A másodperc ajánlata: Jackpot 2400 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Pyroblogok - Minden, ami a blogokhoz kapcsólódik 352. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 [352] 353

ennyi volt #5280) 2019.10.13. 10:05:00
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.05.03.    
tag
Ennek az egésznek az új technológiákat ígérő látogatott platformokon van jövője amik minimális, vagy akár cenzúramenteséget ígérnek. A YouTuberól a piromán videók több mint 3/4-e már eltünt (cezúrázva lett). És a jövőben már komoly tartalmak sokasága mint régen már nem is lesz rajta!:cry: A Google ki kényszeríti mindenkitől a telefonszámot. Skype, MSN lehallgatható csatornák. Az amateurpyro.com kreatív alkotások közzétételére alkalmatlan. Pyroprojektek.org még a nyílt anonim fórumon ahol regisztráció sem kell sincs szinte semmi. A Magyar pyro minden oldalon halott. Az Xplosive.net 2006 óta működött 13 év után a a Német hatóság lekapcsolta. A titkosszolgálat gyűjti ki kivel hogyan tartja a kapcsolatot. És ha balhé van oda rakják az aktát hogy ez meg az van, és hogy köpjön egyik a másik ellen. És ezeket jó részét a lehallgatható privát kommunikációból szedik össze. A BitChuteon van valami kezdetleges fellendülés. A ZeroNetre meg ami lehet ki van válogatva és mentve. De ott is 1000 felhasználó jut az egész hálózatra világszerte. Külön szoftver kell és egy eldugott kis hálózat. A Pyrocenter és a Pyroprojektek valószínűleg hamarosan eltűnik. A helyükre a mi generációinkban senki nem fog jönni. Oldalakon mint a gyakorikérdések.hu normális piromán társasággal meg nem fogtok találkozni. Egy komolyabb beszélgetést ott törölnek. Sőt ki is tiltanak érte. A Magyar közösségi pyro a nyílt netről szinte biztos hogy eltűnik. A legnagyobb internetes tartalmakat közzé tevőkre akik másokat kepések mozgósítani, róluk a hatóság folyamatosan információt gyűjt. És próbálja őket levadászni, weboldalakon elérni hogy kitiltják elhallgattassák őket.

Ez egy hozzászólás a(z) "Süvít a szél - #offmychest" című blogbejegyzéshez.

Nevemmad1.1 #5279) 2019.04.09. 07:57:51
Nevemmad1.1 avatarja
6 db. hozzászólás
Zöldfülű
   2018.02.20.    
tag

<<
"Akik passzívan tájékozódni akarnak, meg van már nekik teremtve egy jobb, biztonságosabb lehetőség alapjai. Belőlük sok van, 20-30 ember folyamatosan,a leg jelentéktelenebb pirós oldalon is nem kevés, ők meg biztosítják a hátteret a kis létszámú aktív embereknek."
>>


----------

Őszintén nem tudom, hogy nálatok, Magyarországon mi a helyzet az internetes ellenőrzéssel, ehhez nem tudok hozzászólni. Nálunk, ha valaki csak passzívan akar tájékozódni, a kutya se szarja le, h mire keres rá, és mire nem. Engem is azért kaptak el, mert valaki azt hitte, hogy vadásztilalom alatt vadászunk (a lövések miatt), szólt a vadőrnek, ő meg hívta az IPJ-t. Itt is megvan a framework arra, hogy a nyakadba nézzenek, de nem éri meg nekik; small-time pyrósokat hiába üldöznek nagy erőkkel, csak pénzbe kerül, és semmi profit nincs benne a hatóságok számára.

Tájékozódási szempontból az angol nyelvű anyagok mindig is túl fogják nyomni a magyart, lásd PassFire archívumok, AFN, Shimizu, Fulcanelli, Ned Gorski YouTube csatornája, Weingart, és még sorolhatnám. Ezeket az ember végigolvassa / megnézi, van egy szolid tudásalapja. Ha nem megy valami, APC-n elég általában rákeresni, de már Quorán is találtam "Why dioes my flash burn slow? I used 40 um spherical dark alu, but it only sparkes" kaliberű kérdéseket.

