A másodperc ajánlata: Fenyő alakú csillagszóró 156 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Itt leírhatod a véleményed a galériába feltöltött videókról 663. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 [663] 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 >> >

mx5 kevin #9945) 2010.06.07. 14:56:00
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Na figyelj hozd be azt az oldalt ahol az eredeti vidi van minden vidi alatt van egy link ott
mindent leírok. Egyesek lehet hogy hülyének néznek pár dologért amit ott találnak, de én sok vidit
megnéztem és több év alatt jöttem rá mindenre és azt kell mondjam hogy bizony páratlan dolgokat
raktam össze ami az átlagot messze felülmúlta.Ami ott van azt frissítem ha jobbat találok vagy valami fontosat de ami ott van azt már úgy kidolgoztam hogy azon tényleg már csak nagyon apró dolgokat csiszolok mert
akárhogy keresgélek jobbat nemigen találok.És amit ott találsz az már kb 4 éve megszületett csak
csiszolódik nem olyanokat írtam ami működött azt mindjárt közzétettem persze ez se szentírás de
tuti olyan dolgokat találsz ami eszedbe se jutott.Ott leírom hogy mitől ilyen az állaga de te is
látod rajta hogy szokatlanul közel vannak a részecskék.

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #9944


prezpet #9944) 2010.06.07. 14:23:49
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
:hmm:

<<
ˇazért ijen mert homogén és nem egy összekevert gány
>>



Szóval úgy veszem ki a szavaidból hogy nem vagy tisztában a homogén szó jelentésével. Akkor minek használod? HA összekeversz két anyagot azt is homogénre lehet keverni.:-| Az addig oké, de megmondanád hogy mitől barna a falshporod?

<<
És a kclo4 al s bizony ma is homogén
de ezt a fórumon nem fejtem ki és más se árulja el mire gondolok,aki akarja nézzen utána.
>>



Igazán elárulhatnád, hogy miről beszélsz mivel fingom sincs, hogy mit akarsz kinyögni. Legalább ötször leírtad hogy homogén, de sztem nem tudod hogy mi az...

Megkérdezhetném, hogy hány éves vagy és milyen végzettséged van, vagy minek tanulsz?


v Akadémia Kiadó- Magyar Értelmező Kéziszótár

Homogén---> mn Tud vál Azonos elemekből álló, egynemű.~anyag, réteg. [nk:lat ˙gör el.)]

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #9943) 2010.06.07. 14:10:47
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Na akkor most erre neked mondok két dolgot ha úgy csinálsz petárdát hogy csak beleszórod az egy
gány valami lesz. Az instabilitásról meg annyit hogy nem kell olyasmit használni ami főként
ütésre és dörzsölésre beindul vagy egy nagyobb kupacban felrobban. Hogy mi az a vörös anyag az a
villanópor amikor teljesen kész így néz ki azért ijen mert homogén és nem egy összekevert gány,és
a kclo4- villanóporom is homogén
és mivel ismerem azt amivel dolgozok ezért én már azért tudom hogy mihez hogy nyúljak és bátran
nyúlok hozzá mit használjak és mit ne és hogyan csináljam.És ha valami ujjat csinálok kipróbálom
kicsibe és ha
nem tökéletesen stabil nem használom ilyen egyszerű.Egyedül a kclo3-mal vólt problémám 5g be is
lobbant nem egyszer de fel voltam készülve és egyszer se lett semmi bajom.Mit csináltam?
lecseréltem kclo4-re és nyugodtan dolgozok vele azóta is És a kclo4 al s bizony ma is homogén
de ezt a fórumon nem fejtem ki és más se árulja el mire gondolok,aki akarja nézzen utána.Én már
több mint 4 éve csinálom és azt mondhatom hogy tudni kell az anyagokhoz hozzá nyulni tisztába kell
lenni hogy mi mire képes és hogy veszélyes folyamatoknál hogyan vigyázhatok magamra ez ilyen
egyszerű.Ja és a lényeg hogy amiket én leírtam anyagokat abban a formában és avval az
összetétellel tök stabil én se vagyok a magam ellensége. És pl ottvan a fütyülő elegy amit már
viszont rakétába már préselni kell és ha kclo3-mat használsz amit én bizony már semmire se fogok
beindulhat. Mi a megoldás? Vagy nem használod keresel helyette valami stabilat ez a legjobb vagy
olyan védőfelszerelést használsz ami megvéd mind a zajtól mind a testedet védi.Ami a lényeg én
instabil anyagokkal nem dolgozom én eddig szerencsére mindig találtam stabil alternatívát.
Egyébként a vidin én jó szorosan beraktam apránként ennél szorosabban már csak segéd eszközzel lehet a hatóanyagot amit már nem szabad és én el nem tudnám másképp képzelni csak jó szorosan és hát nagyon nagy a különbség.

