A másodperc ajánlata: High Life 2900 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Pyro profi >> Fegyverek - Minden, a fegyverekkel kapcsolatos téma 107. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116

prezpet #1605) 2011.01.30. 20:42:56
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
Remélem nem gond, hogy kimásoltad a wikipédiát... :-E

algopirine #1604) 2011.01.30. 19:54:00
algopirine avatarja
65 db. hozzászólás
GyengeElmegyJó
Zöldfülű
   2010.09.05.    
tag
A világháború kizárva! Az Sa vz. 58 (Samopal vzor 58) az 1950-es években Csehszlovákiában tervezett 7,62 mm-es gépkarabély. ( a világháború 1939-1945) Gázműködtetésű fegyver. Külsőre sok hasonlóságot mutat az AK47 gépkarabéllyal, de belső szerkezeti kialakítása és működése attól eltérő. A Csehszlovák Néphadsereg alapvető lövészfegyvere volt, de később az önálló Csehország és Szlovákia hadseregei is alkalmazták.

A vz. 58 ugyanazt a lőszert (M43-as) használja mint az AK-47. Azonos az íves csapóirányzék és a célgömb. Több közös nincs is bennük. A vz. 58 nem a Kalasnyikovok egy változata. A tárjaik sem azonosak. A Varsói Szerződés létrejötte után a tagországoknak azonos lőszert kellett rendszeresíteni, de Csehszlovákia egy teljesen új fegyvert rendszeresített. Ékzáras, kakas helyett ütőtestet használ, a gázdugattyú nincs összekötve a zárvezetővel. Csak egy ütést mér a zárvezetőre mikor a lőporgázok a gázhengerbe jutnak, aztán visszatér míg a zárvezető és a zár hátramozog, kiveti a hüvelyt aztán visszatér, betölti a következő lőszert. Hasonlóan mint az FN FAL-nál. Emiatt nyugodtabban viselkedik lövés közben mint a kalasnyikovok. Mikor kifogy a tárból a lőszer, a zár megakad. A zárnak van félfelhúzott állapota is.

A komplikáltabb felépítés miatt a részleges szétszerelés, karbantartás jelentősen összetettebb feladat, mint az AK-47 esetén, mivel jelentősen több, és kisebb alkatrészt kell kezelni.

A Československá (ma Česká) zbrojovka gyártotta.

Remélem nembaj, hogy ezt leírtam!:peace:

prezpet #1603) 2011.01.30. 18:20:29
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
Világháborút kizárnám. Ahogy olvatam ezeket az '50-es években kezdték gyártani...

Törölt nick 3463 #1602) 2011.01.30. 17:32:08
149 db. hozzászólás
60 pont
negatív
Tud valamit
   2010.11.16.    
tag
Hú ha ez már valami
honnan szedted úgy látom régi darab világháború vagy vetted???
jó lenne egy ilyen itthonra .....nekem csak légfegyvereim vannak
otthon szoktál vele lődözni??:-E
mennyiért vetted ha vetted???
én is kérk eggyet aputól:-P:-P

Zubi #1601) 2011.01.30. 14:53:08
Zubi avatarja
307 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2005.07.11.    
PM Tag
Ínyenceknek itt az egyik játékom, természetesen teljesen legális:

Törölt nick 3463 #1600) 2011.01.30. 13:18:35
149 db. hozzászólás
60 pont
negatív
Tud valamit
   2010.11.16.    
tag
Ok tanultam belőlle !!!
Most már naggyából kitapasztaltam a centert és nekiállok nyelvtant tanunki!!.....:DD
Így jó lesz a tagolás???
És megjegyeztem ,hogy életveszélyesetén sem kattintok 2ször a "Mehet" gombra::::::........:roll:

pyro lio #1599) 2011.01.30. 12:42:01
pyro lio avatarja
302 db. hozzászólás
67 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2009.04.05.    
tag
Huh hallod... :D
Tagolhatnád a szöveget mondatvégi írásjelekkel is... :crazy:
És ne duplázd a hsz-eket!

