A másodperc ajánlata: 40 mp-es Füstgyertya - Füstbomba, Citromsárga 1870 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Pyroblogok - Minden, ami a blogokhoz kapcsólódik 345. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353

Danee #5175) 2015.01.26. 11:47:03
529 db. hozzászólás
128 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2008.11.29.    
PM Tag
Annyira nem vészes még ha akármennyi vízzel nedvesíted.Mármint vágott csillagnak.Nem döglött meg.Mondjuk jelentősen melegszik az elegy, meg H2S fejlődött, de nem sokáig ment a reakció.
Bár ez annyira nem meglepő.Azt mondja a Winokur bá', hogy ez annyira fel tud melegedni, hogy ki is gyulladhat, de nyilván csak ha kilós tételekben csinálsz.Ezért ajánlja a glitter csillagokat a téli hónapokban készíteni.

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5174


szabix #5174) 2015.01.25. 17:06:11
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Kicsit túl van parázva ez a glitteres alu dolog. Én vágtam glittert, nyomtam glittert, görgettem glittert, Alusat, MgAl osat, Mg-set is, egyiknek se volt semmi baja. Szerintem a szárítási hőmérséklet az ami az alu-Kno3 reakciót beindítja. Víz így is úgy is éri az alut a csillagban, még 6% nál is szóval semmi oka nem lenne ahhoz az alunak hogy ne dögöljön be. Ez is ugyan az a szitu, mintha alura sósavat öntenél... Akkor is marja ha keveset öntesz rá. Szóval szerintem ennyire nem kell félni a vizes glitter ragasztástól, csak arra kell figyelni, hogy árnyékban szobahőn száradjanak a csillagok. én 25 max 30 foknál melegebb helyen nem is szárítanék csillagot. Nem csak glittert, semilyet. Megrepednek, kérgesednek, impregnálódnak, csak a baj van a meleg szárítással, na meg ugye a lényeg, hogy a hő katalizálja a kémiai folyamatokat, és beindíthatja a kno3-alu reakciót ami során megdöglik a csillag glitter hatása.

Ezek az én tapasztalataim, ha valakinek nem volt ekkora szerencséje, annak meg lehet még választani dextrin helyett a Redgumot, amit meg nem vízzel hanem alkohollal lehet görgetni. Ez 100% ig kizárja a döglést, de én vízzel se paráznék miatta ennyire. Kis adagokban próbáljátok ki ti is, nézzétek meg melyik jobb, melyik rosszabb, egy adag több vizzel, egy adag kevés vízzel, egy adag szobahőn szárítva, egy adag meg radiátoron avgy napon szárítva... Ebből minden kiderül, és az is hogy nektek mi az ami jó :)

Amúgy a döglés csak relatíve kis alumínium tartalmú elegyeknél áll fent, flash csillagban nem tud az alu mind kidögleni belőle.

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

PyroHazard #5173) 2015.01.25. 10:15:28
PyroHazard avatarja
57 db. hozzászólás
15 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.03.22.    
tag
Jól jött a segítség :D.Én nem nagyon mertem a bórsavval passzivált alu tartalmú csillagokat(Win24,Flash)primeolni.Hogyha a csillag már kiszáradt akkor újra képes felvenni 6% vizet anélkül hogy tönkrevágódna?Igazából én se vagyok nagyon híve a ppnek,a dexes olcsóbb is ,csak ez az egyetlen bökkenő lépett fel :D,választ előre is köszi!

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

Tigris #5172) 2015.01.25. 09:41:27
Tigris avatarja
177 db. hozzászólás
93 pont
GyengeElmegyJó
Hobbista
   2012.01.11.    
tag
A D1-nek nem árt meg a sok víz?:-)

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5171) 2015.01.15. 12:44:57
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Szerintem az elmúlt 10+ évben sokat javult a kezdők helyzete a szakmában. Amikor én kezdtem el sima PC programozás után mikrókkal is foglalkozni az volt sok akkori nagy öreg hozzáállása, hogy ha ezt akarod csinálni csak szopjál szépen az idióta fejlesztő rendszerekkel, a hetvenes évekből rajtunk maradt kusza regiszter használattal amikor még minden bitért kökeményen kellett fizetni mert ez így bevált és ezért így jó. Aztán ha nem megy el a kedved az egésztől már a legelején akkor akár hetek alatt eljuthatsz az egy szoftver vezérelt villogó led szintjére.. (panel építés, programozó építés, kalóz fejlesztő rendszerek beszerzése vagy utazás az ingyenes ASM körül. stb) A többi finomság mint idő kritikus megszakítás kezelés vagy egzotikus perfiériák használata csak ezek után kezdődik - még több szopás.

