A másodperc ajánlata: Mystic comets 20 1800 Ft

Pyrocenter fórum
Bejelentkezés Regisztráció
Regisztrált tagok száma: 4345 Topicok száma: 148 Hozzászólások száma: 91403

Fórumozás előtt mindenképpen olvasd el a Tűzijáték Kisszótárat, a Tűzijáték GYIK-et, a Gy.I.K.-t és az Oldalszabályzatot!
Használd a keresőt!

Ki hol lakik? Összes topic     

Közösség >> Pyroblogok - Minden, ami a blogokhoz kapcsólódik 282. oldal
Vissza a témakörökhöz

< << 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 >> >

weasley #4230) 2009.11.14. 19:15:02
weasley avatarja
311 db. hozzászólás
322 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2007.04.10.    
tag
Hali!

Ránéztem az oldaladra, még nem nagyon olvasgattam bele, de jónak tűnik.
Mennyi idős vagy? (Remélem nem vok túl indiszkrét)

Ez egy hozzászólás a(z) "Daveletor' s pyroblog" című blogbejegyzéshez.

veréb #4229) 2009.11.14. 17:06:41
veréb avatarja
840 db. hozzászólás
158 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2009.01.16.    
tag
na azért szerintem a második linkben is van néhány téves adat....
Az 50 g os dohányra rá van írva, hogy 0,5 % nikotin, ami 50 grammnál 0,025 g nikotint jelent. Egy 50 g-os dohányt kb 10 tömésre lehet felhasználni (egy-egy tömés kb 2, néha akár 3 szenet nálam kibír) tehát egy pipázás alkalmával 0,0025 gramm nikotin. Egy szál cigarettában van átlag 0.8 miligramm. ami 0,0008 grammot jelent ha jól számolok. Tehát kb három szál cigaretta elszívása esetén ugyanannyi nikotin kerül a szervezetedbe, mint kb másfél óra pipázásnál (úgy hogy egyedül te szívod a pipát, mivel ugye a cigit is egy emberrel számoltuk) Szerintem mivel ugye egy pipát legalább 5 en szívnak(vagy ha nem akkor max 1-2 szénnel) sokkal kevesebb nikotint juttatsz be a szervezetedbe, és nem leszel tőle függő. Biztos káros a pipa is mivel füstöt beszívni nem túl kedvező élettanilag, de manapság, ha bemész pestre, akkor ugyanannyi (vagy több) káros anyagot lélegzel be, mint egy pipázáskor. Ráadásul aki rászokott a cigire az évekig szívja, a pipa pedig 25 év fölött már annyira nem "divat" hogy úgy mondjam. Tehát ha 10 évig aktívan vizipipázol (én kb átlagosan másfél kéthetente szoktam) akkor kb tized vagy kevesebb részét szívod be annak a károsanyag mennyiségnek, mint egy dohányos aki 30 évig dohányzik, pár hónapos leállásokkal.

Szóval, nem mindig kell teljesen hinni az ilyen netes adatoknak.
Mindenki döntse el hogy megéri e neki a kockázat...

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

Blacklord #4228) 2009.11.14. 17:01:00
Blacklord avatarja
58 db. hozzászólás
3 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Zöldfülű
   2008.04.23.    
tag
hát egy ketten jó dolgokat írtatok le de pl Ladis veled nem értek egyet kül dolgokban..

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

PyroBorzas #4227) 2009.11.14. 16:13:18
PyroBorzas avatarja
592 db. hozzászólás
217 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2009.08.16.    
tag
kösz a tanácsot majd át gondolom

Ez egy hozzászólás a(z) "szevasztok" című blogbejegyzéshez.

Aesir #4226) 2009.11.14. 15:18:35
Aesir avatarja
92 db. hozzászólás
22 pont
Gyenge
Zöldfülű
   2009.10.26.    
tag
http://www.vizipipablog.eu/2007/03/03/mennyire-karos-a-vizipipa/
Ezt olvasd el. Ez az ami hazugság.

http://www.vital.hu/vizipipa
Ezt is. Ez meg ami igaz. Legalábbis én ennek hiszek, bár ízlések és pofonok. Még nincs 100%-ig bebizonyítva. Gondold meg, mielőtt veszel!