Ami problémát jelent, az a fizikai közösség. A tűzijáték akkor érdekes, ha nézik, viszont itt van a 22-es csapdája: kimész otthon a halál f*szára, fellősz egy 2"-ost, 3"-ost, stb, vissza kocsiba s húzol el, ha vigyáztál, nem érdekel senkit. Szilveszter úgyszint, máltai show-t rendezhetsz a kertedben, van elég bajuk újévkor a hatóságoknak a kocsmaverekedésekkel, stb. A probléma akkor kezdődik, amikor az amatőr közösség összegyűlne "partyzni". Egy 20 perces PP nyomait nem olyan egyszerű eltűntetni, mint bedobni a 3"-os vetőcsövet a pótkerék helyére, ha hazahúzni a francba.

Személy szerint úgy látom, hogy az egyedüli dolog, ami közösséget tudna építeni (aktív, munkálkodó közösséget), az az amerikai PGI Convention-höz hasonló kaliberű rendezvény, talán vmivel kisebb. Megfelelő jogi kerettel, vagy egy olyan helyszínnel / időponttal, ami fölött egy megyei hatóság képes lenne tudatosan szemet húnyni. Egyiket se látom, sajnos, hogy bekövetkezne a közeljövőben. Az, hogy Amerikában működik a legál pyro, bizonyíték arra, hogy megoldható, nem omlik össze a világ, s nem tör ki az anarchia. Viszont az európai országok vezetősége sokkal hajlamosabb egyre több mindent betiltani, mint hogy előzőleg illegális tevékenységekre megteremteni a jogi keretet (lásd pl az Article 13-es internet-botrányt).

Sajnos nem látom, hogy a magyar (vagy akár bármely európai) pyro kibújna a sufniból a közeljövőben. Európa NEM a személyes szabadság felé halad, elég ránézni, hogy mekkora a legalizálások / betiltások aránya: HAM rádió, repülőmodellek, sziklamászás, pirotechnika, sorolhatnám. Mind szorosabb és szorosabb a törvényi keret, s csak nő a szükséges engedélyek listája. Sajnos a gráf egyértelműen lefelé mutat.

ennyi volt #5278) 2019.04.06. 12:21:24
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.05.03.    
tag

<<
Deérdekes. Az elözö pyroblogodat pont akkor irtad mikor elvittek engem a tekkesek.... 2017.05.03.án.... És elég érdekes témárol.
>>



A darkwebes szerverhez csak TOR-on keresztül lehetett kapcsolódni. Nem készülhetett log senkiről! Azt sem lehetett megállapítani hogy ki használja a szervert. Dani22 tag még csak nem is volt rajta. Még csak meg sem említette ott senki. Felvolt rakva egy tűzfal hogy véletlen se kerülhesse ki a TOR rendszerét. 6db Tor szerveren ment át az illető mire elérte az oldalt. E-mail címeket nem is lehetett rajta még csak regisztrálni sem! Nem volt kliens ami kezelje. Külsős személyes elérhetőségek sem voltak egyáltalán a rendszerben soha tárolva. Ha érdeklődtek is az eset után, azt piromán körökben csak vakon tehették! Voltak egyáltalán nem pirománokról személyes dolgok, mint önéletrajz. Házszám, utca, telefonszám, rajta volt fényképpel. Meddig tartott volna oda kimenni egy házkutatásival? Ezen kívül sehova nem jutottak. Az előfizetőig sem ahol a szerver futott! Mégse történt ilyesmi.