Előzmény: #1597


Törölt nick 3463 #1598) 2011.01.30. 12:40:06
149 db. hozzászólás
60 pont
negatív
Tud valamit
   2010.11.16.    
tag
Bocsi véletlenül kettőször irtam le ezért kitöröltem a szöveget és most ezt irtam be helyette nem direkt volt:cry:
ja és apámnak van egy gázpisztolya és egy made in italy 8 lövetü riasztófegyver /a gáz az szlovák:thumb:tudom hogy nem a legjobb de ez van

Törölt nick 3463 #1597) 2011.01.30. 12:40:05
149 db. hozzászólás
60 pont
negatív
Tud valamit
   2010.11.16.    
tag
vaó nekem is ilyen légpisztolyom van csak nagyon régi és a rugója nagyon leengedett de van 2 légpuskánk is meg pót rugó és apám megpróbálta ,hogy a légpuskarugót flexel elvágta és próbáltuk öszerakni a légpisztolyt de a rugó nem fér be normálisan a fegyverbe a dugattyú vagy hogy is hívjákba a régi rugó belement,de a légpuskarugó vastagabb ...... most így a rugó 5 centivel rövidebb de sokkal erősebb.... kézzel nem is nagyon bírom felhúzni a fegyót apám is alig tudja a rövid cső miatt ,mert ugye a légpuska csöve hosszú és az rásegít a felhúzáson ,de az ismerősünk tud szerezni de még nem talált e fegyóba megfelelőt, de az enyém szlovák:crazy:

druszan17 #1596) 2011.01.30. 00:05:27
druszan17 avatarja
642 db. hozzászólás
330 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.01.02.    
moderátor
ugyan ilyen légpisztolyom van :-E
csak az fekete markolatos.

Előzmény: #1595


PyroMaster #1595) 2011.01.29. 19:50:28
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Bővült a műszerpark... Keresd a szart című játékunk következik!

usr-image


NEM! NEM VAGYOK BETEG, TÉNYLEG! A Líder koppintás az enyém ugyan, de szerencsére nem sokáig. Már régebben is írtam, hogy elüzletelem egy 77-es gyártású Slavia 630-ra. Még távcsősín nélküli őskövület darab. Szinte muzeális. Sose volt szétszedve!!!

Jól működik, próbáltam, pontos és műszakilag jó állapotban van. Esztétikailag kifogásolható, de szeretem a kihívásokat. Ha hétfőn meglesz teszek fel róla képeket. Le lesz teflonozva barnítás helyett, és új faragott tusát kap idővel. A régi tusát pedig felújítom.

Addig egy pár szót a tökömtudja milyen márkájú légpuskának keresztelt fosról. Akinek Líderje van és tudja hogy ez nem az, az ne örüljön, egy és ugyanaz a cég gyártja őket :-D És gyakorlatilag ugyanaz a mechanika rejtőzik bennük. Ez kéremszépen egy Líder 44tg légpuska, más néven árulva.

Mivel a Líder név beégett, próbálták más néven értékesíteni. Nevet nem tudok említeni, azt hiszem B3-2. A valamit az Elitex Digital GMBH kereskedőcég neve alatt forgalmazzák. Azt tudni kell erről a cégről, hogy számítástechnikai alkatrészeket forgalmaz! Egyből kitűnik, hogy vagy jogtalanul használták a nevet, vagy tudatosan próbálták így Németnek álcázni az amúgy kínai, illetve török "légpuskát"


Hogy mit tudok mondani erről a remek darabról? A Diana cég emblémáján egy nő látható, ahogy eldobja az íjat és a nyilat, majd egy légpuskát tart a magasba. Nos erről a kínai retekről nem ez jutott eszembe...

Inkább az íj és a nyíl. Eddig orrba szájba fikáztam a lídereket, mert egyszer lőttem egyel és nem hagyott bennem pozitív élményeket. Most hogy a sajátom tarthatom a kezembe, kijelenthetem, hogy ehhez képest a Gamo minőségi, precíziós légfegyvereket gyárt. Azt legalább lehet légfegyvernek nevezni. Annak ellenére is ezt állítom, hogy miután 120eFt ért vettem egy Gamo Hunter Extrémet, két hónappal később sírva dobtam el 70eFt ért csak vigyék!

