A másodperc ajánlata: Formula-1 3200 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Pyroblogok - Minden, ami a blogokhoz kapcsólódik 346. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 [346] 347 348 349 350 351 352 353

csirek #5190) 2015.02.09. 19:15:37
65 db. hozzászólás
18 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.12.19.    
tag
Nem úgy értettem... A mi eszközeink, lehetőségeink másak. Mi itt kicsiben tudunk változtatni gyártás közben. A falvastagságot kikisérletezni , anyagokat, módszereket. Ne aggódj! a tied JOBB lesz mint amire gondolnál. Bírni fogja. Csak a puklikat kell kiküszöbölnöd, meg finomítani a tekerésen. Meg szerintem ne egy nagy csövet tekerj és vágj szét, (igaz sokkal gyorsabb) hanem méretre gyártsad a csíkokat és úgy tekerd. Sokkal jobban tudod irányítani. Megcsináltam 80-valahány raksitestet Karácsonykor, csak túl vékony lett a fala és kiég. Húznom kell rá egy réteget és jó , csak az is idő.... Na az a lényeg hogy csináld csináld csináld! A végére príma lesz !:thumb:

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

csirek #5189) 2015.02.09. 18:59:50
65 db. hozzászólás
18 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.12.19.    
tag
Na ez a szerkesztés nekem nem megy :-| . A 0 helyett 1 réteg :crazy:

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5188) 2015.02.09. 18:23:42
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Csirek köszi a biztatást! A következő remélem már jobb lesz! :)
Egyébként szerintem a kínaiak ebben jobbak. Legalábbis ami telepet láttam azokban a csövek nem voltak felpúposodva még használat után se. Az enyémek még nem tudom hogyan fogják bírni. Lehet a végén csak report-fejnek lesznek jók.



Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5187) 2015.02.09. 18:16:26
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Lángész:
A fala a legszűkebb pontokon 4.5mm lett. Eredetileg 3mm akartam, de többet hozott a vízüveg mint terveztem. Ahol meg gyűrődés van ott akár 7mm is elér a falvastagság de szerintem ott fog felrobbanni. :-E :pyro:

A fal azért ilyen vastag mert egy cukor kísérletsor van betervezve SU, DX, SB elegyekkel és adott esetben ezekhez további RIO hozzáadásával. Biztosra akartam menni a falvastagsággal, mert nem petárdát akarok csinálni. Legközelebb már valószínűleg csak 100x30cm csíkot fogok tekerni és azt is csak kettőbe vágni mínusz a szélek.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

RobanékonyElszántDurvul #5186) 2015.02.09. 17:50:28
19 db. hozzászólás
3 pont
Zöldfülű
   2014.03.16.    
tag
Nem rosszak csak én vékonyabbra csinálnám... Nekem az is teljesen jó volt

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

csirek #5185) 2015.02.09. 15:52:20
65 db. hozzászólás
18 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.12.19.    
tag
A fala olyan 2 mm vastag, nem 1.25-1,5 mm .


Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

csirek #5184) 2015.02.09. 15:42:37
65 db. hozzászólás
18 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.12.19.    
tag
Szerintem elsőre nem rossz :thumb: A fal szerintem is kicsit vastag.Én személy szerint, egy 30*21-es szabványos, használt nyomtatólapot szoktam félbehajtani. Az egészet bevízüvegezem, és összehajtom hosszában, hogy a 2 vízüveges rész egymásra kerüljön. Elemekre szoktam görgetni (15mm az átmérő és 2 db összeragasztva hogy 10 cm hosszú legyen, de a farúd ennél sokkal jobb) Utána bevízüvegezem a felfelé mutató összehajtott oldalát, és feltekerem. A fala olyan 1,25-1,5 mm között van. A kilőtt rakéták maradványait tanulmányozva arra jutottam, hogy ez az alsó határ közelében mozog. Nem robban meg stb.. , csak kicsit megbarnul a külselye a hőtől. Egyébként én is candy-t használok a raksikhoz. Van róla fent 1 képem, ha gondolod oda nyugottan tedd fel a kérdéseid. Azok az elsők közé tartoznak. Még egy kicsit csúszott, de a 30. nál már ki tudod korrigálni. Első próbálkozásra eggyáltalán nem rosz . Főleg hogy hosszút csináltál, és utána daraboltad szét kül. méretűre. Fel a fejjel, Picasso sem elsőre festette a Mona Lisa-t :-E:thumb:

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

lángész #5183) 2015.02.09. 13:05:10
75 db. hozzászólás
17 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2011.12.07.    
tag
Hány milis lett a fala? Csak mert 12 mm-es ID-hez nekem egy kicsit vastagnak tűnik. De javítsatok ki ha tévedek

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

lángész #5182) 2015.02.09. 13:05:07
75 db. hozzászólás
17 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2011.12.07.    
tag
Hány milis lett a fala? Csak mert 12 mm-es ID-hez nekem egy kicsit vastagnak tűnik. De javítsatok ki ha tévedek

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

RobanékonyElszántDurvul #5181) 2015.02.07. 18:15:35
19 db. hozzászólás
3 pont
Zöldfülű
   2014.03.16.    
tag
Köszönöm!! Én is megpróbáltam építeni azt a rakétát a versenyre de valami nem nagyon volt jó ( valószínű a pálca volt a nehéz) ezért inkább a vetőcsövesre koncentráltam.