Részletesen lehetett dokumentálni mikor, mivel próbálkoznak. Szándékunkban is ált már a legelején, hogy a kapott eredményeket közzétesszük. Kicseszésből olyan helyeken is, ahol keménygalléros gengszterek is olvassák a témát.;-) Fél hónapig nem tudtak vele mit kezdeni. Ha láttátok volna milyen erővel, kétségbeesetten próbálkoznak. Én meg élvezettel mondtam magamban. Na most mi lesz a megfigyelősdivel? A fagyi kezd visszanyalni a kis pirósok csesztetéséért. Jöttek olyan poénok is hogy körbe nézhetik, eddig kivel hogy csesztek ki. De még akkor se jutnak sehova. A neten se volt olyan piromán hogy Onion Pyro. Valaki itt a centeren linkelte az oldalt. 5 perc a szerver napló, és a hozzászólás időpontja alapján nem telhetett el, mire körbejárták olyan BOT-al az oldalt lapról, lapra mint a GOOGLE. Előtte meg síri csend. Bizonyos dolgokat megállás nélkül szkenneltek az oldalon belül. Ilyen volt a tagok adatlapja. Hogy ki hol jár az oldalon. És milyen parancsokat indít el, részletesen lehetett látni. Szimpla kulcsszó kereséssel a hatalmas logból semeddig nem tartott leszűrni ami érdekelt. Külső híddakkal el lehetett érni a nyílt webről is. Ez olyan híd volt ami onion címeket alakít clearnetes címmé. Ezek minden onion címmel működnek! Így a GOOGLE is indexelte! Aki azon keresztül jött, azt is láttuk milyen kulcsszóval talált meg minket. Igaz nem tett különbséget a többi felhasználótól.

Gyerekek a kis laptopomon futtatott fórumot úgy indexelte a Google mint bármilyen más weboldalt! Valami új változás kezdete volt amikor el lett indítva, ami elindított egy azóta hatalmas változást a Magyar pyro trén, azt nem lehetett leírni!:pyro: Ha már darkweb, volt rajta külön INGYENES piactér is, ahol kezdetben tényleg nem érdekelt ki mit ad el. A kádban sikálva magam mondtam, ha már darkweb fórum akkor legyen hozzá ez is. Skacok, azt még le lehetett lőni a szerver kiiktatásával. De ezek a mai csibészek. Most már központi szerver sincs! Hogy lesznek így befenyítve a mostani gyufáspistikék?:crazy: Képzeljétek el akik most tolják az ipart, milyen lehet meglátni egy saját youtubeot, fórumot, fájlmegosztót, amit nem kontrollálnak. Mintha te lennél Mark Zuckerberg.:-D És amit elkezdtél az tudod hogy hatással lesz az egész Magyar Homemade Pyróra. Én már bele ízleltem, édesebb mint a lépesméz!:angel:

<<
Ha lenyomná a nagy zsongás az üzenőfalról, amit írtam... Egy aktív netes fórum mindenképp szép dolog, az egyedüli kérdés az, hogy van-e, aki használná még? Aktív, tevékeny tagként.
>>



De a viccet félretéve, azt látom a közösség tud lassan alkalmazkodni a jelenlegi szélsőséges körülményekhez is. A leg fontosabb egy nagyon erős biztonsági alap márt megvan. Akik passzívan tájékozódni akarnak, meg van már nekik teremtve egy jobb, biztonságosabb lehetőség alapjai. Belőlük sok van, 20-30 ember folyamatosan,a leg jelentéktelenebb pirós oldalon is nem kevés, ők meg biztosítják a hátteret a kis létszámú aktív embereknek. Ha hébe, hóba pár ember lesz akik aktívan is részt akarnak venni a dologban. Nekik is megvan teremtve már hosszútávra egy jobb alap. Ez már senkinek nem kerül külön pénzbe. Főleg a kezdőknek fontos akik óvatlanok. Nincs megszabva hogy mekkora igény kell hogy legyen rá hogy működjön. Aki evvel foglalkozik tud hova menni bármi kikötés nélkül. A pyrocenter, pyroprojektek egyszer le fog állni. Mi ez ellen nem tudunk mit tenni. De mégis már van valahol valami, ami a mi kezünkben van. És nem mások kénye kedvéhez kell alkalmazkodni, meg szakmai téren befogni a szánkat.


Ez egy hozzászólás a(z) "Központi szerver nélküli közösségi pirotechnikai oldalak" című blogbejegyzéshez.

Pyroprojektek #5277) 2019.04.05. 23:31:07
Pyroprojektek avatarja
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.12.05.    
tag
Nálam mint a pyroprojektek adminja szerencsére eddig még soha nem kopogtattak.Pedig már lassan 2 éve futunk!Fizetős szervert márpedig anoniman nem lehet fentartani! Viszont figyelnek! Ha nagyon akarnák már megtelhették volna! Halottam én is ilyesmikről hogy régi tagokat lekapcsoltak, de pontos részleteket nem ismerek.Ha tud valaki valamit, akkor hasznos lenne mindenkinek ha megosztaná.Azokat a burkolt jelzéseket én is megkaptam hogy ez bizonyos hatósági köröknek nem tetszik.Énhozzám mint fórum adminisztrátorhoz képest meg kishalak vagytok.Nem tudok arról sem hogy más nagy arcokat cseszegettek volna valaha is Magyar körökben, fizetett Magyar szerveren sem.