Hol is kezdjem a beszámolót? Talán a tusánál. Fából van! Azért mert a műanyag drágább annál a fánál mint amit ehhez használtak. Nem tudom milyen fa lehet, nem fenyő mert nem gyantás :-D

Puskaporba kiváló lenne, mert biztos hogy puhafa! Ha rajtam marad tényleg szenesíteni fogom a tusát! A fa megmunkálása a "mérd mikrométerrel, jelöld krétával, és vágd baltával" elv alapján történik, kínai módra!

De mindenesetre nagyon elevult, és rossz műszaki állapotban lévő géppel faragták ki. A bemarások kézzel mozgatott marógépről árulkodnak, olyan mint ha kézi felső marót tologattak volna rajta.

A fa valami raklapból származhatott mert ripityommá van repedezve, olyan szinten, hogy fél milliméteres repedések futnak végig rajta, amit a csodálatos felületkezelésnek köszönhetően alig lehet észrevenni. :-)Felületkezelés alatt értsd:

Egy kínai ecsettel a kezében orvul kenegeti őket a futószalag mellet. A lakkréteg vastagság helyenként eléri a 2mm is!! Már már műanyagszerű hatást vált ki. Az ecsetnyomok és a cseppek szépen kivehetőek maradtak, mint ahogy a készítő ujjlenyomata és ecsetének beleragadt szőrszálai is! :-E

A visszarúgáscsökkentő gumírozott tusa agy talp (mert ezen bizony ilyen is van! ) Hihetetlen precizitással, fél centis eltéréssel igazodik a tusára. Nekem éppen lelóg fél centit és jobbra 3mm-ert. Amúgy meg jelentősen kisebb mint ami amúgy is illeszthető lenne hézagmentesen. Sőt igazából az alakja sem egyezik a fáéval, vagy fordítva.

A gumi agy talpat tartó 2 db facsavar közül 2 selejtes, ez szerintem mindent elmond a felhasznált anyagok minőségéről.


A tusa kivégezve, jöjjön a fegyvercső. Van benne huzagolás! Látszatra sértetlen. A cső utómunkálatainak nyoma szépen kivehető, az esztergakés nyomai jól látszanak. A cső végeinek eldolgozása ocsmány. Különösen a csőfar felőli oldalon kialakított kúpé. A másikat takarja a műanyag első irányzékot tartó konzol.

A cső felületkezelése, mint az összes többi alkatrészé úgy szar ahogy van, már a dobozból frissen kivett puska is olyan mint egy tavaszi rét, mindenhol virág nyílik rajta, rozsdavirág... És ha egyszer rozsdásodni kezd egy fegyveracél akkor az rozsdásodni is fog amíg nem kap egy újabb felületkezelést. A cső amúgy a felületkezelést leszámítva, a puska legjobban sikerült és megmunkált alkatrésze. :thumb:

Az első irányzékról már tettem egy említést, hogy műanyag, ez nem meglepő manapság, de az igen, hogy a silány minőség ellenére sikerült egyenesen a csőre tenniük, és máig ismeretlen eljárással rögzíteniük azon. Az irányzék fénygyűjtős! WOW, ezzel reklámozzák mindenhol. Na ez olyan jól működik ahogy kell, viszont mégis sikerült elcseszniük a használhatóság szempontjából.

Az első fénygyűjtő szálat, vastag fekete műanyag fogja körül, így az egész olyan vastag, hogy kitakarja még a 20m távolságban elhelyezett sörösdobozt is. Tehát elég vastagra sikerült a célgömb, a precíz pontos lövés leadását nyílt irányzékkal tehát el is felejthetjük. de hát ki használja már manapság a nyílt irányzékot igaz?

