A másodperc ajánlata: Bilincs őv tok 2658 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Pyroblogok - Minden, ami a blogokhoz kapcsólódik 348. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353

szabix #5220) 2015.02.19. 20:34:45
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Amikor 100 as hengereseknek tekertem testet próbáltam vízüveggel, és csirizzel is. A végeredmény vízüvegnél nekem törékeny lett, túl rideg. A fülek behajtásnál konkrétan letörtek, és ezzel használhatatlanná tették az egészet. Ugyan ez igaz rakéta csövekre is. Törékennyé teszi a papírt,főleg a vékonyakat. Vastag papírra amit ajánlottam kevés ragasztó kell, ezért megtartja az eredeti tulajdonságait, mert nem kell minden 0,05mm es papírréteg után egy ragasztóréteg. Szóval a vízüvegnek a nevében is benne van hogy üveg... Valszeg nem hiába.
A csirizes ragasztás is elég macerás, és a végeredmény is hasonló állagú lehet mint a cmcnél, azzal a különbséggel, hogy ez ragad is. A baj vele nekem minden csőnél az volt, hogy a víztartalmat felszívta a cső, és megdagadt papír száradáskor iszonyatosan deformálódott. Itt is arra kellene törekedni, hogy minél kevesebb ragasztót és ezzel felszívható vizet használjunk, és akkor a deformáció is kisebb száradás után. Egy próbát megért a csiríz is, mert ennél olcsóbbat nem találsz, de ez se tökéletes.
A faragasztó anyagában rugalmas, nem úgy mint a vízüveg. Ha ebből sikerül vastag lappal tekerni, akkor egy rugalmas és erős hengert kapunk ami szerintem vagy 4x több nyomást kibírhat mint egy vízüveges. Nem szívódik be annyira a vastag papírba, ezért nem deformálódik száradáskor, és hengeres test készítéskor is gyönyörűen hajthatóak a fülek repedés, törés nélkül.

Ezek a tények a ragasztókról, mindegyik módszer működik, csak más más előnyökkel, hátrányokkal. De a papíron múlik legalább a fele, szóval azt se érdemes elhanyagolni. Amelyik papír legalább 0,15mm vastag, és anyagában is erős, van tartása, az kiváló alapanyag lesz tekeréshez akármelyik ragasztóval.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5219) 2015.02.19. 19:34:01
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
A faragasztó az nagyon jó de sok célra is kisebb gurigákhoz felesleges és drága.A vízüveg fénymásolólap kis gurigáknál nekem még semmi bajom nem volt vele.Én azért ajánlom mert tűzálló,vékony falu henger esetén is beton kemény gurigákat ad,olcsó ragasztóanyag,nem kell higítani se keverni csak felvinni kell a papírra.A kapott guriga minőségével még nekem nem volt gondom.Tömör erősfalu keményfalu gurigakat lehet vele csinálni.Én kisebb rakétákhoz petárdához ezt használom. Nekem a kapott hengerek minőségével nem volt gondom én a kezdetektől használom.Ezt nem én találtam ki egy régi jól bevált módszer amit mások is használnak. Ha kisebb kemény tömör erősfalu henger a cél azt a feladatot tökéletesen ellátja pluszban tűzálló is.Amikor készítettem 3mm es 0,1 mm es lehelet vékonyfalu hengereket teljesen kemény hengereket kaptam ott is, ami még tűzálló is volt ami meg nagyon nem mindegy.Nekem erős gyanúm hogy cmc-ből csirizből hasonló keménységű guruga sem lesz mint vízüvegből illetve tűzálló sem lesz.A csiriznek mellesleg van egy nagy baja méghozzá hogy a készítés után elég hamar el kell használni mert romlékony.Akinek van CMC je vízüvegje annak a csiriz is ott van készítsen mindháromból egy gurigát én azt gondolom minőségben a vízüveges fog messze nyerni.A gyakorlati megvalósítást mindenesetre én várom.Ha már feldobtátok ott az alapanyag szerintem jogos kérés hogy legyen gyakorlati tényekkel alátámasztva melyik guriga pontosan milyen tulajdonságokkal rendelkezik.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