Azt hiszitek a Magyar pyro haldoklik.Meg hogy ez a migráns helyzetnek köszönhető.De ez csak egy töredéke az okoknak.Valójában az egész nemzetközi pyro haldoklik.Ugyan ez a helyzet az APC Fórumon,Holland fórumon, az Orosz fórumon.A régen dübörgő YouTubeon, már negyede piro tartalom sincs fent! Egy ilyen szerver fenntartása mint ami nekünk van 4.000Ft/hó.Én elmondtam régebben, aki nekem elküld egy piro oldalt azt közzé teszem, pénzembe nekem már nem kerül.És letölthető formában is elérhetővé teszem.A YouTube mint a világ legnagyobb platformja kialakulhatott egy profi közösség.A többi videómegosztón pyro terén elvétve találni dolgokat! Az APC fórum és a Hollandok ugyan azt a fórum szoftvert használják mint mi.Mégsem tudsz rajtuk szabadon szerkeszthetően közzétenni tartalmat.Pedig megtehetnék, de nem akarják.A tartalom feltőltése is korlátozott.Szóval nincs rá lehetőség! Akkor hogy legyen rajtuk erős közösség akik tanítanak? Ide a béna angolunkkal, sok reklámmal meg miért jönnének. Ha a közzé tevők nem kontrollálhatják a tartalmat, hogy legyen belőle valami.Ott van még hogy ez egy nehéz hobbi.És hogy minden lényeges megtalálható a neten.Ahogy ti is mondtátok akik nagyon profin közzé tesznek ők a homemade pyro alapjai! Ezek a tartalmak meg a YouTubeon, fizetős és ingyenes szervereken, blogszolgáltatásokon futnak kivétel nélkül! Magánemberek és cégek futtatják saját kontóra. A kis ingyenes szolgáltatásokkal meg mind baj van! Ma van, holnap márt nincs.Kifejezetten erős alkotó, tisztán pirotechnikai közösség nincs.

Saját tapasztalat! Kissé megdöbbentő lehet egyeseknek, amit most mondok. De mint adminként mondom, aki olyan dolgokra lát rá amire ti nem!

Ezeket a fizetős megosztott tárhelyű szervereket úgy találták ki hogy nem a kis ember bukszájához van igazítva.Ne vegyétek be hogy kisebb oldalakkal reklámokkal lehet pénzt keresni!Ha felállítanátok rajta több minőségi oldalt,de nincs naponta több mint ezer látogatója.És nem másból fizeted esélyed sincs kitermelni egy jobb szerver költségeit.Egy kis oldal esetén meg megkockáztatom ha 10 év alatt összeszedsz 2000ft ot akkor nagy vagy.Ha nem egy nagyon kiemelkedően látogatott népszerű oldal tulajdonosa vagy, esélyed sincs egy normálisabb fizetős szerver kötségeit állni.Nem csak nálatok, és nálunk vannak beépített emberek, hanem minden nagy oldalon.Ott vannak a politika emberei, cégek emberei, és más beépülő érdeket.Ezek az oldalak tele vannak olyan beépült kommentelőkkel, +a Stáb, akik mindenkit kicsinálnak akik nem az ő nézetüket vallja.Leg gyakoribb módja hogy a beépülő kommentelők kikészítik az embert.De ott van a gyakorikérdések oldalon a %-os értékelő.Szofveresen talán 2005 előtt lehetett korszerű.Miért kéri a Google szerintetek annyira erőszakosan a telefont? Semmi más,ellenőrzés,népkontroll.Ha nem vagy az ízlésüknek megfelelően politikailag korrekt tartalmad törlik, kikészítenek vagy még rosszabb.Vannak ugyan kis kapacitású nagyon olcsó pl 10gb-os szerverek, de ott ugyan ez a helyzet.Az igazi nagy oldalak nem a szerencsének köszönhetően nőttek ki magukat.Külsőleg futtaták őket! Nagy szerver parkokban futnak komoly gépen, és az egész úgy van megcsinálva hogy olcsón non stop futtatás nélkül véletlen se tudj saját oldalt beüzemelni. Nálunk: TOR-on keresztül egyre nehezebb elérni az oldalt.Eddig még csak néha kidobott egy két üzenetet hogy az IP cím blokkolva van.Most már probálkoznia kell több IP címmen.És ezeket nem én állítottam be! Kisebb sávszél volt amikor kezdtük. Kiderült hogy 0,5 órán belül kell feltölteni a tartalmat PHP-n keresztül.60Kilibájtos feltöltési sebességgel 500Kb os fájl állandóan FAILED! Meg kellett szabadulni egy reklámszolgáltatótol is vírusos a reklámja. A többitől sem vagyok elragadtatva.Fele regisztráció arról szólt hogy a hatóság a kis kommentelőit beépítse.Én ezt nektek tanúsítom hogy itt a pyrocenteren az ment, aki jobban ért hozzá, és segíteni akar elhallgattassák beépített kommentelők.