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #9941


mx5 kevin #9942) 2010.06.07. 14:09:23
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Na akkor most erre neked mondok két dolgot ha úgy csinálsz petárdát hogy csak beleszórod az egy
gány valami lesz. Az instabilitásról meg annyit hogy nem kell olyasmit használni ami főként
ütésre és dörzsölésre beindul vagy egy nagyobb kupacban felrobban. Hogy mi az a vörös anyag az a
villanópor amikor teljesen kész így néz ki azért ijen mert homogén és nem egy összekevert gány,és
a kclo4- villanóporom is homogén
és mivel ismerem azt amivel dolgozok ezért én már azért tudom hogy mihez hogy nyúljak és bátran
nyúlok hozzá mit használjak és mit ne és hogyan csináljam.És ha valami ujjat csinálok kipróbálom
kicsibe és ha
nem tökéletesen stabil nem használom ilyen egyszerű.Egyedül a kclo3-mal vólt problémám 5g be is
lobbant nem egyszer de fel voltam készülve és egyszer se lett semmi bajom.Mit csináltam?
lecseréltem kclo4-re és nyugodtan dolgozok vele azóta is És a kclo4 al s bizony ma is homogén
de ezt a fórumon nem fejtem ki és más se árulja el mire gondolok,aki akarja nézzen utána.Én már
több mint 4 éve csinálom és azt mondhatom hogy tudni kell az anyagokhoz hozzá nyulni tisztába kell
lenni hogy mi mire képes és hogy veszélyes folyamatoknál hogyan vigyázhatok magamra ez ilyen
egyszerű.Ja és a lényeg hogy amiket én leírtam anyagokat abban a formában és avval az
összetétellel tök stabil én se vagyok a magam ellensége. És pl ottvan a fütyülő elegy amit már
viszont rakétába már préselni kell és ha kclo3-mat használsz amit én bizony már semmire se fogok
beindulhat. Mi a megoldás? Vagy nem használod keresel helyette valami stabilat ez a legjobb vagy
olyan védőfelszerelést használsz ami megvéd mind a zajtól mind a testedet védi.Ami a lényeg én
instabil anyagokkal nem dolgozom én eddig szerencsére mindig találtam stabil alternatívát.
Egyébként a vidin én jó szorosan beraktam apránként ennél szorosabban már csak segéd eszközzel lehet a hatóanyagot amit már nem szabad és én el nem tudnám másképp képzelni csak jó szorosan és hát nagyon nagy a különbség.

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #9941


Sas-szem tábornok #9941) 2010.06.07. 13:49:45
Sas-szem tábornok avatarja
629 db. hozzászólás
55 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2010.03.02.    
tag
Hát valamivel, pl egy bottal én is bele szoktam nyomkodni a hajtóanyagot, de nem túl szorosan, csak szép lassan, gyengén pusztán abból a célból, hogy több férjen a testbe. Egyébként én is próbáltam ilyet csinálni, de szerintem nem magnáliumból van a faragóm, de ha lesz nagyon fölösleges pénzem, akkor majd veszek néhány anódot.

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

szabix #9940) 2010.06.07. 13:04:08
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Ha benézel a vidijeim közé akkor láthatod ,hogy a KClO3 Al S flashal van egy tesztvideóm is. Hallani lehetett hogy élesen csattan csak nem vette fel a kamera.
itt egy vidi a KMnO4 MgAl S flashról.
http://www.youtube.com/watch?v=qWNQYRVc4eE
És lehet hogy magától nem indul be a KMnO4 es flash, de ütésre igen.
És egy petárdába nem szabad belepréselni vagy bele tömködni az anyagot hanem laza állapotban kell belerakni.
És megint kérdezem, hogy a videódon mi az a barna valami 0:41 nél?

