A másodperc ajánlata: Speed 9500 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Granulált, ujrakristájosítot fekete lőporom (csak hogy lásátok nemérem be azal a gagyi minőségüvel az előző videómban. 1. oldal
Vissza a témakörökhöz

[1] 2

Madárpók #4222) 2008.08.13. 19:12:58
Madárpók avatarja
664 db. hozzászólás
297 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2006.12.24.    
PM Tag
Bakker...ott hagyja az AP-t a földön hogy utánna ne vegye észre és nyakonöntse lőporral. És az elején még rá is lép egy kicsire...mi lett volna hogyha valaki a nagyobb kupacra lép rá mielőtt rászórtad volna a lőport? Nagyon felelőtlen vagy ember...és nem csak magadat veszélyezteted, ez a rosszabb.

PyroMaster #4221) 2008.08.13. 12:45:02
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Látom képtelen vagy felfogni mit kockáztatsz, és igen, tényleg elég átlátszó a történeted!

Elhiszem hogy lőport gyújtottál be, csak tele volt keverve AP val.

Túlreagálom? Szerintem nem, valakinek szólni is kell hogy ezt talán nem kéne, hogy mért teszem ezt azt nem tudom. Lehet örömet okoz nekem ha baj történik én azt mondhassam: Én szóltam... Vagy csak lehet mert egyszerűen ilyen tetű vagyok és imádok belekötni az emberekbe.
Vagy az is lehet hogy rosszindulat nélkül teszem mind ezt, és annak ellenére hogy csúnyán lebaszlak érte nem azért teszem mert el akarlak üldözni, hanem azért hogy felnyíljon a szemed, és ne keljen a híradóban újjabb AP-s balesetről olvasni.

Gondolom anyádék sem bíztatnak arra hogy ilyeneket csinálj, de elnézik mert nem tudják mit teszel, ők sem érik át a tetteid súlyát, akkor ki szóljon az érdekedben, ki szóljon a CSALÁDOD érdekében?

Nézd meg Zoltán1314 esetét, először úgy elküldtem a picsába az AP-s videóival hogy még én is szégyeltem magam, aztán valami megváltozott, ki akarta vívni mások tiszteletét és az enyémet is, ezért olyat alkotott amire büszke is lehetett, és ezt mások is értékelték, én is!

És a a mai nap ott tartunk hogy jobb és igényesebb tüzijátékokat készít mint én!, És még a keze is megvan.
Sokszor találkoztam vel személyesen, és meggyőződésem hogy tehetséges és okos, most hogy látja milyen irányban érdemes tapogatózni a pyróban már nyugodt vagyok, egy valakit sikerült jó irányba terelnem, rengeteget tanult, és sokkal óvatosabb lett. Már csak ő miatta is megéri ilyen gecinek lennem itt a centeren!

Gabtech #4220) 2008.08.13. 12:35:51
Gabtech avatarja
1945 db. hozzászólás
195 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Őstag
   2006.12.19.    
moderátor
Nyugodjon meg mindenki, többek közt prezpet is! brainiac egy kamu műsorról adta magának a nevét, ezért valószínű azt hiszi, hogy Ő is kamuzhat. Mostani lőporod se az igazi, tetü lassan égett.
Témát ezennel lezártnak nyilvánítjuk. Az az AP véletlenül se durranjon többet videón, mert kapásból ki lesz rakva az illető! Egyszer úgy is bárki lebukik valamin.

Előzmény: #4218


prezpet #4219) 2008.08.13. 12:18:27
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
Gyerek ez már nem változtat a helyzeteden! A lőporodról meg annyit, hogy szar mint az előző!:thumbdown: Ezvan, de most inkább megmondom azt amit gondolok, minthogy ápolgassam a lelkivilágodat. Te szerintem jobb lenne, ha más hobbit választanál.EZ egy rakat kaki:crazy:. Na nem oltogatunk. További szépnapot!

