flasht is használnak bontótöltetnek és kis kalibereknél igen csak látványos hatalmas hangos bontást eredményez sőt ezt mind házi mind gyári megoldásként láttam gyárinál többször is.Csillagoknál én a könnyen gyulladó Primerelt csillagok híve vagyok azt én akkor tartom jónak ha szó szerint beton kemény még lőpor prime vel is, Prime nékül gyufával sok közülük nagyon nehezen gyújtható ez nem baj azért van a prime.Hogy az beton kemény legyen nemcsak a ragasztóanyag mennyiségén múlik,hanem a felhasznált oldószereken és annak arányain is.Tele lehet Pl ragasztóanyaggal de ha nem jó az oldószer típusa vagy aránya nem fog megfelelően kötni.Attól hogy valami oldószere az adott ragasztóanyagnak nem biztos hogy önmagában elegendő kellhet hozzá másik oldószer is a jobb kötés/állag kezelhetőség érdekében..Vető résznél én az optimális se túl erős se túl gyenge fojtás híve vagyok és egyszerűen ha magasabbra akarom több ha alacsonyabbra akkor kevesebb lőpor vetőnek.

flysyd001 #13825) 2013.11.10. 19:26:08
flysyd001 avatarja
630 db. hozzászólás
191 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Kutyul
   2007.12.05.    
tag
Ötletként még annyit tudok ,mondani, hogy ha gyenge ill nem malmozott a vetőd, akkor egy kis flassh segítségével fel lehet gyorsítani. De vigyázz vele ,nehogy sok legyen , mert akkor szét is viheti a csövet. Vagy letépi a TF,viscot ill primot.

nt8 #13824) 2013.11.08. 19:34:04
nt8 avatarja
836 db. hozzászólás
61 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.15.    
moderátor
Annak ami nem volt malmozva, volt is torkolati szikrafelhője rendesen :-E

Előzmény: #13823


Pyromad #13823) 2013.11.08. 18:57:06
Pyromad avatarja
367 db. hozzászólás
170 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2012.08.07.    
tag
Egy vető volt, ami gyenge, ha jól emlékszem. Az szinte semennyit nem volt malmozva, fűmagos BP volt. Kellett valami gyorsan a bombi alá, nem volt idő rendes gran BP-t csinálni. A csillagok mind görgetettek voltak, nem szeretek vágni.

szabix #13822) 2013.11.08. 18:41:57
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Ős, tisztellek, hogy ennyi mindent le tudsz írni egy mondatban. xD

Mad, a csillagaid egy része szemmel láthatóan porladt. A vetőid is felváltva erősek, és néhol gyengék. Lötyögött pár bombád, vagy más mennyiség került alájuk?

Ha nyomottak a csillagok, akkor lehet túl kevés vizet használsz nyomáskor, és nem oldja fel az egész dextrin adagot, ezért gyengék a csillagok. Földnedves vagy kicsit nedvesebbnek kell lennie a keveréknek nyomás előtt.

Ha a módszerrel nincs gond, akkor a dextrineddel lesz gond. Matykának már leírtam a másik topicba a dolgokat, olvasd el, szerintem neked is hasznos lesz. :)
matykás cucc