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #9939) 2010.06.07. 12:51:34
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Egyébként senkinek sincs igaza a kmno4-fles minimum 10x halkabb a Kclo4 flesnél és tök stabil
a kmno4 al s verzió. ha kmno4 fles helyet kclo4 lenne benne az olyan hagos mintha elszállna egyszerre 100db petárda
és nem túlzok 2 grammról van szó.Én azt mondom és ez tény tudom hogy 2g kclo4 még sokkal hangosabb mint 10g kmno4 al s én ezeket csomószor használom nem légből kapott zagyvaság.Egyébként én se ettem meszet hogy olyan anyagot használjak ami munka közben beindul.Én már régóta nyomom és nincs igazatok, ez nem ijen összekeverem és beszórom pacsmag ez normálisan
belevan rakva rendes fojtással és a flas se egy összecsapott gány és hát látszik is rajta. egyébként aki hallotta már hogy egy kclo4 flespeti milyen éles hanggal szál el az ilyet nem ír.
A kmno4-nek egy mélyebb halkabb hangja van picit talán tovább fénylik a kclo4-nek egy nagyon éles
és rendkivűl hangos.

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

szabix #9938) 2010.06.07. 12:07:27
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
És még számolni se tudszXD 2 X 30 az mióta 30?XD
Amúgy bocsi az új h.sz.ért!

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

szabix #9937) 2010.06.07. 11:46:43
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Hy a KMnO4 Al S flash ugyan olyan erős mint a KClO4 Al S flash...tapasztalatból mondom. Mind a kettőböl egy tizedgrammnyi mennyiség is hallás károsodást okozhat ha megfelelöen van elkészítve(sajnos ez is tapasztalat)XD. Nem beszélve a KMnO4 es flashok ütés érzékenységére.
KMnO4 es alus kénes flashal 2g anyagból olyan petárdát lehet csinálni, hogy bedugul a füled 15 méterről.
És az a barna valami az mi 0:41 nél?
Prezi te beteg vagyXD

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

prezpet #9936) 2010.06.07. 11:46:17
prezpet avatarja
1130 db. hozzászólás
346 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2007.03.15.    
moderátor
Na figyelj különösképp nem akarlak leoltani.

1., Csak stabil anyagokkal dolgozzál? Akkor te mi a faszért tuszkolsz hipermangánt alut és KÉNT abba a rohadt csőbe? Unod az életed. Nagyon erős fless nagyon érzékenyen. Ez az egyik.

2., Honnan állapítottad meg azt, hogy 30-szor hangosabb, már nemízért, mert még ha azt írod hogy sokkkal hangosabb az addig oké, de 30x !? Ez most kb olyan mint én 15ször hangosabbat fingok mint Ladis és 3szor büdösebbet mint szabix. Nem tudom lemérni azt hogy mennyivel büdösebbet( nem is akarom XD) Szóval kétlem azt hogy vmi spéci mérőműszerrel mérted a hangját.

További szép napot!

Ez egy hozzászólás a(z) "Petáda Kmno4 al s szorossan tunkolva 2g a halk verzió 50cm-eres villanás " című tűzijáték videóhoz.

mmonster #9935) 2010.06.06. 22:30:11
mmonster avatarja
552 db. hozzászólás
87 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2009.09.19.    
tag
Hát pontosan nem tudom hogy van... venni bármikor lehet asszem, de használni talán csak decemberben vagy csak a szilveszter környékén... de ezt nem tudom pontosan, utána kell nézni...

Mindenesetre az hét hogy nem lehet házilag gyártani, és inkább fogok bújkálni minthogy elvigyenek a zsaruk !

Ez egy hozzászólás a(z) "Kupakpetik" című tűzijáték videóhoz.

H.R. #9934) 2010.06.06. 11:25:09
H.R. avatarja
489 db. hozzászólás
GyengeElmegyJó
Hobbista
   2008.02.20.    
tag
Miert bujkalsz ha szlovakiban elsz?Elvileg neked egesz evben szabad mindent nem?

Ez egy hozzászólás a(z) "Kupakpetik" című tűzijáték videóhoz.

PyroMaster #9931) 2010.06.05. 21:07:56
PyroMaster avatarja
3664 db. hozzászólás
28 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Mester
   2005.11.12.    
PM Admin
Jah vettem észre, ha előbb tudom hogy ilyen krv@ jó a dextrin akkor nem szarozom NC lakkal (ha csak nem muszáj):crazy:

Ez egy hozzászólás a(z) " ROLLING BP ON RICE HULLS by Master XD" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #9929


< << 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 [663] 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 >> >
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3580374
Látogatók ma: 89


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.17359 mp.