A hátsó irányzék szintén műanyag, mindkét irányban állítható, mikrométeres. A magasságállítás szar lett, mert 20m-en még könnyű lövedékkel is a célgömb alá megy a lövedék. Tovább emelni az irányzékon nem lehet, mert a magasság állító csavar menete túl rövid.

A puska fix csöves, ennek ellenére nem sikerült egyenesen ráaplikálni a légsűrítő házra. A távcsősín 11mm-es prizmája NEM fut párhuzamosan a csővel, és ezt még szabad szemmel is látni lehet. :crazy: Így gyakorlatilag a távcső felszerelését csak erős idegzetűeknek tudom ajánlani. Így tehát felmerül egy komoly probléma, ha a nyílt irányzék szar, a távcső felszerelése lehetetlen, akkor hogy célozzunk vele? Kénytelenek leszünk a nyílt irányzékkal tökörészni, és a puskát csak 20m-en belül használni.


A cső a csőfarhoz csatlakozik, és menettel van rögzítve, A csőfar rá van hegesztve a légsűrítő házra, egy helyen, és olyan ocsmány megfolyt hegesztéssel, hogy kész csoda hogy nem lyukas a légsűrítő ház. A légsűrítő házból a levegő a csőfarba áramlik, a közte lévő mechanika a felhúzókarral együtt záródik össze. A tömítést a kúpos csőfar és a légsűrítő ház között egy műanyag tömítő kúp biztosítja. A kúp közepe egy hegyes tárggyal van átszúrva és alig van rajta lyuk. Nem tömít megfelelően.

A csőfartömbre csatlakozik a felhúzókar is, ami lemezből van hajtogatva, mint ahogy a felhúzó kar mechanikájának összes többi eleme is. Ezzel nincs gond, hiszen olcsó puskáról beszélünk, nyilván nem telik rá, hogy tömör fém alkatrészeket esztergáljanak hozzá.

Szét nem szedtem, de lehet hogy jobban jártam így. A belső egységekről nem tudok nyilatkozni, mindössze a dugattyú és rugó egyes részeit sikerült megfigyelnem a réseken keresztül.

Felhúzáskor recsegő, nyikorgó hangot hallat. 17J os, meglepő módon mégsem rúgott akkorát mint vártam. A hangja szörnyű, de ez mellékes. Természetesen a rugóvezető teljes hiánya miatt.

Az elsütőbillentyű kényelmetlenül elől van, alig éri el az ujjam. Üres állapotban hátrahúzva reszelős, és nagy erőt igényel, alig mozdul hátra. Hátrahúzás közben oldalirányba elmozdul, Üresen kotyog a helyén.

Ha felhúzott állapotban van, még jobban felkeményedik, és erőlködve kell meghúzni. A sütés hamar bekövetkezik, nem állítható. A sütés pillanata roppant kényelmetlen, ugyanis az elsütő billentyű megüti az ember ujját!. 10-20 lövés után ez már komoly szinten fájdalommal jár, különösen hidegben. Kimerem jelenteni, hogy ennél undorítóbb sütéssel még nem találkoztam!!!!! :-?

1 nem érzed mikor sül el, nincsenek fázisok.
2 erőltetni kell.
3 kényelmetlen pozícióba van a billentyű
4 húzás közben imbolyog és reszel.

Szerintem semmivel nem lehet javítani rajta, mert nincs mit. Egy kis pecek mozdul ki a dugattyú elől lefelé, ahogy a hátrahúzott billentyűre közvetlenül támaszkodik! Nincs semmiféle áttétel, az elsütőbillentyű felső vége úgy van kialakítva hogy az oda támaszkodó pöcök hátrahúzás közben lefelé el tud csúszni egy íven. Összesen 2db mozgó alkatrészből áll.


Összegzés: Esztétikailag nem megnyerő, a lakkozás és a felületkezelés undorító, a puskát olaj, rozsda, fémreszelék, és bőrtömítés darabok borítják kívül és belül.