őstermelő #13820) 2013.11.07. 21:51:38
őstermelő avatarja
249 db. hozzászólás
168 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Labortöltelék
   2010.12.10.    
tag
Itt valamit nagyon elbaltázol annyira sok minden lehet így nem lehet választ adni de próbálkozok
nem tudom milyen a dexed de induljunk ki abból,hogy az okés
ha úgy vágod a csillagot akkor csak olyan kemény gyurma állagúra kell keverni én úgy vágom a csillagot ,hogy van olyan szétszedhető keretem aminek lehet a hosszát változtatni anyagmennyiségtől függően abba jól belenyomkodom az elegyet megtömörítem kalapáccsal persze csak módjával keret le és felszabom hagyom megszáradni úgy ahogy van nem baj ha sarkos így sokkal könnyeben gyullad ha teljesen száraz akkor prájmolom ez igaz mindegyik módszerre
csillagnyomás hát ehhez jó nyomó kell de megfelel valamilyen saválló cső (ez jó kemény és nem karcolódik össze a belseje mert akkor nehéz kinyomni a csillagot lényeg,hogy a rúd nem lehet keményebb mint a cső) meg közel passzos rúd bele ez lehet akár kemény fa is az anyagot általában 6% víz denszeszel kell összekeverni és szitán (én szúnyoghálón kétszer) át dörzsölni a homogén állagért aztán bele a nyomóba kopp a kalapáccsal kinyom és kész száradás és prájm
görgetés na a szívásokról mindenki regéket tudna mesélni de az alapok
a mag lehet apró acél ólom sörét mustármag vagy 3-4 milis vágott és teljesen száraz csillag görgetéskor mindig kevés víz kicsi por jár a görgető megint kicsi por megint jár tovább a görgető nem kell sietni hagy kalapálódjon össze a csillag ha már száraznak tűnik a csillag akkor megint egy kis spricni és újra kezdődik elölről az egész az elején nagyon óvatosan a vízzel mert összeragadnak a magok ha kész a méret akkor én hagyom teljesen megszáradni a csillagot és utána prájmolom mégpedig így
csillag bele a görgetőbe spricni relatíve elég sok víz kell a kezdéshez a száraz csillag miatt majd amikor a felülete olyan ragacsosnak tűnik akkor megy bele a pip 50-ven vagy a bp ha rajt van a megfelelő vastagság akkor megszárítom és jön a trükk,mert nem szeretnek könnyen gyulladni a görgetett csillagok
egy vödörbe beleteszem a csillagokat tiszta vízzel sprinizem kesztyűs kézzel kavargatom és ha már olyan ragacsos a felülete akkor megy bele bp kavargatom relatíve túl vizezve tiszta vízzel és úgy néz ki mint nem tudom mihez hasonlítani de az tuti gyullad mert mostanában nem volt semmi gyulladás problémám kiöntöm száradni és kész
ha ezeket betartod akkor nem porladnak a csillagok nekem legalábbis működik a dolog persze van aki egy kicsit másképp csinálja de a lényeg szerintem ez
Persze ha szar a dexed :hmm:
de el lehet menni akár 7% dexig is probléma nélkül

matyka #13818) 2013.11.07. 21:34:00
matyka avatarja
153 db. hozzászólás
68 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2010.07.07.    
tag
Kedves fly :)
Húzz bőrt a fogadra és hagyd el ezen lekezelő stílust, te is ember vagy, mint mindenki. :)
Idézném Madet:

<<
A csillagokra nem emlékeszem, nem látaszanak, mert szinte mindenütt porladtak.
>>

...
Szóval ha mégis megtalálnád ezt a "konkrét" csillagreceptet a keresőben, akkor légyszíves tájékoztass.
Azért kérdeztem, mert ha a csillagokra nem is, de a ragasztóra talán emlékszik.


flysyd001 #13817) 2013.11.07. 21:15:49
flysyd001 avatarja
630 db. hozzászólás
191 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Kutyul
   2007.12.05.    
tag
Általában ,ha valahova le van írva egy csillagreci akkor ott fel van tüntetve ,hogy mivel és mennyivel lehet köttetni a csillagokat. Szerintem ezzel mindent el is mondtam...Használd a keresőt!Valószínű ,hogy ő is a szokásos cuccokkal és mennyiséggel csinálta meg a csillagokat.

matyka #13813) 2013.11.05. 20:43:19
matyka avatarja
153 db. hozzászólás
68 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2010.07.07.    
tag
csillagokat mivel és mennyivel ragasztottad?

Pyromad #13812) 2013.11.05. 20:28:21
Pyromad avatarja
367 db. hozzászólás
170 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2012.08.07.    
tag
Hát akkor a vulkán adatai: TT elegy bepréselve egy csőbe, bentonit dugó és fúvóka, ala "Szikraszökőkút nagyon kezdőknek"

A többi:

A csillagokra nem emlékeszem, nem látaszanak, mert szinte mindenütt porladtak.
10% vető, bontó fűmagos BP sirius boosterrel
Stoppinos gyújtás
2 db gömb 3", 3 db hengeres 3", ha jól emlékszem, ebből egy Sun and Planets.

kirhun27 #13811) 2013.11.05. 20:22:37
172 db. hozzászólás
89 pont
Gyenge
Tud valamit
   2013.03.15.    
tag
Soo good XD!
Szépek lettek és kíváncsi lennék a bombik és a szikraszökőkút adataira de leginkább a szikraszökőkútra.

[1]
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3578312
Látogatók ma: 95


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.14895 mp.