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

veréb #4225) 2009.11.14. 11:30:08
veréb avatarja
840 db. hozzászólás
158 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2009.01.16.    
tag
A tisztításról annyit, hogy én minden alkalom után elöblítem az egész pipát, és olyan 5 alkalmanként szappannal szivaccsal alaposan elmosom.

A széntartó konzol szerintem baromság, elveszi a pipázás "ceremóniáját" és ráadásul sokkal könnyebben ég meg alatta a dohány.

Az alkohol tartalmú italok pipába töltéséről meg annyit hogy ezzel teljes mértékben egyetértek:-E

A vízipipa szenek MIND kókuszból készülnek, de tényleg van öngyulladós és nem öngyulladós (én az öngyulladósat ajánlom, nem mindig van a közeledben egy gáztűzhely)


Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

rocket14 #4224) 2009.11.14. 10:11:38
rocket14 avatarja
133 db. hozzászólás
17 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2008.12.14.    
tag
egy kicsit mégis irok a vizipipáról! a vizipipát sok féleképpen szokták szivni! például van a tartálya és abba viz helyett szoktak önteni egyéb piákat pl. whiskey-t! a vizipipa kerámiájába különböző ízű ízesített vizipipa dohányokat kell tenni és ezeket keverni is lehet! nagyon fontos a vizipipa tisztitása! sok féle variációt hallottam már erröl például azt hogy 6 alkalmanként kell tisztítani a vizipipát ! a tisztitáskor a csövet kell elsősorban tisztitani mert ha nem tisztitod akkor az elkövetkező pipázásokkor valami olyat fogsz érezni mintha széndarabokat szívnál! ezért kell a csövet jól kitisztítani, vízzel atmosni jó alaposan de már kaphatók vizipipa boltokban ilyen speciális vizipipa szívócső tisztító eszközök is! még az a lényeg hogy a vizipipa beüzemelésekor nagyon figyelni kell arra hogy amikor szívod a pipát akkor ne szellőzön sehol! ezt ugy is észre lehet venni és az olyan részeken kell ezekre figyelni ahol a vizipipa illesztési pontjai vannak!de lehet már kapni vizipipa töméseket is amiket a vizipipa illesztési részeire kell betenni hogy ne szellözzön! és még arra figyelj hogy amikor a dohányt teszed a kerámiába akkor ugy tölcsd bele hogy az ne legyen annyira beletömve tehát hogy a vizipipa szívásakor tudjon a levegö terjedni a pipában! a szénről még annyit hogy amikor a dohány és a víz is a pipában van akkor a kerámiát (amiben ugye a dohány van) takard le alufóliával vagy egy sokkal jobb dologgal, spec. vizipipa széntartó konzolt rakjál rá amire majd a szén kerül! amugy ezt is vizipipa boltokban lehet kapni de ez egyértelmű! a szén ről még annyit hogy van abból kétféle, a sima öngyulladós korongszén és ezt bármivel belehet gyujtani és van az ún. kókusz szén ami kókuszrostból van és nincsen rajta olyan öngyulladós réteg mint a másik fajta szenen!ezért ezt csak gáztüzhelyen vagy kempinggázzal lehet csak meggyujtani! vizipipa összerakásáról meg gondolom tudod hogyan kell összerakni ha pedig nem akkor nyugodtan kérdezz! ott az e-mail cimem!

// Igazán nem akarok kötekedni, de egy 30 soros kommentben elférne pár nagybetű, vessző, és bekezdés. 110 hsz után már megtanulhattál volna írni. [Mod. Rock] //

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

rocket14 #4223) 2009.11.14. 09:48:54
rocket14 avatarja
133 db. hozzászólás
17 pont
GyengeElmegy
Piromán
   2008.12.14.    
tag
én már jó ideje vizipipázok és mindent tudok róluk! nekem például van egy 75 cm-es vizipipám és nagyon jó! sztem a nagyobb félék a jók de a 40 cm-es is nagyon megfelel! a kisebbek már nem olyan jók sztem! szóval ha bármiféle kérdésed van a pipáról kapcsolatban akkor írjál nekem nyugodtan erre az e-mail címre-> [email protected]:thumb:

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

Ladis #4222) 2009.11.14. 03:42:34
Ladis avatarja
1281 db. hozzászólás
280 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2009.06.06.    
moderátor
Nah én is hozzászólok! :crazy:
A vízi pipa működési elvéről annyit, h. azért kedvelik a füvesek & az igazi ízes dohányrajongók, mert ki lehet érezni a a használatával a dohány minden ízét & aromáját, & egyszerre többet lehet letüdőzni belőle, mert nem éget annyira (nem olyan karcos :thumb:)...
Ez azon alapul, h. mikor megszívjuk a csövet, akkor a dohány füstje átmegy ugyebár egy folyadékon (mint pl. víz vagy, amint írta Veréb: tej :crazy:) az a folyadék lehűti a dohányfüstöt & ez a hűtés nagyban hozzájárul az ízek kiteljesedéséhez az emberi ízlelőbimbókban... :thumb:
Szal, mint gondolom rájöttetek már, h. egy forró étel ízét is kevésbé érzi az ember mint egy olyanét, ami nem forró...!? :crazy:

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

veréb #4220) 2009.11.13. 23:05:49
veréb avatarja
840 db. hozzászólás
158 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2009.01.16.    
tag
JA, és a legfontosabb: NEVEZD EL A PIPÁT!!! Egy névtelen pipa, olyan mint egy prosti, csak használod és kész; de ha neve van, akkor pár év, hónap múlva tök jó emlékek kötődnek majd hozzá.

(bocsi, már nem tudtam szerkeszteni)

// Megoldva. [Mod. Rock] //

veréb #4219) 2009.11.13. 22:54:48
veréb avatarja
840 db. hozzászólás
158 pont
GyengeElmegyJóHasznosRemek
Pirotechnikás
   2009.01.16.    
tag
na akkor ehhez én is hozzászólok...
HA kezdő pipás vagy (gondolom igen) akkor elég egy kisebb pipa is szerintem, hisz füst-ileg ugyanolyan jó mint nagy társai, max nem olyan szépek, de ha nem vagy sznob kicsit veszel, mert praktikusabb is(könnyebben hordozható) és szerintem ritkábban lesz kaparós, ha szarul, vagy kapkodva tömöd (tapasztalat).
Na tehát: !ezen az oldalon! 4000 Ft-ért lehet "Bronz-csomag" néven pipa-csomagot venni, ami egy 35 cm-es pipából, minden tartozékkal (üveg, kerámia, fém rész, szén tartó csipesz, 5 szipka, csótisztító, szén tartó konzol(ami sztem baromság) szívócső(90 cm-es) ) egy csomag 33 mm-es szénből, és egy csomag 50 grammos dohányból áll (ami szerény véleményem szerint a leírt 5-6 alkalom helyett akár 10 pipázásig is kitarthat.

Én a tömést hasonlóan végzem mint Nevem: Rock, csakhogy és a két alufóliaréteg közé nem "hurkát" hanem több kis alufólia galacsint teszek, és a fölső réteg fóliára nem egy nagy, hanem több kis lyukat ütök.

A normál kategóriás dohány átlagban 650-900 Ft / 50 g-os csomag vagy 2200-2800 Ft/ 250g os csomag árban van, míg a szén, olyan 500-800 ig méret és minőség szerint.

Én személy szerint kedvenceim közé sorolom, az epret(alapdohány) Cappuchinot, mentát, vaníliát, és a Bounty-t( vagy kókuszt, ez a kettő nagyon hasonlít. JA és megjegyzem, hogy ilyen dohánynál víz helyett tejet töltünk az üvegbe;csakhogy ilyenkor felhabzik a tej, és belemegy a csőbe. Ezt úgy védjük ki (saját módszer:-E) hogy a fém rész alsó részére (ami a vízbe ér) tekerek egy gömb alakú alufólia darabot, majd erre kis kb 1-1,5 centis alufólia galacsinokat dobálok (kb 6-7 darabot) így a tej nem habzik fel.)
Ha kérdésed van küldj nyugodtan emailt (adatlapomon van) szívesen válaszolok:thumb:

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

weasley #4218) 2009.11.13. 19:11:39
weasley avatarja
311 db. hozzászólás
322 pont
GyengeElmegyJó
Haladó
   2007.04.10.    
tag
http://www.vizipipavasarlas.hu

Érdemes beruházni egy 55 centis pipára legalább. Azzal már lehet jókat szívni. Most 7,5k körül vannak, de figyelni kell mert mindig vannak akciók.
Érdemes haverokkal 3-5-en összeállni és úgy venni.
Dohányok közül ajánlom az almát, cseresznyét, kólásat mentolosat és
ami nekem ami legjobban bejött a kávés. :-E
Szénről annyit, h mi próbáltuk mindenféle hommade dologgal, de nem jött össze. Viszont ajánlom a kegytárboltokat (nemröhög) ott nagyon olcsón kapni szenet. :-D Asszem a papoknak árulják füstölőbe. :-E

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

pokol #4217) 2009.11.13. 19:03:39
pokol avatarja
321 db. hozzászólás
48 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Haladó
   2009.02.25.    
tag
Köszi, Főképpen azt nem értettem hogy minek a szén mikor a dohányt is meg lehet gyujtani, de most már értem!:thumb:
A dohány meg a szén kb menyibe kerül? Mert a neten, tapasztalataim szerint semmi nem ugyanagyi mint a boltban.

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

Előzmény: #4216


Nevem:Rock #4216) 2009.11.13. 18:52:53
Nevem:Rock avatarja
1085 db. hozzászólás
119 pont
GyengeElmegyJóHasznos
Pirotechnikás
   2006.10.08.    
moderátor
Hát jó, akkor írok...

4-5000-ért már tényleg kapni használható, szép, és viszonylag hosszú életű pipákat. Vásárlásnál viszont nagyon meg kell nézni, mit veszel, mert sok helyen szart próbálnak elsózni.

Amit meg kell nézni:
-szabványos-e -> illeszkedik-e minden tömítés a saját helyére, milyen kerámia jó hozzá stb.
-nincs-e szétrohadva valamelyik része. Ez különösen pipatestben lévő belső csőre vonatkozik.
-ésszel át kell nézni, hogy nem szart sóznak-e rád.

A többi igazából gugli, de mind1 leírom, mert úgyis unatkozom:-)

Először is a vízipipázáshoz kell (azaz nem ajánlott, hanem szükséges) egy vízipipa (test, tartály, szívócső, dohánytartó kerámia tömítésekkel), víz, dohány, szén, és alufólia.

A vízipipadohány nem olyan, mint a sima pipa-, vagy cigidohány. Ez egy illatos lében úszó durvára vágott dohánylevelekből álló "massza".
Szénből több félét is lehet kapni. Alapvetően van "öngyulladós" és bio szén. Az öngyulladóst öngyújtóval is könnyen be lehet gyújtani, a bio-hoz már komolyabb tűzerő kell, pl kempinglángszóró.

Tömési módszer nagyon sok van, de leírom, én hogy szoktam tömni (kb 3 év alatt kifejlesztett módszer:-))

Fogsz egy kevés dohányt, szétszeded kisebb darabokra (lényeg, hogy ne tömbök legyenek) és belerakod a kerámiába viszonylag szellősen. Annyi dohányt teszel így bele, hogy az a kerámia pereméig érjen. Ezután a kerámiát letakarod 1 réteg alufóliával, amit egy fogpiszkáló szintű eszközzel egyenletesen elosztva a lyukakat, kiszúrkálsz.
Ha erre rakod rá az izzó szenet (mint ahogy sajnos sokan teszik), az az emberiség elleni merénylet. Így kb olyan lesz a füst íze, mintha égő tűleveleket szívnál.
Szóval ezt elkerülendő, a kiszúrkált réteget kb 1-1,5 centi távolságban kell tartani az izzó széntől. Ezt úgy lehet legkönnyebben elérni, hogy alufóliából sodorsz egy egyenletesen 1-1,5 cm átmérőjű hurkát, ezt kör alakra hajlítod és ráteszed az eddig alkotott cucc tetejére.
Ha eddig stimmel, akkor jön az utolsó lépés: Eddig ugye van egy kerámiád, megtöltve dohánnyal, ezen 1 réteg alufólia kiszurkálva, és rajta a távtartó alufóliagyűrű. Na erre teszel 2 azaz kettő réteg alufóliát.
Most jön a trükk: erre a rétegre csak 1 lyukat teszel. Egy darab kb 1 cm átmérőjű lyukat.