Mechanikailag nem tűnik rossznak, lehet hogy sokáig bírja. Olyan spártai, hogy nemigen van mi elromoljon rajta. Egyrészt mivel a gyárban eleve elrontották, másrészt olyan durung hogy nem tud. A rugótörés és a dugattyú tömítés a kényes pont.

A használhatóság kritikán aluli, az ember ujját szétveri az elsütőbillentyű, főleg hidegben. Pontossága kerti lövöldözésekhez megfelelő, 20m-en 8-9cm-en belül vannak a lövések, de jobb lövedékkel még nem teszteltem és szerintem nem is fogom már.

Annyi negatívum gyűlt össze, hogy nem is tudom van e neki pozitív tulajdonsága. Talán az hogy alternatív módon több célra is használható: pl remek paradicsom palánta karó lenne belőle, illetve bot helyett a szart ezzel piszkálhatod. Dobó, vágó, ütő fegyverként közelharcban verhetetlen. Vágó fegyverként is, mert a töltőkapú pereme nem lett elcsiszolva, és az éles sorjás perem szépen összekarcolja az ember körmét, miközben a lövedéket tölti a csőfarba.

Zubi #1594) 2011.01.25. 19:30:04
Zubi avatarja
307 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2005.07.11.    
PM Tag
Nem hivatásos, hanem inkább hobbi. Ha nem érdekel a vadászat, csak szeretnél egy ilyen puskát és céllövészetre akarod használni, akkor legegyszerűbb, ha beiratkozol egy sportlövész klubba. Gagyi lőszert vehetsz bele már 150Ft-tól, de a minőségi lőszer darabja 500Ft felett van, annak a szórását 100m-en letakarod egy százforintossal.
Master: most kevés a szabadidőm, de megbeszéljük. Írj majd rám msn-en.

Előzmény: #1592


PyroMaster #1593) 2011.01.25. 19:08:43
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Hát szép kis puska, mást nem tudok mondani... Mondjuk az egybe részes távcsőszerelék tényleg nem árt egy nagygolyósra, és a távcsövet is jobban kíméli!

Viszont a töltést némileg megnehezítheti bizonyos helyzetben. Nem mintha vadászat közben ez problémát jelent, hisz csak a legritkább esetben van szükség 3 lövésnél többre. Sőt...

Akkor találkozóról lehet szó?:-)

siletto #1592) 2011.01.25. 19:07:05
siletto avatarja
134 db. hozzászólás
26 pont
GyengeElmegyJó
Hobbista
   2010.08.16.    
tag
Ti hivatásos vadászok vagytok?
VAgy csak simán engedély kell ezekhez a fegyverekhez?
Mert legálban nem láttam még csak simán senkinél

Csak abbanérdeklődnék,mert sehol sem írják ki,hogy mennyibe kerül egy lőszer ilyesfajta szerkezetekhez?

Zubi #1591) 2011.01.24. 20:30:07
Zubi avatarja
307 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2005.07.11.    
PM Tag
Tehát a puska:
CZ550, hogy melyik modell, az rejtély. Legjobban talán erre hasonlít (monte carlo tusa), viszont a csöve 8cm-el rövidebb, mint ennek. Szóval valami hibrid, de bár kéz alól vettem, nemsokat lőttek vele, látni, hogy nincs megkopva. Kaliber 7x64 mm.
Az optika: Delta Titanium 2,5-10x56 világítópontos. Elolvastam minden tesztet illetve fórumot (magyart, csehet, szlovákot), amit neten a Deltákról találtam, és még soha egy negatív véleményt sem olvastam róla. Akik kritizálták, azok közül egy sem próbálta és általában azzal érveltek, hogy annyi pénzért csak szar lehet. Amúgy az öregebb vadászok közül mindenki azt mondta hogy Meoptát vegyek, de nem hallgattam rájuk:) Remélem nem bánom meg. A szereléket is mondták, hogy olyat vegyek, ami össze van kötve, mert azok jobban bírják a rugdosást. Ladis neked milyen puskád van?

Előzmény: #1590


< << 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 0
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3578135
Látogatók ma: 129


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.13634 mp.