Ez egy hozzászólás a(z) "Évforduló" című blogbejegyzéshez.

szabix #5180) 2015.02.02. 21:11:13
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Kevin, te csak a centert és más amatőr oldalakat nézve mondhatod, hogy nincs színvonalas magyar pyro. Centeren tényleg nincs, és itt tényleg erős korlátai vannak a fejlődésnek, és a technikai tudásnak. Viszont ezzel szemben kialakult egy csapat itt Magyarországon is, akik nemzetközi szinten is elismertek a pyrotechnikai teljesítményüket nézve. Nem sok, de kb 5-10 fő van, akik megállják a helyüket az amerikai és más nemzetközi klubokhoz képest. Én ezekben a körökben sokat mozgok attól függetlenül, hogy gyakorlatban már évekkel ezelőtt felhagytam a hobbyval. Saját szememmel látom ahogy évről évre lépjük át az amerikai legjobbakat. Persze ezeket nem centeren publikálják az előbb említett korlátok miatt. Itt nincs erre értő közönség.
Az, hogy Magyarországon szerinted nincs meg az a tudás ami Amerikában megvan az is csak addig igaz amíg valaki nem beszél angolul, avgy hülye a google fordítóhoz. Az internet korában élünk, ahol az amerikai tudást és tapasztalatokat használjuk, ez szerintem egyértelmű.
Itthon is tudnánk egy kilós flash salutet csinálni, csak éppen senkinek nincsen rá több tízezre, hogy egy nagy durranást halljon. Illetve azt nem csak mi hallanánk, ami további problémákat vetne fel. Ez megint csak nem a tudásunk hiányát jellemzi. Klorátot, perklorátot venni olcsóbb, azért nem áldoznak a magyarok drága felszerelésekre. Ez is csak költséghatékonyság.
Szerinted egy 3 méteres modellrakéta felküldése után hány perced lenne elfutni a TEK autói elől? :) Egy kudarcra kárhoztatott dolog értelemszerűen nem fog fejlődni... Ezt nem Magyarországra tervezték.

Az utolsó mondatod az ami még részben helytálló. Azoktól kell tanulni, akik tudják hogy mit csinálnak, és alá tudják támasztani tapasztalati tudással is. A magyar elit pyrósok nem a magyaroktól tanulnak, hanem az angol nyelvű Best Of AFN pyrotechnikai sorozatból, a shimitziu könyvből, és az összes többi dokumentált írásból, az APC fórumról, a passfire fórumról (igen, kifizetünk évi 10 ezret, hogy onnan is tanuljunk) Van aki több éve azzal tölti az idejét, hogy ezeket a több ezer oldal terjedelmű műveket tanulmányozza nap mint nap. De a magyarokat is tanítani kell, ezt próbálom pl én tenni. Csak mindig van valaki aki próbál kötekedni anélkül, hogy tudná miről beszél. :) Erről a témáról nem is kérünk több kommentet.

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5179) 2015.02.02. 17:29:25
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Magyarországon nincs több évtizedes kialakult kultúrája a homemade pyronak.Ennek köszönhetően tudásban,szakirodalomban,felkészültségben,technikailag,kivitelezett dolgokban,projektekben és minden téren még csak gyerekcipőben jár.Az angol az az egy olyan nyelv amit nem csak az angolok és amerikaiak használnak hanem egy afféle közös világ nyelv.A magyar minőségi pyro is csak a leg alapabb dolgokig jutott el.A Magyar szakirodalommal ami az interneten elérhető nem lehet haladni csak toporogni annyira hiányos hogy nem szabványos módszerek felé vezet el hanem egyedi rossz megoldásokra sarkall amivel csak szenvedni lehet. Külföldön pl Amerikába 1kg flash Salute sem ritka,Németeknél úgyszintén,youtubon profi leírások vannak magyar országon meg gyufás videókat találsz,vhiscoszövőgépek,komplett leírások malomkészítésről,10 literes Klorát Perklorát cellák,házi PBO2 anódok (2006 óta),ember nagyságú modell rakéták amik kilóméteres távokat tesznek meg,házi vegyszerek,házi malmos fémporok,.Pontos profi leírások minden féle telepről,rakétáról,meg ami csak létezik.Ezt be kell ismerni azoktól kell tanulni akik évtizedek óta ezt profin csinálják és ezek nem a Magyarok.