PyroHazard #5218) 2015.02.19. 15:11:09
PyroHazard avatarja
57 db. hozzászólás
15 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2014.03.22.    
tag
Én osztom szabixék álláspontját,a faragasztós módszer a legjobb papírcsövekhez,én is azt használok vízzel higítva.Kevin módszerét én kipróbáltam,avagy a fénymásolólap-vízüveg kombót.A vízüveg szerintem is nagyon rossz,ragad tőle minden,árt a kéznek,ha nem viselünk kesztyűt...,nagy macera.Hatos még szerintem próbáld meg a csirizes módszert is,lehet jobb a cmcnél.Ha a csirizt választod akkor jobban jársz pénzügyileg,mint a cmcvel vagy a faragasztóval.Továbbra is faragasztó párti vagyok,s ezt ajánlom,de te döntöd el,hogy vagy a legjobb drágábban,vagy a kevésbé olyan jó olcsón.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5217) 2015.02.18. 19:16:27
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Ez a dolog akkor nem ráfizetős amikor ha csinálsz valamit megvan a jól bevált rutinod,tapasztalatod,tudásod,felszerelésed,bejáratott technikád az adott dologhoz.Nem mindegy megvan egy régi jól bevált módszer amin csiszolgatva van vagy egy egész eljárás kidolgozása áll valaki előtt. Többet ésszel mint erővel és pénzel.Az interneten ha valaki valamit szeretne azt mások már megcsinálták ezeket felderíteni megint csak nyelvtudás meg rutin kell hozzá.Aki már rutinos megvannak a fix eszközök alapanyagok technika és valami néha elfogy azt pótolom de ott már nincs egy halom kidobott anyag eszköz.Mielőtt megvennék egy dolgot vagy belefognék az előtt összeállítani helyesen egy munkafolyamatot szintén több éves rutin,tapasztalat kell hozzá.Akinek nincs több éves tapasztalata amit csinál nem jó neki,amit vesz eszközöket anyagokat és súlyos pénzekért fele a kukában végzi (kidobott pénzként) és ez nagyon nem mindegy.Az hogy valakinek ez megérje és kitanulja ezzel kell feküdni meg ébredni.Én éves szinten veszek egy csomag papírt,pár fahengert,boltba sem kell menni semmiért mert kiveszem a szekrényből és pár alapanyagból mindent megcsinálok.De szóval én ezzel fekszem meg ébredem.Én ha valami ujjat veszek azt általában csak akkor veszem meg ha biztos megéri és azt megelőzi több hónapos keresgélés.Nekem amik vannak alapanyagok eszközök ezek olyanok meg úgy veszem meg hogy ehhez is ahhoz is amahhoz is jó legyen.Én idővel azt vettem észre egyre kevesebbet járok boltba amik voltak otthon alapanyagok azoknak a száma egyre csak csökkent és ha összeakarok rakni valamit minden ott van hozzá a szekrénybe.Ez meg meg olyan hobbi hogy tegyük fel pár évet hivatásosként lehúzol tűzijáték gyártásban és melette még otthon is űzöd.Teljesen mindegy mióta csinálod még akkor is csak tanulni fogod.Itt tökéletes technika tökéletes receptek meg majd én megmondom a frankot meg az én technikám tökéletes itt ilyen nincs.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5216) 2015.02.18. 12:35:27
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
nt8:
Természetesen kicsit kisarkítottam a mindent rendelek dolgot, hogy jobban rá tudjak mutatni a kérdésre. De épp ez az a kérdés ahol nehéz meghúzni a határt.

Egy PT-nek eszébe se jutna saját magának csinálni bármit, mert neki a kész bombák és rakéták azok az építő elemek amik nektek a bengeszén meg a perklorát. A végén mégis mind a két fél azt mondja, hogy "Ő csinálta" a tűzijátékot...


Én pl kizárólag azért álltam neki tekerni, mert érdekelt, hogy milyen. Ettől függetlenül még jó relaxációs gyakorlatnak is, de azt is látom, hogy nem valami hatékony, se a ráfordított szabadidőt se a pénzt nézve. Nekem speciel a szabad időm a legdrágább. Szal lehet miután kijátszottam magam, soha többet nem fogok magamnak tekerni amíg lehet a netről hasonló áron nulla szabadidő feláldozásával a céljaimnak megfelelő hengereket rendelni. Mondjuk úgy: nem gazdaságos magamnak megtekerni.

Persze ekkor megint egy kicsit kevésbé fogom tudni azt mondani, hogy teljesen én csináltam az adott rakeszt. De ha így nézzük akkor most is készen veszem a barkácsboltból nem csak a faragasztót de a stabilizáló léceket is. A kész papírról már nem is beszélve...
Tehát ez az én csináltam határ eléggé szubjektív....

