A másodperc ajánlata: Nimitz 6500 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Hozzászólások tűzijáték videókhoz - Itt leírhatod a véleményed a galériába feltöltött videókról 863. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 [863] 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 >> >

flysyd001 #12945) 2011.12.11. 16:17:09
flysyd001 avatarja
630 db. hozzászólás
191 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Kutyul
   2007.12.05.    
tag
Nem oltásképpen mondom ,de te nagyon elvagy tájolva...Aztmondod ,ha préseljük a robszert akk nagyobb lesz a hatásfoka...na akkor préseld a bp-t...Jössz a TNT-vel ,hogy préselik...Ez már HE kategória ami full más mint az LE, teljesseb más ,ne keverd vele össze.Na meg a gipszlezárás...szerinted a száraz gipszen nem tud átszivárogni a nedvesség?Szabi meg azon húzta fel magát ,hogy egy 2mm-es felvastagságú papírcsőbe töltötted a gipszet ami harmatgyenge.A 3cm es gipszlezárással semmi baj nem lenne ha a papírcsövet is megerősítenéd.Pl ragasztós papír rétegzésével..kb 1cm es falvastagság már jólett volna neki.
Na én csak ennyit akartam.Vagy megharagszol érte ,hogy csak jót akarunk neked és talán próbálod is úgycsinálni ,vagy mész a saját fejed utánn.

Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

druszan17 #12944) 2011.12.11. 15:52:00
druszan17 avatarja
642 db. hozzászólás
330 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.01.02.    
moderátor
Salute rakétám adatok:
16mm-es ID
Core Burner
Kis salute fejjel kb 3-4 gramm GD Alu flash.

Ez egy hozzászólás a(z) "Salute Rakétám" című tűzijáték videóhoz.

nt8 #12943) 2011.12.11. 14:46:06
nt8 avatarja
836 db. hozzászólás
61 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.15.    
moderátor
Nem az a baj h tesztelget, hanem h hülyeségeket csinál!!!! Én is kipróbáltam egy-két arányt, de te is és én is már túl vagyunk azon h csak ezzel foglalkozzunk! És ő még baszottul ragaszkodik is a hülyeségeihez... Igen, tömöríti a flasht, nézz meg egy yt-s videót hogy milyen a tömörített flash.
Kevin barátunk nem csak enyhén tömködi hanem minél nagyobb sűrüséget szeretne elérni, nézd meg a hozzászólását...



Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

druszan17 #12942) 2011.12.11. 14:32:17
druszan17 avatarja
642 db. hozzászólás
330 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.01.02.    
moderátor
Ezzel nem értek egyet hogy miért ne lehetne más arányt keverni én is rengeteget tesztelek flash függőségem miatt :D
Van hogy a saját recept jobb!!!
Amúgy nekem is tetszett a dolog bocs de a gyártást nem néztem teljesen végig jól vettem észre hogy tömködtem a flasht is? ha igen én azzal nem értek bár egyáltalán nem kizárt ha kis mértékben tömködöd hogy az jót tesz neki. Azért a HEt ne keverjük a villanóporokkal de sztem ezzel nem mondtam újjat .
30 milis a cső? akkor ott a kupak lezárásnak.

Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #12936


nt8 #12941) 2011.12.11. 10:39:31
nt8 avatarja
836 db. hozzászólás
61 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.15.    
moderátor

<<
-Csak a 70/30 arányt próbáltad vagy ha nem próbáltad az én Flash porom ha nem mi alapján osztod? -Kipróbáltad a receptet? Erősebbet csináltál? Van róla videó? én egyet se láttam.
>>



Mi értelme ilyenekkel kisérletezni??? Régóta megvannak a jól és
kevésbé jól bevált receptek! Itt 164 db flash receptet találsz: http://www.privatedata.com/byb/pyro/pfp/flash.html
Nekünk a FP csak egy eszköz a bombettákba, salutokba, stb...
Te meg évek óta le vagy ragadva a FP, BP, gyzs, petárda gyártásnál.
Nem az a baj h kisérletezel ilyenekkel, hanem az h itt vagy leragava, a beszűkült gondolkodásoddal...