brainiac #4218) 2008.08.13. 11:31:25
brainiac avatarja
635 db. hozzászólás
62 pont
GyengeElmegy
Hobbista
   2008.02.09.    
tag
Itt az új videó a lőporol ezt már nem a földön gyújtotam meg hanem egy papíron így kizártam anak esélyét hogy valami belekerüljön.
Sajna egy kicsit nedves volt ezért nehezen gyuladt.
1g lőpor(szerintemm valahogyan romlott a teljesítménye):LINK
Egyébként ha én AP készítek 48órán belül elis pusztítom (Vagy gyutacsba teszem vagy pedig el pukangatom az udvaron egyébbként 5g-nél töbett nem nagyon csinálok)

prezpet #4217) 2008.08.13. 11:25:06
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
Gyerek, te nagyon hülye vagy!!! Ha ennyire gondatlan vagy, akkor inkább, ne foglalkozz semmivel, hanem építsél kártyavárat( Azért mondtam ezt, mert ha elb@szol valamit akkor nem szakad le az ujjad ). Én úgy gondolom, hogy Master egyáltalán nem reagálta túl magát, csak ő valamivel több figyelmet fordít a saját, és mások biztonságára mint te.Tudom, hogy apád nem volt üveges, de a történeted átlátszó! :d Ha nem vennéd észer, hogy a te $z@r lőporod közepén ott virít a fehér kristály. Na de a te felelőséged, ha valamiért nagy bumm lesdz.XD

brainiac #4216) 2008.08.13. 10:56:16
brainiac avatarja
635 db. hozzászólás
62 pont
GyengeElmegy
Hobbista
   2008.02.09.    
tag
Hát mitne mondjak Pyromaster nem gondoltam volna hogy egy h.sz.így tulreagálsz.
Képzeld amit megyújtotam igenis lőpor volt de, gondolom nem akarsz nekem hini úgyhogy újabb vidit kell hogy készítsek.
Azért maradhatot AP a földön mert ott szoktam tesztelni az anyagokat (kis menyiségben) és lehet hogy az a kevés nem égett el.
De, azse bisztos hogy AP volt lehet hogy valami más de, tudod mit nemis érdekell mi pukant a videómon.
De, azért még nem kell túlreagálni ezt az egészet.
Ha nem tetszik nem kell feltétlenül hozászolni.
Egyébbként ha nem tetszek rakjatok ki tesék.

PyroMaster #4215) 2008.08.12. 23:46:28
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Hát igen, meg mondjuk nem sűrűn ég pattogva a lőpor.

Működött volna ez, csak ahhoz jó lőpor kell olyan mint PL: Kicsiatom liszt lőpora. De akkor értlmét veszti a tuningolás is, hisz az már jó lőpor.

Amúgy: ha az AP kristályokba áll és ekkorát durran akkor az rég rossz! Ez azt jelenti hogy újrakristályosodott, ami két okra vezethető vissza:

1 Már kurva régi, és sokat állt.

2 Szarul lett csinálva és a nem megfelelő arányok miatt, oldódott fel és kristályosodott újra.

3 Túl melegen és gyorsan állította elő.

4 Szándékosan újrakristályosította. Ezzel elismerve hogy tényleg lövése sincs az anyaghoz és közveszélyes!!!

Ezek közül mindegyik végzetes hiba! Egy kristályban lévő belső feszültség, néha az anyag normál érzékenységét képes meg 10X ni! Ezért robbantotta le a kezét a vegyész nő is! Ő értett hozzá és hogy biztosan savmentesítse valószínű átmosta acetonnal, ez egyértelműen újrakristályosodással járt. Sajnos erre nem gondolt, csak mikor a fia és ő elvesztettek pár ujjat.

Kicsiatom #4214) 2008.08.12. 22:41:02
766 db. hozzászólás
87 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2005.12.18.    
tag
Most látom a lőpor tetején ott virit a kis fehér kristály és az csattant el, mekora láma vagy te brainiac :-E

prezpet #4213) 2008.08.12. 22:37:43
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
Jajj, de igazad van PyroMaster. Énis voltam a centeren egy kis ideig, de egyre jobban kihalnak a rendes emberek. Mostanában nem is szoktam erre járkálni( csak ritkán), mert olyan a társaság mint Shrek XD büdös, és hülye.( Félreértés ne essen nem zöld). Itt is maradtak jó arcok, de inkább hagyjuk.