Mit látnak rólatok a webhely tulajdonosok?

Én azt mondom nektek egy TOR bőségesen elég védelmet nyújt.Onnantól hogy megnyittok egy oldalt naplózásra kerül! Lehet szűrni azt is ha az user megnyom xy gombot az külön naplózásra kerüljön.Ha kommenteltek az IP címetek a végtelenségik ottmarad a kommentnél.A fórum szoftverek minden vackot tartósan rögzítenek.Nálunk a fórum szoftvernél minden usernél a szerver IP címét rögzíti nézi.Mi senkit nem tudunk hatósági kérésre épp ezért kiadni.Az szerver naplói naponta törlődnek.Az egész rendszer agyon manipulálható.A fórum szoftverben és az MSQL adatbázisba lévő adatokat úgy szerkesztem ahogy akarom.Nincs olyan dolog benne ami nem manipulálható.De ahogy ti is beszéltetek róla a ti szolgáltatótoknál és a szerver gerinchálózatánál minden megfigyelhető.Azon belül szűrhető ha ez, és ez a parancs, vagy esemény tőrténik az külön figyelmet kapjon.Aki hozzáfér a szerverhez az mindenhez hozzáfér.Az E-mail szolgáltató az nagyon veszélyes.Yahoo,Google meg ami telefont kér felejtsétek el! És véletlen se saját eredi E-mail fiókot használjatok.Egy piti szolgáltatót kell keresni ami TOR-ral jól működik.És oda TOR nélkül soha nem szabad belépni.Innentől márt titeket kell hogy burkoltan felkeressenek.És általában semmit nem tudnak evvel kezdeni! Kivéve ha elkezdtek konkrét személyes adatokat megadni magatokról.Ezért próbálják beijeszteni az evvel foglalkozókat, beépülni.Vagy ha látják rajtatok hogy értetek hozzá, felvenni veletek a kapcsolatot.Mert ha az a két egyszerű dolog együtt megvan, akkor jönnek a kétségbeesett próbálkozások a hatóság részéről.Ha nem nagy piro szolgáltatásokat futtatok, ahol személyes adatokat kellet megadni.Fényképes személyivel,akkor felesleges a neten történő piro végett aggódni.Én amikről tudok mind terepen, és ismeretségből lett a baj.Nem tudok egy olyan esetről sem hogy itthon, vagy kölföldön valaha is valakit, közzétett piro tartalomért meghurcoltak.De nagyon sok olyat hogy megfigyeltek.

Ez egy hozzászólás a(z) "Központi szerver nélküli közösségi pirotechnikai oldalak" című blogbejegyzéshez.