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5178


szabix #5178) 2015.02.02. 00:13:52
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Amerikában a flashtól is félnek, ezért nem is használják boosternak...
A passziválás persze segít a reakciók csökkentésében, viszont ez az egész külföldön is eléggé elvan torzítva. Csak félnek a dolgoktól, és emiatt sok mindenbe többet képzelnek bele mint ami van. Szóval én még mindig azt mondom, hogy aki fél tőle az ne hallgasson senkire, hanem próbálja ki saját maga és döntse el saját maga hogy mit használ. Én glitterbe volt hogy tettem, volt hogy nem tettem bórsavat, ettől függetlenül a nedves pincében tárolt csillag még két év múlva is ugyanúgy működött mint előtte. Soha nem volt ezzel bajom.

A kno3 támadja elvileg legjobban a fémporokat, ettől a kclo3 és kclo4 csak gyengébben reagál vizes közegben. Ez a három oxidálószer a leggyakoribb a pyrósok körében. A Ba SR, Na nitrátok közül is a két higroszkópos (Sr, Na) az ami problémát okozhat nedves közegben.

De próbálja ki aki nem hiszi, csak így tudhatja hogy ki beszél hülyeséget, és ki nem. :)

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5177) 2015.02.01. 11:48:34
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A Fémporos csillagelegyeket nagyon könnyű károsítani.

-Erős oxidálószerek a legtöbb fémport megtámadják (Ez ellen lehet védekezni az adott oxidálószerhez mérten megfelelő anyaggal passziválom a fémport)

-Bizonyos katalizátorok és és más Alap összetevőnek számitó anyagok szintén károsíthatják a fémport. (Ez ellen lehet védekezni az adott összetevőkhöz mérten megfelelő anyaggal passziválom a fémport)

Oxidálószerek és a fő alkotóelemek esetében első két esetnél tökéletesen meg lehet védeni a fémport

-A víz megtámadja a fémporok jelentős részét. (ez ellen lehet védekezni egyszerűen nem használok semmilyen vizes ragasztóanyagot)

-A víz+Erős oxidálószerek nagyon erősen megtámadja a fémporok jelentős részét ezt még fokozza ha van az elegyben més anyag is ami erre rásegít.A hőmérséklet növekedése meg erősen felgyorsítja a reakciót (pára is bőven elég).

-Ha a munkafolyamatnál valamilyen hülyeséget csinálunk szintén beindíthatunk káros reakciókat

Pár dekánál ha az az ember gyorsan elhasználja ott sem monható jó dolognak.De amikor nagyobb tételben csinálja és tartósan tárolja ott az hogy megdögöljön,használhatatlan legyen,vagy erőssen romoljon a tárolás folyamán a minősége vagy elinduljon az elegy ez nem megengedhető.

Külföldön akik ebben jártasak különösen hangsúlyozzák a megfelelő passziválást és hogy a gyártás folyamán semmi olyan kémiai hatásnak ne tegyük ki az elegyet ami károsítja.Itt erős komoly összekevert vegyszerekről van szó amit kémiailag biztonságossá kell tenni illetve megóvni mindentől amiről tudjuk hogy károsítja.

Külföldön a fórumon csak ennyit mondott a szakember ennél az elegynél ezt a fémport ezzel az anyaggal kell passziválni.Ha te mással passziválod ott ő semmit nem tud garantálni.Ennyi bőven elég ha nincs vagy nem megfelelően van passzivál.Akkor extrém esetben hozzászámoljuk hogy még valaki vizet is ad hozzá és pl nyáron 30°C-ban csinálja.Jobb esetben előveszi egy két hét múlva és azt látja az elegy már sajnos valamiért nem olyan mint kéne.De egy károsodott csillag elegy már amikor kiszárad már akkor nem lesz olyan.

De mivel primerolásról van szó egy dexes lőporos prime szerintem teljesen belefér.Az azért nem olyan mintha az egész elegyet szakszerűtlenül készítenénk el.Nekem voltak kellemetlen élményeim itt le is írtam őket:

Villanó porok Topik

De több tagtól is lehetett olvasni nem rég az üzenőfalon szétrozsdásodott furó,Candy esete a vas reszelékkel.Nagyon sok olyasmi van a neten aminél lényeges munkafolyamatot nem említenek meg (passziválás) vagy egyszerűen szakszerütlenül módosított recept.

Passziválásról egy kis info:Coating Magnesium powder Passfire

Itt van egy táblázat is az oxidálószerekről hogy milyen passziválóanyag milyen oxidálószer ellen védi a fémet.

Ez egy hozzászólás egy törölt blogbejegyzéshez.

szabix #5176) 2015.01.31. 23:27:04
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Sok sikert a továbbiakhoz. :)
Rakétákhoz meg olvasd el a verseny blogomat, ha azt meg csinálod, akkor már van egy rakeszod ami az 50 miliset elbírja. A másik rakétás blogommal meg tovább fejlesztheted a tudásodat. :) sok sikert.

Ez egy hozzászólás a(z) "Évforduló" című blogbejegyzéshez.

< << 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 [346] 347 348 349 350 351 352 353
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3577573
Látogatók ma: 28


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.1448 mp.