Aztán jött az új hullám és az Atmel akik sutba dobták a rég beidegződéseket és jól használható, ingyenes fejlesztő környezetet és rengeteg jó application note-ot adtak ki. Később fityiszt mutattak a kurva drága C fordítót fejlesztő cégeknek és hivatalosan is beemelték az ingyenes GCC toolchain-t a rendszerükbe. A többi új generációs cég pedig hasonlóan cselekedett.
Így egy mostani kezdő minimális befektetéssel vehet egy egyszerű kezdő panelt és máris van minden. Vas, programozó, fejlesztő környezet és dokumentáció. Igény szerint, 8, 32 vagy lassan már 64 biten is....

Az internetes open-source szellem pedig annyira beindult, hogy gyakorlatilag mindenre lehet közel kulcsra kész megoldást találni. Hobby CNC fórum még magyar nyelven is van és ők is egész segítőkészek (egy kék lézer gravírozót vettem távlati tervbe).

Tehát mostanra hacsak nem akarsz perverz módon elmerülni egy terület speciális kérdéseiben, akkor inkább "rendszer integrátori" feladatokat kell csak végezned és nem szívni minden apró részlettel. Ezzel egy csomó munkát tudsz megspórolni és ráérsz a már működő, kész alkatrészelből összerakott rendszered tökéletesítésével csak akkor bajlódni ha tényleg igényed van rá. És így a logikai hibák száma is viszonylag alacsony lesz mivel viszonylag kevés teljesen saját kódod lesz.
Hacsak nem vagy olyan mint csaba és határozod el, hogy mindent te magad fogsz megcsinálni és megoldani a saját eszközeiddel és lehetőségeiddel kizárólag a saját elképzeléseid szerint. Ekkor viszont az időköltség tetemes lesz. *

*Mindezt mérnökként mondom, napi programozási rutin és elfogadható "olvasói" szintü HW ismeret mellett.

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5170


szabix #5170) 2015.01.11. 06:45:50
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Azért nagyon sok mindent kell átlátni, hogy működjön is a végén amit akarsz... Főleg amikor a logikai hibákat kell megtalálni a programban... :D

Én most egy desktop cnc marót akarok összerakni, kis melókhoz, nem bonyolult rendszer de már ez is karcolja az eddig összekapart tudásom határát... :D Szóval könnyű annak akinek ez a melója, és ezt tanulta, főleg utólag átlátva az egészet :)

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5169) 2015.01.05. 15:47:17
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Tigris, kezdj el megtanulni programozni és rájössz nem is nehéz, inkább csak időrabló.

Ellentétben azzal amikor én kezdtem mostanra már van egy csomó egész kiforrott rendszer amit már szinte csak meg kell venned és össze kell kötnöd az alkatrészeket és csinálhatsz amit akarsz. Kiskocsit ami követi a fényt és magától megáll a falnál, robotot ami megismeri a szineket vagy ami tetszik.
Esetleg automatizálhatod a lego darudat, vagy tudomisén...


Itt van pld az arduino, ami egész elektronika közeli dolgokat tesz lehetővé: http://www.arduino.cc/


Itt pedig a málnaPC (raspberry PI): http://www.raspberrypi.org/



Ez utóbbit fel lehet kötni egy TVre, ráteszel egy USB billentyűzetet és máris lehet kezdő programokat csinálni C vagy python nyelven. Persze ez még messze van a saját elektronikától, de ha rákapsz nem fogod abba hagyni amíg meg nem építed amit akarsz.. :)


Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5168


Tigris #5168) 2015.01.05. 15:08:51
Tigris avatarja
177 db. hozzászólás
93 pont
GyengeElmegyJó
Hobbista
   2012.01.11.    
tag
Hát most már értem az elvét,de nem értem,hogy ezt hogy tudod megcsinálni.:crazy:Olyan bonyolultnak hangzik az egész.:oops:XD

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5167) 2015.01.05. 14:01:12
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
A vezérlésemet azzal az alapvető céllal terveztem, hogy teljesen automata és modulárlisan bővíthető legyen. Azaz csak az indítás / esetleges vészmegállítás igenyelje a beavatkozásomat. Eredetileg amikor még elcseszett messze volt a szilveszter a rendszert a következő részekből terveztem felépíteni egy táskába:
- 1-6 darab csatorna panel, panelenként 16 csatornával a táskában
- Raspberry Pi mikroszámítógép, wifivel, webszerverrel a táskában
- Bármilyen wifi képes okostelefon / tablet www böbgészővel a kezemben

Az okostelefon / tablet adja a virtuális vezerlőpultot. Innen adom ki a parancsokat és ezen látom, hogy mit csinál épp az elektronika.

A Raspberry a másik "értelmes" példánya a rendszernek. Ezen fut egy webszerver ami a telefonnal elérhető vezérlőpultot csinálja, illetve ezen fut a "műsor", azaz ez kommunikálja le az egyes csatornáknak, hogy mikor kell aktivizálódniuk.