ennyi volt #5276) 2019.04.05. 14:44:46
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.05.03.    
tag
Itt nem lett az első darknetes dologból semmi balhé utólag. Viszont én rálátok a kulisszákra bizonyos mértékig. Tökéletes biztonság, és tökéletes rendszer az nincs! A ZeroNetes program az hatalmas erőlelépés biztonság, és tartalom megörzés, privát kommunikáció terén. Elsősorban a még meglevő, vagy megmenthető minőségi tartalmakat kell megőrizni. Ez tud csak egy bizonyos közösséget kialakítani. Amiket én hallok ez egy másodállásnak megfelelő, folyamatos háttérmunka. A nyílt internettel, ahol minden megtalálható nem lehet felvenni a versenyt. Az irányítás az most ahogy énmagam látom, itthoni körökben, jó kezekben van mindenütt! Ez a szakértelemben, hozzáálásban látható. Facebook, YouTube, E-mail szolgáltatások, Fórumok, szerver-kliens kapcsolatok, sorolhatnám komoly problémák vannak. Nem számít az hogy nem vesztek rész ilyen közösségekben. Megnyittok ilyen tartalmú oldalakat, és ilyen témában keresgéltek a keresőben. Ez a nagy probléma amire igazi gyógyír nincs. Ezeket meg ki lehet szűrni a nagy tömegből! Mindent meg VPN és TOR on nem lehet átküldeni. Az hogy mi megosztunk dolgokat, megfelelő felvilágosítással, kommunikációval, biztonságosnak nevezhető! Ezek a hatóságoknak a leg nehezebben felderíthető dolgok, hozzáértő kezekben!

Visszatérve a régi sztorira az nem lett folytatva. Adnék egy nagy pontot viszont a szándékos hátsó kapukról beszélő embereknek. Olyan súlyos biztonsági hibák összeségét találtuk magában a fórum motorjában, és az egyszerűbb web szerver, MSQL, PHP kombinációkban hogy nem lett volna értelme folytatni. Mi azt láttuk hogy ezeket szándékosan így csinálták meg! Akár mekkora profi vagy is ezeket már nem lehet javítani! Akik a szervert feltörték ezeket a hibákat túl jól ismerték. Minden olyan rafináltan van megoldva hogy rá lehessen fogni, ha balhé törne ki belőle hogy biztonsági hiba, vagy a felhasználó hibája. Ezeket a dolgokat mi nyilvánosságra hoztuk bizonyos mértékig. A szoftver kibocsájtók felöl, és sok szakmai fórumon TOR, Apache, Stackexchange megpróbáltak elhallgattatni bennünket, és hárítani. Kiváncsiak voltunk közöltünk bizonyos hibát a fórum motorjának gyártójával. A mai napig csak látszat javítás történt! A szerver feltörése én magam láttam a logokat SQL injektálással történhetett. Én szerintem ki listázták vele a fájlokat. Ott volt köztük a PHP Admin jelszava. Azon keresztül meg lehetett telepíteni a C99 webshelt. Localhostról a Xampp túl sokat enged! Egy rendszer meg attól még hogy vannak mindenütt biztonsági rések, alapból vagy biztonságos, vagy nem!

Ha valakiket elkaptak, lecsaptak rályuk, ha lehet hozzák nyilvánosságra akár anonim módon is! Sokat fejlődött a tagok felvilágosítása, anonimitás, biztonság a Magyar pyro közösségben, példátlan módon!:exclaim:


Ez egy hozzászólás a(z) "Központi szerver nélküli közösségi pirotechnikai oldalak" című blogbejegyzéshez.

Nevemmad1.1 #5275) 2019.04.05. 12:05:40
Nevemmad1.1 avatarja
6 db. hozzászólás
Zöldfülű
   2018.02.20.    
tag
Akarsz... beszélni róla? Amúgy wtf... 4 év, 2017-ben vittek, 2017+4 nem = 2019... Felfüggesztett?

dani22 #5274) 2019.04.05. 11:15:06
dani22 avatarja
830 db. hozzászólás
410 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2008.12.30.    
moderátor
Deérdekes. Az elözö pyroblogodat pont akkor irtad mikor elvittek engem a tekkesek.... 2017.05.03.án.... És elég érdekes témárol.

Ez egy hozzászólás a(z) "Központi szerver nélküli közösségi pirotechnikai oldalak" című blogbejegyzéshez.

Nevemmad1.1 #5273) 2019.04.04. 18:56:51
Nevemmad1.1 avatarja
6 db. hozzászólás
Zöldfülű
   2018.02.20.    
tag
Ha lenyomná a nagy zsongás az üzenőfalról, amit írtam... Egy aktív netes fórum mindenképp szép dolog, az egyedüli kérdés az, hogy van-e, aki használná még? Aktív, tevékeny tagként.