<<
-Ha növeled egy robbanóanyag sűrűségét annak ereje is nő lásd miért öntik a TNT-t vagy lásd a plasztikot.Igaz ez bizonyos erre a célra alkalmas pirotechnikai anyagokra is erős fojtás mellett tehát de nem mindegyiknél nagynál se, kisebb petárdáknál ez nemigen kivitelezhető mert ugyan ezek felületi és nem térfogati robbanószerek de attól még igaz rá.
>>



Nem, nem igaz rengeteg angol nyelvű szakirodalmat tanulmányoztam át (AFN, passfire, skylighter, pyroguide, cannonfuse, stb) Sehol nem tömörítik a FP-t. Vajon miért? Ők lenének hülyék, neked meg adjunk pirotechnikai Nobel-díjat? Miért hasonlítod a LE-t HE-hoz??? Nem értek a HE-hoz de ott azt hiszem a detonációs hullám hatékony terjedése miatt tömörítenek. Nem vagy tisztában a flash működésével. Gyári nagyobb 50g-nál is több flash tartalmazó salute-oknál még hordozóra is felviszik a flash, nehogy összetömörödjön! egyébként van rajtad kívül is néhány "okos" ember a YT-n aki tömöríti a flasht, általában nevetséges eredménnyel....

<<
Fogom pl nem a 3cm mély gipszen vezetem be a 0,9mm es gyújtást hanem megfúrom a papír oldalát és lesz 1mm mély 2mm vastag lyuk és lesz egy szép szőkőkútam ami idővel felrobban
>>



Ha én ezt a normál 70/30as KP/GD porommal csinálom, NEM TÖMÖRÍTVE, hanem lazán szórom bele a vékony falu papírcsőbe és a cső oldalát fúrom meg akkor abból nem lesz szökőkút, az robban egyből!!! Egyébként meg ha ennyire értesz a flashez akkor mond már meg nekem h mi az a "self-confine"? HMMM?? Rakjál le a földre 25 g 70/30ast lazán, meg 25g-ot tömbbé tömörítve, gyújtsd meg, és várd a meglepetést!


mx5 kevin #12940) 2011.12.11. 03:44:08
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Szabikám
-Mi baj a 3cm eres lezárással? Ártani nem fog! És bizony erősebb a fojtás.
-Csak a 70/30 arányt próbáltad vagy ha nem próbáltad az én Flash porom ha nem mi alapján osztod?
-Kipróbáltad a receptet? Erősebbet csináltál? Van róla videó? én egyet se láttam.
-Láttad a kicsi petárdákat? jobbat csinálsz? Bizonyítsad!
-Nem gipszeltem rá közvetlen a villanóporra ha megnézed egy nagy adag szárazgipsz van alatta
az meg nem érintkezik vele emellet a gisz olcsó célnak tökéletes.
-Ha növeled egy robbanóanyag sűrűségét annak ereje is nő lásd miért öntik a TNT-t vagy lásd a plasztikot.Igaz ez bizonyos erre a célra alkalmas pirotechnikai anyagokra is erős fojtás mellett tehát de nem mindegyiknél nagynál se, kisebb petárdáknál ez nemigen kivitelezhető mert ugyan ezek felületi és nem térfogati robbanószerek de attól még igaz rá.Kicsi petárdáknál ugyan nem igen lehet ezt megcsinálni nem préselheted beton keményre vagy tömbé ami összeáll de mindegyiknél megvan minden esetben egy alap sűrűség de ezt már leírtam konkrétan hogy milyennek kell lennie a kicsi petárdánál, ennél lazábban sokkal gyengébb lesz és mindegy mit használsz.És ezt nem ütős anyaggal kísérleteztem ki hanem egy grilles lisztlőporral és mindenhez igaz volt ennek részleteit már leírtam.Én nem puffbele dolgokat rakok össze igyekszem minél többet kihozni egy adott dologból. És nem csak arra ügyelek hogy jó minőségű legyen az alapanyag hanem hogy jó legyen a papír falvastagsága se túl vékony se túl vastag megfelelően legyen betöltve a villanópor és még ezernyi apró részlet és többször is átnézem gondolom.És ha megnézed bármelyik petárdámat ez meg is látszik rajtuk.És bizony semmi nem mindegy milyen a falvastagság milyen mély a gipsz milyen vastag a gyújtás milyen minőségű a hatóanyag milyen szorosan van bent minden számít.Fogom pl nem a 3cm mély gipszen vezetem be a 0,9mm es gyújtást hanem megfúrom a papír oldalát és lesz 1mm mély 2mm vastag lyuk és lesz egy szép szőkőkútam ami idővel felrobban.Vagy legipszelem 1mm mélyen és kivágja a tetejét.Nem megcsinálni kihívás valamit hanem azt tuningolni kihozni belőle mit tud!Ja de szabikám te se vagy egy Einstein hogy leszarozd a másik munkáját de ez már téged minősít nem engem!Rakj fel egy videót a tiédről és egy perc alatt meglátjuk a különbséget, aztán osszad a másikat,mert videó nincs csak a másik becsmérlése.:-x

Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #12939


szabix #12939) 2011.12.11. 02:02:00
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
És még csodálkoznak a kezdők, hogy szarokat gyártanak... Itt a forrás. Félrevezetés ezerrel. :D Azt se tudod miről beszélsz ember.

Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #12938) 2011.12.11. 01:38:56
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
4 ütemben zeng az erdő nagyon emberest bont.:twisted:Nézzétek meg fellülről van egy ág szépen megrázza és jobb oldalt nézzétek meg a növényeket és 15-20 méterről filmeztem a növény jobb oldalt a kameránál volt közel hozzá.B-)Egyébként ez olyan hogy a hangja egyre durvább lesz elkezd durranni és egyre hangosabb lesz és nagyon éles hangja van és utána miután elszállt kegyetlenül zeng az erdő legalább 4 ütemben.3-napig a hatása alatt voltam annyira dúrva ez nem hangos hanem egy embertelen nagyot robban.Akinek van perklorátja az nézze meg a pontos
recit és ki ne hadja és 1-5 km mélyen mert tényleg brutális.De a recit kövessétek mert kidolgozott reciröl van szó nem valami pif paf vacak.Ezt a villanóport rakjátok bele sokkal jobb mint a 70/30 és KCLO4/AL/S kategóriában erősebb arányt nem láttam eddig.Szóval akinek van perklorátja ki ne hadja! Ez abban az évben az 5.volt és nem számított még akkor is köpni nyelni se tudtam mert annyira dúrva.:pyro:


Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #12937


mmonster #12937) 2011.12.10. 23:45:22
mmonster avatarja
552 db. hozzászólás
87 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Labortöltelék
   2009.09.19.    
tag
Szerintem nem rossz, elég hangosnak tűnt szóval fasza :thumb:

De ember... az egy dolog h mobillal veszed fel és szar a minőség...de akkor legalább ne lassítsd le... kb 3 képkocka volt a lassítás a hang minőségéről nem is beszélve .

Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

szabix #12936) 2011.12.10. 22:02:56
szabix avatarja
1203 db. hozzászólás
303 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Őstag
   2009.05.08.    
moderátor
Rajtad mindig csak röhögök :DDD

Minek 3 centis lezárás ha a papír fal az gyenge gyári spirál tekert alufóliacső? :D Két ujjal szét téped.. Ne mond, hogy fojtás miatt kell xD

A másik. Tunkolt flash... Na hagyjuk ebbe bele se megyek..:D

Harmadik... Ugye te elég nagy kémia tudornak tartod magad. Olvass utána a nedvességre induló flash fogalmának. :) Főleg, hogy a házi alufóliás dolgod még passziválva sincs.

Negyedik.. Tudom, hogy fasza dolog eredetinek lenni.. De ha egyszer az alus perklorátos flashnál már van egy bevált 70-30 as arány akkor minek különcködsz? A te flashod az arányai miatt jóval gyengébb. Tudom, hogy neked van erről tapasztalatod de akkor is a többségnek jobban lehet hinni mint neked. Valószínű, hogy a sok száz embernek rossz a flashja és csak neked jó. :)

Flas por xD Írni tudni kell xD

Mindent egybevéve megint nagyot alkottál :)



Ez egy hozzászólás a(z) "20g os KCLO4/AL/S Petkó (Pokoli jó) kötelező kipróbálni!" című tűzijáték videóhoz.