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5213


A hatos tanulo #5215) 2015.02.18. 12:13:21
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
szabix: A költségeket tudomásul venni és esetleg optimalizálni (azonos eredmény mellett) nem hiszem, hogy lenézni való dolog lenne. Sőt bármilyen fejlesztés az élet szinte bármely területén jó eséllyel épp ezen nem titkolt céllal zajlik. Mert ugyanolyan jót olcsóbban vagy gyorsabban előállítani előny.
Ha gazdasági társaság vagy akkor az előny kihagyása adott esetben a bukásodba kerülhet. Ha hobbista vagy akkor jó eséllyel csak kevesebb és/vagy gyengébb minőségű tüzit fogsz tudni csinálni ugyanabból a keretből. Kerete márpedig mindenkinek van.


Bár lehet manapság nem divat de akár egy háztartási napló, akár egy sima költség elszámoló applikáció sokat tud abban segíteni az embernek, hogy lássa mire mennyi pénze megy el. Így jobban is tudod beosztani és szükség esetén átcsoportosítani a vagyonodat. Ha nem vagyunk mindig minden elérhetőt azonnal felélő ősemberek akkor pedig egyenesen muszáj vezetni a költségeinket, hogy tudjuk hányadán állunk. Az, hogy ezt a hobbira is kiterjeszted ezek után szerintem természetes.


Tehát -szerintem- egy hobbiba ugyanúgy bele tartozik, hogy megnézem mennyibe kerül bármely felhasznált alapanyag vagy komponens - legyen az akár perklorát vagy csak egy sima papírhenger. Ha van amit készen is meg tudunk venni ugyan olyan jót, esetleg még olcsóbban is akkor miért ne tennénk meg? Nem én lennék az első ezen a fórumon aki nem saját maga által tekert hengerből készít rakétát vagy saját maga által préselt félgömbből épít bombettát...

A régi bejegyzéseket nézve pedig egyértelműen látható, hogy egyes személyek mondhatni üzletszerűen végezték/végzik a komponensek előállítását / beszerzését. Hol itt akkor a baj a költségek nyilvántartásával?


Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5212


szabix #5214) 2015.02.17. 19:51:48
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Nt, van benne minimum 8 különféle anyag, nem az áráról van szó hanem amíg mindent grammra kiszámol hogy mennyibe kerül addig megöregszik.. :D

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

nt8 #5213) 2015.02.17. 08:44:57
nt8 avatarja
836 db. hozzászólás
61 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.15.    
moderátor
Nem rendelnénk minden hozzávalót, őszinten megmondom, néha úgy írsz mintha soha nem lett volna semmi hobbid :-)
Olyan dolgokat rendelünk amiknél az előállítás lehetetlen, nem gazdaságos, vagy túl sok időt vesz igénybe. Sose rendelnék olyan dolgot, ami után nem mondhatnám el, hogy az elkészült tüzit ÉN CSINÁLTAM. Az az élmény amikor egy komolyabb tüzi nagyjából úgy sikerül, ahogy kell, és ez sok embernek tetszik is, úgy hogy ennek hangot is adnak... na ez az élmény megfizethetetlen. Az olyan, amihez képest egy jól sikerült 1 hetes nyaralás élménye is messze eltörpül.

Szabi: a ruby red egy óccsó csillag :-E

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5211


szabix #5212) 2015.02.16. 23:36:30
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Mit csináltál volna te itt 3 évvel ezelőtt, amikor még a perklorát 100 grammja 1000 ft felett volt... xD Bárium klorát, meg ammónium perklorát ennek kétszerese.... ezeket is számolgattad volna? :D miből hány gramm megy el stb? Meg amikor kikeversz egy ruby redet mire a végére érsz a számolgatásnak felkötöd magad... :DD

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5211) 2015.02.16. 16:08:21
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Szerintem a fejlesztésnek ugyanúgy része kell, hogy legyen a költségek féken tartása, mint az új, jobb folyamatok kitalálása. Hiszen ha nem néznénk a költségeket akkor minden hozzávalót rendelnénk a kész hengertől kezdve, a bele való csillagokig... (most megint ne nézzük a jogot).

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #5210


szabix #5210) 2015.02.16. 16:01:37
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Minden hobby pénzbe kerül, aki ezzel foglalkozik, az nem értékeli eléggé...
Én nem nagyon számolgattam h mennyibe kerül, élveztem amíg elkészült, amikor működött is azt még inkább, de nem az árával foglalkoztam.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5209) 2015.02.15. 22:47:25
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Egy sima barkácsbolti farúdra tekerek. Elég sima, közepes keménységű. Mint a hengerekből látható, a célnak megfelel.