Az AP-val kapcsolatban annyit, hogy ha dunsztosüvegbe is rakod, célszerű egy fém láda mélyére temetni és szögekkel betemetni. De komolyan. Megéri :s

Ja, és annyit a multi-K-s gyerekről, hogy téged se foglak elfelejteni, mert te is olyanvagy mint a farobbantós, 100 milis vetőcsöveses ZOZO! Evilblaze, és Minusz, talán emlékszik rá amit MSN-en levágott enkünk!

Na de mind1. Mindenkinek szép estét!

JA meg annyit, hogy miért 0.2 gramm "lőport" mondtál? xd:hmm:

Kicsiatom #4212) 2008.08.12. 22:37:39
766 db. hozzászólás
87 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2005.12.18.    
tag
Jól megmondtad neki. De teljesen igazad van...
Lehet szegény a földön tárolja az AP-t mert nincs pénze tároló edényre.
Amúgy a csiszolatos porüveg ténleg tuti, én is abba tárolom az AP-mat, bár néha félek hogy a csiszolattol elindul, de engem aztán nem érdekel, akkor igy jártam :-E

Előzmény: #4211


PyroMaster #4211) 2008.08.12. 22:27:49
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Jah értem, egy kevés AP ami a földön maradt... Végülis semmi gond, úgy is megdöglesz tőle, de minimum csonkolod magad erről ennyit. Csak egy kis AP maradt véletlenül a földön, véletlenül?! Ilyen egyszerű... Nem is értem mért vagyok kiakadva tényleg nem! mit izgulok én más ember hülye gyerekén?

Eszembe jutott hogy hogy tárolhatja, vagy hogy állítja elő, hogy csak úgy VÉLETLENÜL ott maradhat a földön.Értitek?


Szórod vagy mi? Trágyázol vele? Nem multi-k!

Dunsztos üvegbe tartsd menetes kupakkal, vagy mégjobb: üvegbe csiszolatos dugóval az a tuti!

Egy srác Pesten úgy gondolta ő is profi és neki lehet ilyennel játszani, csak három ujjába került ez a kijelentés megéri nem?:-E

De nem ez a lényeg, megmondom mi: Van testvéred? Ki akarod nyírni valamelyik családtagod? Vagy legalább apád szemevilágát elvenni nem? Akkor játsz még AP val!

Amúgy a lőporod pont olyan szar amint a korábbi, gondolom ezért akartad AP val megtuningolni. Mindegy az itteni karriered elástad és megmondom mért:

Tényleg véletlenül került oda AP és tényleg véletlenül durrantottad el, tehát tényleg komplett hülye vagy!
Lőport csinálni nem tudsz de te ügyes vagy ezért AP-t csinálhatsz, te profi vagy!

A második lehetőség hogy megjátszod az agyad és megpróbálsz hülyére venni minket, odarakod az AP-t hogy azzal együtt gyújtsd be a lőport azt a benyomást keltve hogy űberfasza anyagod van, holott egy darab szén gyorsabban és tisztábban ég mint a lőporod!

Sajnos mindkét esetet rühhelik a centeres moderátorok...
Volt már itt srác aki Multi-k val és gyújtózsinórral robbantott ki fát nem sokáig maradt.

ŐSZINTÉN BÍZOM BENNE HOGY GYORSAN KIRAKNAK INNEN!

További szépjóestét!:thumb:

brainiac #4210) 2008.08.12. 19:19:31
brainiac avatarja
635 db. hozzászólás
62 pont
GyengeElmegy
Hobbista
   2008.02.09.    
tag
De, szép is lene a robbanás nem tudom mivolt lehet hogy egy kevés AP ami véletlenül a földön maradt.
Amikor már szépen láthatóan ég akkor gyujtotam meg az egészet.

Tabunfire #4209) 2008.08.12. 18:23:58
Tabunfire avatarja
201 db. hozzászólás
36 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2008.07.27.    
tag
grat ! hogyha ez a robbanás a lőpor volt XD
a másik rész a lassítása?

brainiac #4208) 2008.08.12. 17:48:54
brainiac avatarja
635 db. hozzászólás
62 pont
GyengeElmegy
Hobbista
   2008.02.09.    
tag
Előszöris bocs a kép minőségé ért de, telefon kamerám csak így tudja felveni.
Egyébként nem tudom mivolt az a robanás de, elégé meglepődtem.

[1] 2
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 3
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3580247
Látogatók ma: 45


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.23511 mp.