A tömés kész, márcsak pipázni kell. Fogod a szenet, begyújtod. Amikor már izzik rendesen, rárakod a legfelső lyukra, és 1-2-3 szívás után már élvezheted is a dohány kellemes gyümölcsös aromáját.

Gondolom, ha eddig nem tudtad, ebből rájöttél, hogy a vízipipa működése azon alapszik, hogy a dohányt nem közvetlenül égetjük, csupán az izzó szén forró levegőjét áramoltatjuk át rajta. Ha a dohány megég (felizzik), akkor a füst "karcos", kaparós lesz.

Ez egy hozzászólás a(z) "Vízipipa" című blogbejegyzéshez.

< << 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 >> >
>>Vegyészfórum
>>Kiülő
Üzenőfal
Piedone 13-a 22:42 test

rocketdog 01-e 17:16 Sziasztok!

St3v3 01-e 15:13 Üdv, videó feltöltés már nem működik?

r8r 27-e 23:27 Sziasztok

rutinos 26-a 22:16 Üdv urak

marci33 06-a 09:36 A kálium perklorát tiszta vizes keverékként mindenkinek elérhető magánemberként. Lejjebb az üzenőfalon akit érdekel. Tiszta vízzel van keverve így magánembernek is kiadható.

ennyi volt 02-a 15:36 Elküldtem 3x is a nevem megjelenik de a komment nem.

ennyi volt 02-a 15:33 Blogok topikba nem jelenik meg a komment.

Piedone 06-a 14:34 Hosszú üzemszünet után visszatértünk! Elnézést kérek a műszaki hibáért.

mx5 kevin 05-e 14:13 Master oldala még mindig él a ZeroNet hálózaton: https://zerolink.ml/1CpAXQVfedrNVKSLJMKEtrWNvU8KMXJzAt/

mx5 kevin 05-e 14:11 Egy kis izelitő a jövőből: https://zerolink.ml/13WfLQv2nWXYBNUEL3PkWwGUe3H7qkTF5Y/

marci33 27-e 19:17 https://pyrohub.eu/ Akinek kell KCLO4 kérdezzétek meg privátban. Írta hogy állítólag van neki akit érdekel.

malom 03-a 20:46 Köszönöm szépen a válaszod! Már rég nem tevekenykedtem, de úgy fest újra neki látok. Anyagokat elkezdtem beszerezni hozzá. Viscot hol tudnék szerezni? Amit talaltam az összes külföldi oldal sajnos

mx5 kevin 01-e 22:13 Megszünt nem foglalkozik már vele pár éve.A blogomból letöltheted a teljes tartalmat.Pár éve Pyroprojektek vette át az oldalát és az is megszünt.

malom 01-e 19:25 Sziasztok, videók miért nem érthetőek el? Valamint pyromaster oldalával mi lehet? Recepteket amik ott voltak hol találhatom meg? Ui: BUÉK

Utolsó 150
Az üzenőfalhoz jelentkezz be!

Online felhasználók: 2
Ebből tag: 0

Pyroblogba írtak:
marci33 (2020.12.13. 17:38:11)
Nevemmad1.1 (2019.10.11. 08:32:42)
ennyi volt (2019.04.04. 10:55:27)
Nevemmad1.1 (2018.11.11. 19:28:52)
Pyroprojektek (2017.12.05. 17:23:11)





Pontos kifejezésre
Szótöredékre is

Látogatók: 3578981
Látogatók ma: 61


logo Pyrocenter Pyrocenter Kiülő  Impresszum   Kapcsolat   Gy.I.K.   Oldalszabályzat   Saját statisztika   Minden jog fenntartva!
Oldal generálásának ideje:
0.13091 mp.