Az, hogy még a "gyufásrakesz / konyhasóbólLehet-EKáliumNitrátotCsinálni?" kaliberű tagok is kihaltak, eléggé afelé mutat, hogy nincs nagy élet magyar pyro terén...

Ez egy hozzászólás a(z) "Központi szerver nélküli közösségi pirotechnikai oldalak" című blogbejegyzéshez.

Adamvalkoj #5272) 2018.05.22. 12:29:29
1 db. hozzászólás
Zöldfülű
   2018.05.21.    
tag
Hadd legyek részrehajló egy kicsit.
itt nézz szét:
https://www.saffortszef.hu/tuzallo-szefek

Tisztelettel, és még egyszer elnézést a részrehajlás ért

Előzmény: #5221


Pyroprojektek #5271) 2018.05.07. 11:46:19
Pyroprojektek avatarja
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.12.05.    
tag
Ez nemes gondolat de sajnos ez nem ilyen egyszerű.

Ez mindenképp elkülönítve működik csak a hozzáértő közösségtől.Adminként sajnos volt nekem is módomban ezt megtapasztalni.Itt a pyrocenteren is nem kevesen ugyan ilyen visszajelzéseket adtak.A 12 évesek a gyakorlatban nem kipróbált saját maguk által kitalált elméleteiket is hozzák magukkal.Nem ritka hogy ezt beállítják kipróbált működő tényként.A kellő biztonságra való törekvés,rutin,tapasztalat itt hiányzik.Ehhez a dologhoz kell egy mentalitás,érettség és rutin! Akik valóban csinálják azokhoz nem szabad hogy keveredjenek azok akik akár felvágásból úgy tesznek mintha csinálnák.Vagy csak csinálni akarják és elmélkednek a dolgon.Úgy gondolom egy stabil közösséget,színvonalat közös arculatot képviselő és irányzatú,tudású,felfogású,célú eszmei értékű emberekkel lehet felépíteni.

Ez egy hozzászólás a(z) "Nem értek eggyet dokkival!!!!" című blogbejegyzéshez.

Pyroprojektek #5270) 2018.05.07. 11:33:00
Pyroprojektek avatarja
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.12.05.    
tag
Mi mindent megteszünk! De ha nem megy akkor el kell ismerni, hogy a hazai közösségnek egy profibb fórum létrehozása működésképtelen.És a jelenlegi technológiai adottságokkal ez a közel jövőben nem fog megtörténni.Lehet később lesz nektek valami mondjuk a ZeroNeten.Mások által kisérletek vannak.De ha ezekből lesz is valami az biztos nem most lesz!...


Sajnos tény hogy a nem angol pyro fórumok nem dübörögnek.Mi jelenleg puszta elvekből csináljuk hogy elérjünk valamit.Ez jelenleg sok pénzbe,energiába kerül és bajba is kerülhetünk miatta.Mivel egy fizetős szerver fentartása nem anonim.Erre jelenleg valaki a fizetése egy részét és nem kevés energiát szán rá hogy valami legyen nekünk is. A mi célunk egyedül hogy az alkotó közösséget segítsük.Ha nagyon nem fog menni egy bizonyos idő után nem lesz értelme időt és pénzt fordítani rá.A kulcszó meg itt a pénz.Mert a lelkesedés és a tenni akarás az meg van.Onnantól hogy valaki már a nevét adja hozzá és pénzt fektet bele önzetlenül, kreativitásból ,hobbiból pusztán nem fogja csinálni.A fellendüléshez meg elsősorban igényes és megbízható alkotó tagok kellenek.Amikből meg lesz a látogató.Ehhez még jön hogy a szakmai fórumra történő jelentkezők egy részét el kell utasítanunk. Elkülönítve regisztráció nélkül is megpróbáljuk bevonni a közösséget.Ez először moderáció nélkül indult. De már az első két nap után be kellett állítani a kommentek utólagos jóváhagyását.


Fel kéne lendülnie a pyrocenternek,a régi blogolási és videómegosztási kedvnek.Hogy jusson mások munkájából a mi fórumunkra és a centerre is! Sajnos az utóbbi időben ennek a szöges ellenkezője az igaz.Mi ezt próbáljuk fellendíteni.Megvan az adottságunk és lehetőségünk hogy letegyünk valamit a profibb home piroért.Az angol az azért megy mert nemzetközileg mindenki beszéli.