NmJ #12935) 2011.12.10. 12:53:13
NmJ avatarja
240 db. hozzászólás
81 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.11.11.    
tag
Jól látom hogy nem látok semmmit,???:exclaim:

Ez egy hozzászólás a(z) "Perklorát/CuO kékek, Conkling 1, Pihko KP, Majdali, Veline" című tűzijáték videóhoz.

druszan17 #12934) 2011.12.09. 18:48:52
druszan17 avatarja
642 db. hozzászólás
330 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.01.02.    
moderátor
jól látom hogy a 2. nagyon ütős?
grat hozzá

Ez egy hozzászólás a(z) "Perklorát/CuO kékek, Conkling 1, Pihko KP, Majdali, Veline" című tűzijáték videóhoz.

mx5 kevin #12933) 2011.12.08. 03:08:29
mx5 kevin avatarja
279 db. hozzászólás
20 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2009.12.27.    
tag
Én megnéztem a klorát alumínium por érzékenységét kis adagban(természetesen kén nélkül).Mozsárban kis adagot finoman megdörgöltem ugyan alumíniummal ott ez nem lobbant be de eléggé lehetett hallani hogy pattog tehát én tovább nem is dörgöltem.Most akár melyik másik villanóporommal kipróbáltam ezt egyik se csinálta és csak alumínium És KCLO3 volt semmi más (ne legyen félreértés egyik se klorátos de valamelyik perklorátos és amivel összehasonlítottam azok mind kénesek és mégis minden téren jobbak).Én úgy láttam hogy nem érdemes vele foglalkozni mert van annyira érzékeny hogy egyszer csak komoly balesetet okoz.És amilyen villanóporokat összeraktam eddig azokhoz képest egy klorát alumínium keverék eléggé gyenge.Kipróbáltam klorátot bojler anódos magnéziummal is ezzel az volt a baj hogy túl könnyen gyullad kevés elég neki méghozzá annyira hogy benne van a pakliba hogy akár tárolás közben elszáll.Arról már nem is beszélve hogy ez jóval instabilabb az előzőnél.Én házi perklorátot használok ennek magnéziummal kénnel semmi baja pedig az a perklorát is házi klorátból készült és teljesen stabil és a magnézium is házi.Én arra jutottam vannak a klorátnál erősebb stabil anyagok és amikor kloráttal kísérletezem utána mindig azt mondtam hogy ezzel nem érdemes foglalkozni nem éri meg. Dörzselegyhez való vagy ahol semmiképp sincs más lehetőség alternatíva és ott is csak ha biztonságos minden más esetben nem érdemes vele foglalkozni.Vannak erősebb milliószor stabilabb anyagok sokkal jobb alternatívák akkor meg minek.Van otthon nekem gyógyszerkönyvi tisztaságú perklorátom amit házilag csináltam perklorátot és a között én eddig sehogyan semmilyen téren nem tudtam kimutatni különbséget eltérést vagy hogy másképp viselkedne pedig az házi és ugyan olyan én egy cseppnyi különbséget se tapasztaltam a kettő között.Egy fél kiló perklorát eddig csak pusztán kísérleti célra biztos elment klorátnál lehet hogy 3kg-is csak kísérleti célra és ez csak kálium nátriummal még csak most ismerkedek.Csináltam már egy pár adag KCLO4/MG/S villanó port és semmi jele hogy érzékeny lenne nagyon stabil és a kénen kívűl minden házi benne a fémpor és a perklorát is és teljesen kifogástalan, inkább keverek 5 kg ot ebből mint 10g KCLO3/AL-t gyári cuccokból.Most ezt klorátból csinálnám nem perklorátból az bármikor elszállhatna és mindegy neki vetted vagy csináltad a klorátot és passzivált fémmel csinálod vagy házival azzal is elszáll meg házival is az a passziválás csodát nem művel vele.




Ez egy hozzászólás a(z) "Életem első villanópora. KClo3 + MgAl (az anyagért köszönet druszan kollegának!)" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #12932


druszan17 #12932) 2011.12.07. 19:33:10
druszan17 avatarja
642 db. hozzászólás
330 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2010.01.02.    
moderátor
kevin arra nem gondoltál hogy a házi készítésű KClO3-ad miatt érzékeny? Vagy próbáltál már boltit is?

Ez egy hozzászólás a(z) "Életem első villanópora. KClo3 + MgAl (az anyagért köszönet druszan kollegának!)" című tűzijáték videóhoz.

Előzmény: #12926


prof.szaki #12931) 2011.12.04. 20:35:05
34 db. hozzászólás
32 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2010.12.05.    
tag
bocsi nem hagyhattam ki, tényleg elnézést kérek, vicc volt!

Ez egy hozzászólás a(z) "Legjobb Flashporom (hamár a flashokál tartunk :D)" című tűzijáték videóhoz.

< << 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 [863] 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 >> >
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 47
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3578816
Látogatók ma: 58


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.12538 mp.