A csatorna panelek buták, csak a soros / SPI-on érkező parancsokra kapcsolgatják a maguk 16 csatornáját


Aztán rájöttem, hogy ez azért sok lesz és visszaskáláztam. Az RPi-t kivettem a rendszerből és a telefont "esetleg"-re tettem. Ebből viszont az is következett, hogy a csatornák közül egyet ki kellett nevezni "mesternek" ami majd helyettesíti az RPi időzítő és vezérlő funkcióit amik az automata fellövéshez kellenek. A dolgot akkor hagytam abba, hogy meg volt tervezve a csatornák közötti protokoll illetve a mester megtanult számolni (az időt, hogy nyilván tudja tartani a fellővési időpontokat). Illetve természetesen a proto csatorna panel fel volt élesztve és szépen tudta a csatornákat kapcsolgatni.
Most majd amolyan side-project keretében befejezem a csatorna szoftverét. Utánna csinálok egy bluetoot-soros illesztést és megpróbálok androidra írni egy virtuális vezérlőpultot (androidra még nem fejlesztettem). Ha az kész, a csatornák vissza lesznek butítva az eredetileg tervezett szintre, és a BT kapcsolaton lesz a vezérlés.
Ha ez is kész és még mindig van időm, akkor lehet eljátszok az RPi gondolatával, mert nyugodtabb lennék, ha a fellövésért felelős rész inkább a táskában futna mint a kezemben (a rádió zavarok miatti műsormegállás fenyegetése zavar).

Hát nagyjából így.


Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

Tigris #5166) 2015.01.05. 08:02:53
Tigris avatarja
177 db. hozzászólás
93 pont
GyengeElmegyJó
Hobbista
   2012.01.11.    
tag
"... Már bőven a vezérlő szoftver megírásával bajlódtam..." Ez alatt mit értesz?Kérlek kicsit kifejtenéd bővebben,mert kíváncsivá tettél! )

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5165) 2015.01.03. 15:05:57
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Danee: A megakadt visco kb 2-2.5mm vastag volt és úgy 3-5 cm/s égett. Törve se nagyon volt, mert vigyáztam rá mint a hímes tojásra. A golyót a dobozból kivéve csak annyi történt, hogy a viscot letekertem a golyóról, a legvéget elhajlítottam derékszögben és ezt a szakaszt raszallagoztam a főzsinorra majd az egészet be a csőbe. Kész.
A megállás nem is a kötésnél, hanem ott történt ahol a vetőcsőhöz volt matricázva egy kb centi széles szigszalaggal, hogy égés köben nehogy átdőlhessen a szomszéd csőhöz.
Viszont emlékeim szerint (szerencsére már nincs belőle) a fogása egész "laza" volt a lengyel-kínai 2.5mm viscohoz képest, szinte lötyögött a por benne. Egyértelműen rossz minőség, nem is értem miért nem cseréltem le az egészet. Bár így spóroltam 9 metér viscot és nincs a nyakamon egy csomó gagyi maradék. ;-)

Vince: Köszi. Ez azért nem mindig jó, mert így idén se volt sok saját, inkább csak befektetett munka. (és még így is az én részem teljesített a leggyengébben). Na de majd meglássuk mit hoz az új év... XD

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

Vince #5164) 2015.01.03. 11:01:23
Vince avatarja
122 db. hozzászólás
6 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2013.12.23.    
tag
Gratulálok nagyon jó, összeszedett blogot írtál. Annak a tulajdonságodnak meg csak örülj szerintem hogy nem szereted a félmegoldásokat. Én is mostanában kezdek leszokni a gányolásról mert az csak annyira jó hogy elcsessze az időt az ember, de használható eredménye nincs.

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

Danee #5163) 2015.01.03. 10:18:36
529 db. hozzászólás
128 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2008.11.29.    
PM Tag
A visco gondolom elég vékony volt.Meg ha megtörik, az a gáz, attól lehet még ilyen.
Gyári 3 mm viscoval pl. soha nem volt ilyen problémám.

Ez egy hozzászólás a(z) "Utam 2014 szilveszteréig" című blogbejegyzéshez.

PyroHazard #5162) 2014.12.29. 20:34:36
PyroHazard avatarja
57 db. hozzászólás
15 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.03.22.    
tag
Köszi :) ,az én kezdésem csak a semmiből bukkant elő,régen nem is tűzíjátékoztam ,semmi érdeklődés sem volt :).Remélem sok sikerrel fogsz járni :).



Ez egy hozzászólás a(z) "Haladok,de lassacskán :)" című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5161) 2014.12.29. 18:56:15
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Szerintem jól haladsz Igaz én még csak három honapja vagyok aktív de kb semmim sincs csak kezdemények. Fél malom, néhány alapanyag de idén még csak gyárit fogok lőni. Ehhez képest igen szép készletet raktál össze. Úgyhogy csak így tovább! v

Ez egy hozzászólás a(z) "Haladok,de lassacskán :)" című blogbejegyzéshez.

< << 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 4
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3575677
Látogatók ma: 18


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.28853 mp.