Ez egy hozzászólás a(z) "Pyroprojektek fórum egy oldal kifejezetten a házilag aktívan alkotó közösség számára" című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5269


marci33 #5269) 2018.05.06. 09:29:14
63 db. hozzászólás
1 pont
Gyenge
Tud valamit
   2012.02.27.    
tag
Csak pár példa pyrocenter, Piro&robbantás-technika - Index Fórum,vegyészeti fórum,YouTube.PM fórum,MAP fórum.Akik megpróbáltak a hozzáértőbb amatőr pirotechnikai vagy vegyészettel foglalkozó közösségnek létrehonózni valamit.Mind belebuktak! Az igazán hozzá értők, akik neten aktívak, olyan kevesen vannak hogy azokból nem lehet összehozni egy fentartható hazai közösséget.A fentartónak ami értelmesebb volt mind ráfizetős volt.Lásd a MAP fórumot,vegyészeti fórum,PM fórum.Sok igazság van abban aki ért hozzá menjen az APC fórumra sciencemadness fórumra.Az angolt mindenki megérti.A sok országból már sikerült azt az értelmesebb elitet összeszedni.Szerintem a pyrocenter és a pyroprojektek is halálra van ítélve.Akik meg tudják hogyan kéne össze rakni egy értelmes fórumot.Nem sokkal később ők is eltünnek.Azután hogy nekünk valaki valami értelmeset összehozzon meg 0.Csak gyufáspityuk,hozzá nemértők,szellemi toprongyok,tizenévesek uralják a hazai ezirányú fórumokat amik mennek is.:cry:

Ez egy hozzászólás a(z) "Pyroprojektek fórum egy oldal kifejezetten a házilag aktívan alkotó közösség számára" című blogbejegyzéshez.

appme #5268) 2018.02.24. 19:57:38
appme avatarja
285 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Labortöltelék
   2006.01.11.    
moderátor
Üdv!
orban.atw.hu
20 év pirotechnikusi ténykedésem végéhez értem.
Örülök, hogy része volt az életemnek. Mindenkinek sok örömöt, balesetmentes pirózást!
Orbánjózsi


Ez egy hozzászólás a(z) "Cím nélkül" című blogbejegyzéshez.

appme #5267) 2018.02.24. 19:54:09
appme avatarja
285 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Labortöltelék
   2006.01.11.    
moderátor
orban.atw.hu

Ez egy hozzászólás a(z) "Cím nélkül" című blogbejegyzéshez.

Pyroprojektek #5266) 2018.01.04. 16:44:25
Pyroprojektek avatarja
7 db. hozzászólás
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Zöldfülű
   2017.12.05.    
tag
A szilveszteri és látogatói statisztikák után mi azt tapasztaltuk hogy igény az van rá.Ez az igény sajnos inkább látogatói oldalról merül fel.A pyrocenterből kiindulva tovább kell lépni.A régi slágerek ma már kevesek!Többnyelvű fórummá fogunk válni a jövőben.Van sok tehetséges MAGYAR profi alkotó.Hogy fellendűljön a homemade irányzat ide nagy dobás kell.Amire az amateurpyro.com meg a pyroforum.nl épült nekünk már az kevés.Aki ismeri a forum.rcmodell.hu oldalt az leszűrhet egy statisztikát hogy cseszegetés meg a közösség terrorizálása nélkül mit lehetne.A homemade pyro dolog meg sokkal több embert érint.Igazi minőséget egy válogatott erős csapattal lehet hozni.A pyrocenteren nincs aktív közösség jelenlen.Nálunk a bejutási szabályok a leg szigorúbbak.Ebből meg nem engedünk mert belülről kifelé csesznék szét a fórumot!Ahogy többen is utaltak rá, tovább kell lépni mint egy tiszta Magyar nyelvű fórum.

Ez egy hozzászólás a(z) "Pyroprojektek fórum egy oldal kifejezetten a házilag aktívan alkotó közösség számára" című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5263


< << 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 [352] 353
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 1
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3577899
Látogatók ma: 66


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.18219 mp.