A szélét is úgy vágom le ahogy írtad. Kicsit ugyan bemetszi a tapétavágó a rudat, de cserébe nem vásik el a penge. Majd ha túl kopott lesz a rúd akkor cserélek hisz csak pár száz forint belőle egy egész méter.

Azt a papírt még meglátom. Mint írtam volt, sajna nekem leginkább csak barkácsbolt játszik vagy olyasmi ami hétvégén is nyitva van. Azaz macera.
Meg aztán előbb ezeknek a hengereknek repülni kell... :)


Még valami. Csináltál költség számítást darabra vetítve?
Nekem most 40-50 Ft körül jött ki a ragasztó és a papír egy-egy hengerre...

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

szabix #5208) 2015.02.15. 21:44:59
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Na már csak a papíromat kell kipróbálnod, és meglesz a perfekt, erős falu cső.
Ezek szépek lettek már.
Amit még ajánlanék, hogy a csövet egy tapétavágó pengével úgy kell felvágni, hogy a cső még a sablonon van. Simán csak rányomod a pengét és görgeted vele a csövet az asztalon, amikor elért a sablonig a penge, azt nagyjából érezni lehet. Én rozsdamentes acél rúdra tekertem, néha felcsiszolt, lakkozott seprűnyél darabra... a lényeg h sima felületű legyen. Valami műanyag cső is jó. Így a belsejét nem tépi fel, és a cső se deformálódik.

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

A hatos tanulo #5207) 2015.02.15. 20:59:31
133 db. hozzászólás
35 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Tud valamit
   2014.10.31.    
tag
Túl vagyok a harmadik próbán is. Ezúttal szabix tanácsát részben követve a következők voltak az építőelemek:

- Patex Normál faragasztó és víz 1:1 térfogat arányú keveréke (130ml víz + 130ml ragasztó).
- 100g/m^2 sűrűségű barkácsbolti takaró papír 16x50cm illetve 16x100cm szeletekből.
- Vékony, széles ecset.


Tapasztalatok:
- A használt ragasztó keverék a vízüvegnél jóval lassabban szárad, de a híg CMChez képest szinte azonnal.

- A ragasztót épp csak annyira kell felvinni, hogy bevonja a papírt. Csak egy picit fehéres, csillogó felületet kell, hogy létrehozzon semmi maszatolás vagy tocsogás. A papír másik oldala teljesen száraz hatású kell, hogy maradjon. Ha többet viszünk fel, akkor a tekercs végén a felesleg úgyis kinyomódik és összemaszatoljuk vele az asztalt. - amit le is kell rögtön takarítani mert a következő tekercset nem rakhatjuk bele...

- A felesleges ragasztót végül úgy gyűjtöttem össze, hogy a tekerést csak az utolsó 3-4mm szakaszig csináltam. Ekkor a hengert függőlegesbe fordítottam és a maradék ragasztót az üvegbe visszacsepegtetve simítottam fel a papír legvégét. Így csak minimális felesleget kellett letörölni a hengerről és az asztal is tiszta maradt.

- A tekercset egy akkora papírból célszerű tekerni, ami pontosan kifér az asztalra. Ekkor egy szárazon elvégzett tekeréssel pontosan be lehet állítani a merőleges irányt. Így csak minimálisan fog tudni elferdülni a lap a ragasztás során ha végig feszesen fogjuk a papírt.

- A szárítást érdemes csak szobahőmérsékleten végezni. A még friss és nedves tekercseknél itt is tapasztaltam "pöndörödést" amikor feltettem őket a radiátorra, így hamar le is kerültek onnan.

- Az elért tekercsvastagság: 50 cm hosszú tekerccsel kb. 2mm falvastagság a 12mm ID mellett. 100cm hosszú tekerccsel kb 3mm falvastagság.

- Miután levágtam a tekercs széleit, a tekercset még egyszer átgörgettem, jó erősen odanyomva az asztalhoz, hogy a vágás miatti esetleges elmozdulást visszanyomjam.


Az elkészült hengerek (Bal felső sarokban két 3mm falú a többi 2mm)
usr-image

Benézve:
usr-image



Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

mx5 kevin #5206) 2015.02.15. 10:08:44
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Ez az amiről érdemes példát venni egy igazi jó házi papírhengernek ilyennek kell lenni: Faragasztós félfamentes papírból készült henger

Ez egy hozzászólás a(z) "Az Első Tekerés - alias A Nagy Papírhenger Előállítási Kísérlet." című blogbejegyzéshez.

< << 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3577931
Látogatók ma: 32


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.17864 mp.